رفتن به مطلب
  • 0

دریافت شناسه یونیک برای دستگاه

fun_code

سوال

سلام

فرض کنید میخواید محصولی رو بنویسید که در اون محدودیت یک مرتبه ثبت نام برای هر دستگاه الزامی است.

تا الان هر کد یا کتابخانه ای استفاده کردم ، یا کاربر تونسته به راحتی با تغییر یکسری فیلدهای اندروید ، شناسه رو تغییر بده ، یا با آپدیت اندروید شناسه تغییر کرده یا کلا در یکسری از کتابخانه ها شناسه تکراری برای دستگاه های مختلف داشتیم.(فرضا 647 دستگاه مختلف دارای یک شناسه بودند...)

یعنی واقعا در B4A نمیشه شناسه خاص داشت که قابل تغییر نباشه !

با سپاس از توجه شما

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

15 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در در 19 خرداد 1399 در 13:18، محمدرضا شاهپیری گفته است :

نسخه جدید کتابخونه PersianUniqueID رو قرار دادم. تو این نسخه از کلاس android.os.SystemProperties و رفلکش برای گرفتن سریال استفاده کردم و تو اندروید 10 هم هیچ مشکلی ندیدم و به راحتی سریال گرفته میشه.

و اینکه به نظرم بهتره علاوه بر شناسه از اکانت هم استفاده کنید. تا کاربر مجبور به ثبت نام مجدد بشه . اینجوری میتونید بیشتر مدیریت کنید.

سلام

جناب شاهپیری نسخه جدید رو دریافت کردم.

قبلا این کتابخانه سعی داشت شناسه جدیدی برای دستگاه ایجاد کنه که با IMEI دستگاه متفاوت بود.

طبق بررسی کماکان خروجی کتابخانه یک شناسه جدید است و ارتباطی به IMEI ندارد.

شما فرمودین تغییری دادین که بدون مشکل در اندروید 10 میتوان سریال دستگاه IMEI را دریافت کرد.

اما چنین نیست !

لینک ارسال

در 3 ساعت قبل، fun_code گفته است :

سلام

جناب شاهپیری نسخه جدید رو دریافت کردم.

دوست عزیز ما هیچ جا نگفتیم که imei رو میگیره این کتابخونه. این کتابخونه بر اساس سریال گوشی میاد شناسه میسازه نه imei

لینک ارسال

درود

یکم تحقیق کردم در این مورد به این نتیجه رسیدم که پایدارترین و بهترین راه حل واستون در حال حاضر

استفاده از ََadvertising ID هست که هم تغییرش کار میبره و هم کاربر نمیدونه اصلا وجود داره که بخواد تغییرش بده

لینک توضیحات در سایت مرجع موجود است 

https://www.b4x.com/android/forum/threads/advertising-id.101050/

امیدوارم کمکت کنه

لینک ارسال

در 23 ساعت قبل، fun_code گفته است :

سلام

فرض کنید میخواید محصولی رو بنویسید که در اون محدودیت یک مرتبه ثبت نام برای هر دستگاه الزامی است.

تا الان هر کد یا کتابخانه ای استفاده کردم ، یا کاربر تونسته به راحتی با تغییر یکسری فیلدهای اندروید ، شناسه رو تغییر بده ، یا با آپدیت اندروید شناسه تغییر کرده یا کلا در یکسری از کتابخانه ها شناسه تکراری برای دستگاه های مختلف داشتیم.(فرضا 647 دستگاه مختلف دارای یک شناسه بودند...)

یعنی واقعا در B4A نمیشه شناسه خاص داشت که قابل تغییر نباشه !

با سپاس از توجه شما

سریال به راحتی قابل تغییر نیست دوست عزیز.

