رفتن به مطلب
  • 0

گزارش موقعیت مکانی با gps به صورت دائمی

zipzip84

سوال

سلام

وقت همگی بخیر

ممنون میشم منو راهنمایی کنید چطور می تونم برنامه ای بنویسم که با اجازه کاربر موقعیت مکانی را با جی پی اس در تمام طول روز مثلا 3 ثانیه ای یک بار گزارش کنه

مشکلاتی که من داشتم این ه که برنامه ای که نوشتم اگه توی بکگراوند بره دیگه کار نمی کنه ، مصرف باطری زیاد میشه

در واقع هدف من محاسبه کیلومتراژ طی شده توسط یک خودرو در یک بازه زمانی مشخص ه که البته این بازه زمانی بعد از ثبت موقعیت مشخص میشه ، یعنی یک روز ممکن ه 7:30 تا 15:00 باشه ، یک روز دیگه 9:00 تا 16:00

اگه نمونه کدی باشه بتونه کمک کنه ممنون میشم

اگه کسی وقت داشته باشه کپی هایی که از کدنویسی کنار هم اوردم هم ایرادش رو بگه ممنونم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

9 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام. چرا از سرعت سنج استفاده نمیکنید؟

با دوتا فرمول فیزیک (x=vt مثلا) میشه مسافت رو حساب کرد.

لینک ارسال

سلام،

منم با Mr.Man موافقم.

درواقع برای محاسبه جابجایی برحسب متر به دو چیز نیاز خواهید داشت:

1-زمانی که صرف طی مسافت شده است!

2-سرعتی که با آن مسافت طی شده است.

شما میتونید یک تایمر تعریف کنید و یک متغیر از نوع int و برابر صفر قرار بدید.

بعد به وسیله تابع تایمر میتونید در هر ثانیه یکی به اون متغیر int اضافه کنید.

تا به اینجا مدت زمان صرف شده برای طی مسافت رو بدست آوردیم.

برای محاسبه سرعت هم باید کامل این تاپیک رو مطالعه کنید و همچنین به تحقیق بپردازید:

بعد از اون میتونید سرعت رو در زمان ضرب کنید و مسافت رو برحسب متر نشون بدید.

در کل یکم پیچیده به نظر میرسه...

لینک ارسال

در 22 ساعت قبل، Mr.Man گفته است :

سلام. چرا از سرعت سنج استفاده نمیکنید؟

با دوتا فرمول فیزیک (x=vt مثلا) میشه مسافت رو حساب کرد.

امکانش هست یک نمونه کد معرفی کنید ؟ با این روشی که شما می فرمایید دیگه نیاز نیست از جی پی اس استفاده بشه ؟ اگه همچنان نیازه چطور مشکل به بکگراوند رفتن برنامه رو حل کنم ؟

لینک ارسال

در در 21 اسفند 1399 در 14:07، امیرحسین قاسمی گفته است :

سلام،

منم با Mr.Man موافقم.

درواقع برای محاسبه جابجایی برحسب متر به دو چیز نیاز خواهید داشت:

1-زمانی که صرف طی مسافت شده است!

2-سرعتی که با آن مسافت طی شده است.

شما میتونید یک تایمر تعریف کنید و یک متغیر از نوع int و برابر صفر قرار بدید.

بعد به وسیله تابع تایمر میتونید در هر ثانیه یکی به اون متغیر int اضافه کنید.

تا به اینجا مدت زمان صرف شده برای طی مسافت رو بدست آوردیم.

برای محاسبه سرعت هم باید کامل این تاپیک رو مطالعه کنید و همچنین به تحقیق بپردازید:

بعد از اون میتونید سرعت رو در زمان ضرب کنید و مسافت رو برحسب متر نشون بدید.

در کل یکم پیچیده به نظر میرسه...

سلام دوست عزیز

ببینید من نیازی ندارم که برای داشتن مسافت طی شده از گوگل مپ استفاده کنم ، یا مسیر حرکت را روی نقشه نشون بدم

برای من کافیه که مثلا هر ثانیه یک بار جی پی اس مختصات رو ثبت کنه

اگر همین کار را بتونم طوری انجام بدم که باطری کمترین مصرف را داشته باشه و جی پی اس تغییرات را ثبت کنه حتی اگه برنامه در بک گراوند باشه کفایت می کنه

