رفتن به مطلب

اشتباهات رایج در کد نویسی و اصلاح آنها (Erel)

مجید آرتا

ارسال‌های توصیه شده

سلام دوستان انسر سنتری، بنا به دلایلی چند وقتی میشه فعالیت خاصی نداشتم گفتم عرض اندامی کنم.:hi::DD:

خب توی سایت B4X  گشت و گذاری داشتم و دیدم آقای ارل یک پستی رو مبنی بر بیان اشتباهات رایجی که ما توی کدنویسی حالا سهوا یا از روی ندانستن صورت میگیره رو داره.

این نکاتی که توی پست آقای ارل بیان شده، زمانی براتون قابل ملموس هست که پروژه های نسبتا متوسطی دستتون باشه و پیچیدگی های خاصی توی کار وجود داشته باشه.خب ما اگر بخواییم به پیچیدگی های معمولِ کار اضافه کنیم، در روند اجرایی پروژمون قطعا دچار مشکل در خطایابی و درک مسئله خواهیم شد.

خب بهتره پس بتونیم کد تمیز و درست بنویسیم.حالا کد تمیز نوشتن مفهوم بر این نیست که تعداد خط کمتری داشته باشه، خیر.گاها لازمه یکسری کدهای حالا اصطلاحا استاتیک رو تبدیل کنیم به یکسری کد بهتر و پویاتر و به نوبه ای هوشمند تر.

اینکه بخواییم با مشخصه های ثابت و کمی سر و کله بزنیم، دست و بالمون توی توسعه بسته میشه.باید کد نویسی منعطف و پویایی داشته باشیم تا زمانیکه توی پروژه پارامتری کم و زیاد شد ما دیگه نیازی به تغییرات بزرگ نداشته باشیم و باز پروژه نیاز به تغییرات زیادی نداشته باشه.

خلاصه کنم براتون پست خوبیه و پیگیر باشید که نکات جالبی رو میگه و میتونه توی توسعه پروژه هاتون مفید باشه.

برنامه نویسی حد و حدود نداره و دریایی بیکران هستش و ما هیچوقت به سرحدات کمال نمیرسیم چون توی هر سطحی که باشیم بازم چیزای جدیدی هست که باید یاد بگیریم.ویژگی علم به پویاییشه.دریابید و بروز بشید و مث من نباشید سالی یبار یادی کنیم از برنامه نویسی :DD:

"Code Smells" - common mistakes and other tips

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...