از کتابخانه persianunicid استفاده کنید نسخه نهاییش موردی نداره به اون صورت

لینک ارسال

در 2 ساعت قبل، Mr Silence گفته است :

درود

یکم تحقیق کردم در این مورد به این نتیجه رسیدم که پایدارترین و بهترین راه حل واستون در حال حاضر

استفاده از ََadvertising ID هست که هم تغییرش کار میبره و هم کاربر نمیدونه اصلا وجود داره که بخواد تغییرش بده

لینک توضیحات در سایت مرجع موجود است 

https://www.b4x.com/android/forum/threads/advertising-id.101050/

امیدوارم کمکت کنه

سلام

متاسفانه بنده حدود یکسال است که از این فیلد استفاده میکنم/

به راحتی قابل تغییر است.

همچنین ناخواسته با آپدیت های ساده این کد تغییر میکند و کاربران شاکی هستند.

لینک ارسال

در 2 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

سریال به راحتی قابل تغییر نیست دوست عزیز.

از کتابخانه persianunicid استفاده کنید نسخه نهاییش موردی نداره به اون صورت

سلام

سریال در اندروید های 10 و بالاتر قابل دسترس نیست.

همچنین کتابخانه persianUniqueID هم استفاده کردم و کدهای تکراری دارد.

یعنی مثلا از میان حدود 5 هزار ثبت نام ، 456 کد یکسان را برای 456 دستگاه ثبت کرده است !

لینک ارسال

در 3 دقیقه قبل، fun_code گفته است :

سلام

متاسفانه بنده حدود یکسال است که از این فیلد استفاده میکنم/

به راحتی قابل تغییر است.

همچنین ناخواسته با آپدیت های ساده این کد تغییر میکند و کاربران شاکی هستند.

چندتا پارامتر از کاربر دریافت کنید و همشون چک کنید بلاخره یکیشون تغییر نکرده که بتونید تشخیص بدید

لینک ارسال

در 11 دقیقه قبل، Mr Silence گفته است :

چندتا پارامتر از کاربر دریافت کنید و همشون چک کنید بلاخره یکیشون تغییر نکرده که بتونید تشخیص بدید

سلام مجدد

دقیقا مشکل در انتخاب همین چند پارامتر هست.

دوستای که برای دریافت شناسه یونیک کدنویسی کرده و حتی کتابخانه هم ساختن ، چند پارارمتر رو در نظر گرفتن ... و نتیجه اش به تکراری شدن شناسه چند دستگاه یا قابل تغییر بودن آن در سریع ترین زمان ممکن ختم شده ...

جدا اندروید ضعیف عمل کرده که یک شناسه غیرقابل تغییر و در دسترس برنامه نویس قرار نداده ! در اندروید 10 و بالاتر هم که سریال رو غیرقابل دسترس کرده ! البته سریال به راحتی قابل تغییر است.

لینک ارسال

میتونی از اندروید 8 به بالا از GoogleAdId استفاده کنی

فک میکنم پوشه برای ایدی هاش ازین استفاده میکنه

لینک ارسال

در در 14 خرداد 1399 در 19:26، mahdi tahan گفته است :

میتونی از اندروید 8 به بالا از GoogleAdId استفاده کنی

فک میکنم پوشه برای ایدی هاش ازین استفاده میکنه

سلام

ممنون بابت پاسختون

دوست دیگمون هم همین پاسخ رو دادن.

بنده هم عرض کردم که از این فیلد استفاده میکنم... حدود دو سال هست.

اما این فیلد براحتی قابل تغییر است.

با آپدیت اندوروید هم تغییر میکنه و منجر شده بسیاری از کاربران شاکی بشن.

چون خریدهاشون که با این شناسه ثبت میشده بازایابی نشه و کلی دردسر ایجاد کرده.

در در 14 خرداد 1399 در 20:49، fallapps گفته است :

استاد یعنی چی؟؟ من شمار رو به عنوان بهترین پاسخ انتخاب کردم چرا دیگه راهنمایی ام نمی کنین؟؟

فهمیدم چرا میگه:برنامه نصب نشد.چون یک فایل به نام data.txt توی dirassets کپی میشه و به خاطر همون نصب نمیشه اگه برم اون رو بردارم درست نصب میشه.حالا من چکار کنم؟اون فایل حتما باید باشه...

