رفتن به مطلب

راهنمایی برای پیاده سازی یه سرویس برای دریافت نوتیفیکیشن توسط کاربر (مثله اعلان لایک در اینستاگرام)

M. R. Zomorodi

ارسال‌های توصیه شده

سلام. وقتتون بخیر.

من یه شبکه اجتماعی نوشتم. برای نوتیفیکیشن کامنت و لایک کاربرا به همدیگه، از سرویس اندروید forground استفاده میکردم. اما یه نوتیفیکشن مزاحم (سرویس در حال اجراست) برای اندروید 9 میاد. و نمیشه پنهان یا خاموش و غیرفعالش کرد. استفاده از سرویس forground برای این کار (نمایش لایک کاربر شماره یک، به کاربر شماره دو) اصلا درسته؟ اگه درست نیست لطفا منو راهنمایی کنید.

برنامه هایی مثه تلگرام و اینستاگرام و .. هیچ نوتیفیکیشنی مثه (سرویس در حال اجراست) نمیدن.

JAVA - PHP استفاده کردم. اندروید استودیو

ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام و درود.

ببینید دوست عزیز برنامه هایی مثه تلگرام و بقیه داستانشون فرق میکنه و قاعدتا شما نمیتونید مثه اونا کار کنید. شما دوتا راه بیشتر ندارید در کل. 

1: خودتون مستقیم با کلاینت از طریق سوکت در ارتباط باشید. که این یعنی باید از غول محدودیتای بکگراند اندروید رد بشید که واقعا پیر میکنه ادمو

2: استفاده از fcm که تقریبا 80 درصد کارها انجام میشه و به راحتی میتونید برای کاربر نوت بفرستید.

البته اینو هم بگم در هر صورت باید سوکت نویسی رو بکنید و پیامها رو توی سرور خودتون ردوبدل کنید. فقط از فایر بیس برای ارسال پوش و نوت استفاده کنید

لینک ارسال

ممنونم از نظرتون.

فقط، با FCM میتونم وقتی کاربر داخل برنامه نیست نوتیفیکیشن بدم؟

من از webservice - php استفاده میکنم، و کوئری لازم رو به شکل json به اندروید میدم و بر اساس این json نوتیفیکیشن نشون میدم. مثلا کامنت کاربر یک برای پست کاربر 2 رو به کاربر 2 اطلاع میدم.

FCM میتونه با همین json کار کنه؟

اگه آموزش خوبی درباره FCM دارید ممنون میشم لینک کنید.

لینک ارسال

در ۱ ساعت قبل، M. R. Zomorodi گفته است :

بله عزیز. کلا بحث سر نوت دادن بیرون از برنامه اس. داخل برنامه که مشکلی نیست.

در ۱ ساعت قبل، M. R. Zomorodi گفته است :

FCM میتونه با همین json کار کنه؟

بله شما میتونید به راحتی جیسون و نوتیفیکیشن رو بفرستید. آموزش زیاد هست. با php هم به راحتی میتونید پوش بزنید سرچ کنید مطالب زیادی هست

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...