رفتن به مطلب
  • 0

Asghar83

سوال

سلام دوستان خسته نباشید امیدوارم حالتون خوب و سرحال باشه ببخشید یه سوال داشتم من الان دوتا ایمیج ویو دارم برای مثال ایمیج ویو 1 و ایمیج ویو 2 حالا میخوام براشون رویداد برخورد بنویسم مثلا بگم وقتی ایمیج ویو 1 با ایمیج ویو 2 برخورد کنه فلان اتفاق بیفته کسی میدونه چطوری از یکی از دوستا پرسیدم گفت باسد از نظر مکانشون رویداد بنویسی خواستم ببینم راه دیگه ای نیست؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

5 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در 2 ساعت قبل، Asghar83 گفته است :

سلام دوستان خسته نباشید امیدوارم حالتون خوب و سرحال باشه ببخشید یه سوال داشتم من الان دوتا ایمیج ویو دارم برای مثال ایمیج ویو 1 و ایمیج ویو 2 حالا میخوام براشون رویداد برخورد بنویسم مثلا بگم وقتی ایمیج ویو 1 با ایمیج ویو 2 برخورد کنه فلان اتفاق بیفته کسی میدونه چطوری از یکی از دوستا پرسیدم گفت باسد از نظر مکانشون رویداد بنویسی خواستم ببینم راه دیگه ای نیست؟

سلام امیدوارم حال شما و حال همه انسرسنتری ها و حال همه ایران خوب باشه.

اول بیا یک ساب بنویس بری حرکت ویو ها و بعدش شرط بزار مثلا:

if imageview1.top=imageview2.bottom

آنگاه این کار را انجام بده.

end if

البته من فقط این شرط رو گذاشتم که که اگه imageview2 از بالا به imageview1 برخورد کرد این کار را انجام بده.

تو باید خودت همه جهات رو در نظر بگیری و برای تک تک شون شرط بزاری.

لینک ارسال

در 1 ساعت قبل، fallapps گفته است :

فقط یادم رفت یه تایمر بذار که هر نیم ثانیه این اتفاق رو بررسی کنه

لینک ارسال

در 13 ساعت قبل، Asghar83 گفته است :

سلام

قبلا نمونه سورسش در انجمن قرار داده شده ،بااستفاده از فرمول فاصله اشیاء ،پست لینک زیر را مشاهده نمایید

لینک ارسال

در در 14 خرداد 1399 در 21:07، Asghar83 گفته است :

سلام

مهم سبک بازی است.

اینکه تصاویر رو بازیکنان حرکت میدن یا توسط تایمر حرکت میکنند.

یا اینکه با توابع انیمیشن اشیا حرکت میکنن.

در حالت اول باید پس از هر حرکت مقطعی موقعیت دو تصویر بر اساس left و top بررسی شود. (بررسی تنها left یا تنها top صحیح نیست. چرا که ممکن است دو تصویر در یک موقعیت top باشند اما left های آن ها فاصله داشته باشد. و یا بالعکس ... پس برخورد ندارند و باید هر دو مورد بررسی شود.)

در حالت دوم صرفا یک مرتبه و پس از جابجا شدن موقعیت تصاویر بررسی شود.

در موتورهای بازی سازی شبیه به یونیتی این مورد به سادگی تشخیص داده می شود و گاها حتی نیاز به کدنویسی نیست.

لینک ارسال

در در 14 خرداد 1399 در 21:07، Asghar83 گفته است :

سلام یک روش دومی هم هست سوای آن راه قبلی که گفتم ازطریق استفاده از کتابخانه Game_Sprite که در پست زیر بهش اشاره شده است

ونمونه سورسش هم هست (در GameSpriteExamples  مثال  GameSprite view collisions را مشاهده نمایید)  :

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...