سلام

دوست عزیز ، به نظرتون کار درستیه که در تاپیک یک شخص دیگر بیاید مشکلات تاپیک خودتون و بی ارتباط با موضوع تاپیک رو مطرح کنید !؟!؟

و اینکه منطقا انتخاب پاسخ یک دوست به عنوان بهترین پاسخ ، ایشان را مسئول نمی کند که تاپیک مذکور را برای 18 ماه گارانتی و ضمانت و پشتیبانی کنن. :stop:

لینک ارسال

در در 14 خرداد 1399 در 15:14، fun_code گفته است :

سلام

سریال در اندروید های 10 و بالاتر قابل دسترس نیست.

همچنین کتابخانه persianUniqueID هم استفاده کردم و کدهای تکراری دارد.

یعنی مثلا از میان حدود 5 هزار ثبت نام ، 456 کد یکسان را برای 456 دستگاه ثبت کرده است !

ببینید دوست عزیز پیدا کردن مشخصه یکتایی که غیر قابل تغییر باشه غیر ممکنه تقریبا. پس باید بهترین گزینه انتخاب بشه.من خودم به شخصه از سریال استفاده میکنم تو همه ورژنهای اندروید هست و یه فیلد سخت افزاریه بعید میدونم با آپدیت اندروید تغییر کنه.

لینک ارسال

در در 16 خرداد 1399 در 10:11، محمدرضا شاهپیری گفته است :

ببینید دوست عزیز پیدا کردن مشخصه یکتایی که غیر قابل تغییر باشه غیر ممکنه تقریبا. پس باید بهترین گزینه انتخاب بشه.من خودم به شخصه از سریال استفاده میکنم تو همه ورژنهای اندروید هست و یه فیلد سخت افزاریه بعید میدونم با آپدیت اندروید تغییر کنه.

سلام

ممنون از پاسختون

سریال در اندروید 10 و بالاتر غیرقابل دسترسی است.

همچنین در دستگاه های روت شده به راحتی با اپلیکیشن های مربوطه قابل تغییر است.

بنده با کاربرانی که اینکار را انجام می دهند دچار مشکل شدم و ناچارا به کتابخانه شما رو آوردم و با شناسه های تکراری مواجه شدم(حتی در آخرین نسخه) ، به آی.دی تبلیغات گوگل رو آوردم که کاربران به راحتی تغییر دادن و حتی با آپدیت اندروید هم شناسه تبلیغات گوگل خود به خود تغییر میکند.

الان بطور جدی حدود چهار سال است که درگیر این موضوع شناسه یونیک برای کاربران هستم.

لینک ارسال

در 10 ساعت قبل، fun_code گفته است :

نسخه جدید کتابخونه PersianUniqueID رو قرار دادم. تو این نسخه از کلاس android.os.SystemProperties و رفلکش برای گرفتن سریال استفاده کردم و تو اندروید 10 هم هیچ مشکلی ندیدم و به راحتی سریال گرفته میشه.

و اینکه به نظرم بهتره علاوه بر شناسه از اکانت هم استفاده کنید. تا کاربر مجبور به ثبت نام مجدد بشه . اینجوری میتونید بیشتر مدیریت کنید.

لینک ارسال

در 4 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

سلام

ممنون از انتشار نسخه جدید کتابخانه.

چون سریال رو تغییر میدادن در یکی از محصولات از ثبت نام با شماره همراه و ارسال پیامک تایید استفاده کردم ، متاسفانه کاربران محترم هر کدام چندین سیم کارت دارن و در صورت نیاز از اطرافیان هم کمک گرفتن. باز هم نتونستم مانع ساخت چند اکانتی بشوم...

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...