رفتن به مطلب
  • 0
fun_code

گیر جدید بازار زمان بررسی اپلیکیشن (بدافزار)

سوال

fun_code    160

سلامو عرض ادب

اخیرا بازار به بدافزار شناسایی شدن اپلیکیشن یا بازی توسط سپر امنیت بازار گیر میده

بهانه خوبی شده تا انتشار رو به تعویق بندازه و اگر ایده مناسبی هم باشه که به تیم پشت صحنه خودش میگه فوری ایده رو طراحی و تولید و در صفحه اول بازار قرارش میده...

اگر هم ایده خوب نباشه و از موضوعش نگران باشن که قانونیه یا نه بازم انقدر کشش میارن تا خودت پشیمون بشی...

خلاصه اخیرا به نسخه آخر یکی از اپلیکیشن هام گیر دادن در حالیکه هیچ کتابخانه ای اضافه نشده و کد خاص یا سیستمی هم اضافه نشده...

بازار در دستگاهم نصبه و سپر امنیت بازار هم به عنوان بدافزار شناساییس نکرده.

اما خودم در سایت زیر اپ هام رو اسکن کردم و چند مورد رو شناسایی کرد... حتی اپلیکیشن هاییم که لان در بازار منتشر شدن... جالبه در گوگل پلی هم منتشر شدن و گیری نداده.

https://www.virustotal.com/gui

در این سایت فایل apk رو انتخاب میکنی... بعد یک مرحله آنالیز hash انجام میده...!

نمیدونم جریان چیه اما چند اپ از جمله بازار رو تست کردم و پس از آنالیز هش درخواست آپلود نکرد و گفت اوکی هست

اما تمام اپ های من که با b4a نوشته شدن پس از آنالیز هش درخواست آپلود فایل رو کرد و پس از آپلود چند مورد رو نمایش داد.

نکته جالب اینه که الان یک پروژه خام و بدون هیچ کدی رو کامپایل کردم و در سایت بالا تست کردم.

بازم درخواست آپلود کرد و نوشت تروجان هست !

جریان چیه ؟ بازار و اکثر برنامه ها فایل رو قفل میکنن که به آپلود نمیرسه ؟ یا با جاوا نوشته شدن و داخل فایل apk تفاوت داره بهش شک میکنه و آپلود میخواد ؟

با سپاس

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

پست های پیشنهاد شده

• 0
در 8 ساعت قبل، fun_code گفته است :

واقعا منم متوجه نمیشم که چرا الان برنامه ای که توی این سایت اسکن تروجان میشناسه رو منتشر میکنن. منم میترسم بعد یه مدت بیان بگن اپ منم ویروسه و هرچی زحمت کشیدیم هدر بره. الان گیرشون به چیه برای برنامه شما؟مگه مواردی که گفتن رو رفع نکردید؟

لینک به ارسال
  • 0
mahdi tahan    700

بازار کلا رد میکنه به منم همینو گفتن رفتم تو سایتا تست کردم از 15 تا انتی ویروس فق دکتر وب میگف مشکوکه و نه اینکه تروجانه. ولی بازار دائم ردش میکرد.اخر منصرف شدم.

در مورد کلید ساینم ی مشکلی که هس نمدونم شما هم بهش برخوردید یا ن ولی وقتی کلید جدید میسازم تو بیسیک.موقع نصب سپر گوگل میگه توسعه دهنده را نمیشناسد و ممکن است مخرب باشد.ولی با کلیدای قدیمی ک نصب میکنم ارور نمیده.

• اصا ی وضعیه:fekr:

لینک به ارسال
  • 0
fun_code    160
در 5 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

واقعا منم متوجه نمیشم که چرا الان برنامه ای که توی این سایت اسکن تروجان میشناسه رو منتشر میکنن. منم میترسم بعد یه مدت بیان بگن اپ منم ویروسه و هرچی زحمت کشیدیم هدر بره. الان گیرشون به چیه برای برنامه شما؟مگه مواردی که گفتن رو رفع نکردید؟

سلام استاد

خب مشکل همین کلید ساین است.

کلید ساین قدیمی تروجان و جاسوس شناسایی میشه.

بازار هم قبول نمیکنه. اما گوگل پلی قبول میکنه !

در سایت رسمی هم با کمک مترجم گوگل پیام دادم اما متوجه پاسخ ارل هم نشدم. دیگه ه جواب نداد ...

https://www.b4x.com/android/forum/threads/identify-the-program-as-a-trojan-because-of-the-old-sign-key.124758

در 3 ساعت قبل، mahdi tahan گفته است :

بازار کلا رد میکنه به منم همینو گفتن رفتم تو سایتا تست کردم از 15 تا انتی ویروس فق دکتر وب میگف مشکوکه و نه اینکه تروجانه. ولی بازار دائم ردش میکرد.اخر منصرف شدم.

در مورد کلید ساینم ی مشکلی که هس نمدونم شما هم بهش برخوردید یا ن ولی وقتی کلید جدید میسازم تو بیسیک.موقع نصب سپر گوگل میگه توسعه دهنده را نمیشناسد و ممکن است مخرب باشد.ولی با کلیدای قدیمی ک نصب میکنم ارور نمیده.

• اصا ی وضعیه:fekr:

سلام

خب من شاکی شدم که از اولین نسخه تروجان بوده... چرا 13 تا نسخه منتشر کردین حالا که کاربران نصب و خرید کردن و نظر دادن دیگه منتشر نمی کنین !

از اول منتشر نمیکردین.

خلاصه ما بازیچه شدیم در دست مارکت های مافیایی

پس ساین جدید هم گوگل پلی ایراد میگیره ؟!

شاید مشکل ما بخاطر استفاده از یک ساین برای چند محصول منتشر شده است/

لینک به ارسال
  • 0
mahdi tahan    700
در 15 ساعت قبل، fun_code گفته است :

سلام استاد

خب مشکل همین کلید ساین است.

کلید ساین قدیمی تروجان و جاسوس شناسایی میشه.

بازار هم قبول نمیکنه. اما گوگل پلی قبول میکنه !

در سایت رسمی هم با کمک مترجم گوگل پیام دادم اما متوجه پاسخ ارل هم نشدم. دیگه ه جواب نداد ...

https://www.b4x.com/android/forum/threads/identify-the-program-as-a-trojan-because-of-the-old-sign-key.124758

سلام

خب من شاکی شدم که از اولین نسخه تروجان بوده... چرا 13 تا نسخه منتشر کردین حالا که کاربران نصب و خرید کردن و نظر دادن دیگه منتشر نمی کنین !

از اول منتشر نمیکردین.

خلاصه ما بازیچه شدیم در دست مارکت های مافیایی

پس ساین جدید هم گوگل پلی ایراد میگیره ؟!

شاید مشکل ما بخاطر استفاده از یک ساین برای چند محصول منتشر شده است/

بلع البته برا همه نیست ولی اگ گیر بده ی راهی داره که باید با گوگل مکاتبه کنی که دیگ پیغامو نفرسته ولی اونم دردسر خودشو داره

لینک به ارسال