می تونید مراحل این کار را برام توضیح بدین که چطور برنامه ای بنویسم که در مدتی که کاربر اجازه بهش میده ( از زمانی که برنامه ران میشه تا زمانی که کاربر از برنامه خارج میشه ، چه فعال باشه ، چه در بک گراوند باشه ) جی پی اس مختصات رو بده

لینک ارسال

gps logger

https://www.basicairdata.eu/projects/android/android-gps-logger/

دوستان من این اپ رو پیدا کردم که اوپن سورس هم هست ، اینجا میذارم شاید کسی بتونه راهنمایی کنه یا به درد کسی بخوره

دقیقا چیزی هست که من می خواستم فقط مشکلش این ه که با اندروید استودیو نوشته شده و من ازش سر در نمیارم ، توی خروجی تکست من میخواستم یکسری چیزها اضافه کنم ( مثلا کد کاربری یوزر یا اندروید کد گوشی یا هر چیز مشخصه دیگه ای که مشخص باشه این اطلاعات مربوط به کدوم یوزر ه ) که چون نمیتونم سورس رو تغییر بدم خیلی درگیرش نشدم

اما اگه کسی از دوستان چنین کدی قبلا نوشته یا بتونه کمک کنه بنویسم ممنونش میشم

لینک ارسال

در 11 ساعت قبل، zipzip84 گفته است :

سلام دوست عزیز

ببینید من نیازی ندارم که برای داشتن مسافت طی شده از گوگل مپ استفاده کنم ، یا مسیر حرکت را روی نقشه نشون بدم

برای من کافیه که مثلا هر ثانیه یک بار جی پی اس مختصات رو ثبت کنه

اگر همین کار را بتونم طوری انجام بدم که باطری کمترین مصرف را داشته باشه و جی پی اس تغییرات را ثبت کنه حتی اگه برنامه در بک گراوند باشه کفایت می کنه

می تونید مراحل این کار را برام توضیح بدین که چطور برنامه ای بنویسم که در مدتی که کاربر اجازه بهش میده ( از زمانی که برنامه ران میشه تا زمانی که کاربر از برنامه خارج میشه ، چه فعال باشه ، چه در بک گراوند باشه ) جی پی اس مختصات رو بده

دوست عزیز اینجا بخوام 0تا100 چنین پروژه ای رو توضیح بدم باید حدود 1000 صفحه A4 بنویسم:DD:

من راه رو بهتون گفتم اون تاپیک رو برای محاسبه سرعت بخونید و تحقیق کنید بقیش دیگه راحته.

برای استفاده در پس زمینه هم باید یک سرویس ایجاد و اون رو پایدار کنید که بازهم چالش هایی وجود داره مثلا اینکه در اندروید 10 و11 سرویس حتی اگه پایدار باشه پس از مدتی از کار میفته و برای جلوگیری از این کار هم، هم توی انجمن بحث شده و هم باید از سایت دولوپرز گوگل پیگیری کنید.

توصیه می کنم اگه هزینه کافی دارید به یک فرد متخصص بدین تا براتون توسعه بده و بعد خودتون کدهاشو ببینید و یاد بگیرید.

افراد بزرگ و متخصصی توی انجمن هست. میتونید پروژتون رو به یکی از اونا بسپارید.

اگرهم هزینه کافی ندارید باید با صرف وقت به تحقیق بپردازید.

موفق باشید:53:

لینک ارسال

در 9 ساعت قبل، zipzip84 گفته است :

gps logger

https://www.basicairdata.eu/projects/android/android-gps-logger/

دوستان من این اپ رو پیدا کردم که اوپن سورس هم هست ، اینجا میذارم شاید کسی بتونه راهنمایی کنه یا به درد کسی بخوره

دقیقا چیزی هست که من می خواستم فقط مشکلش این ه که با اکیلیپس نوشته شده و من ازش سر در نمیارم ، توی خروجی تکست من میخواستم یکسری چیزها اضافه کنم ( مثلا کد کاربری یوزر یا اندروید کد گوشی یا هر چیز مشخصه دیگه ای که مشخص باشه این اطلاعات مربوط به کدوم یوزر ه ) که چون نمیتونم سورس رو تغییر بدم خیلی درگیرش نشدم

اما اگه کسی از دوستان چنین کدی قبلا نوشته یا بتونه کمک کنه بنویسم ممنونش میشم

برای شناسایی گوشی و بدست آوردن یک شناسه یکتا برای هر کاربر ابتدا در B4a کتابخانه فون رو تیک بزنید و سپس به شکل زیر استفاده کنید.(در اندروید 10 و 11 هم کار میکنه) :

Dim a As Phone
Msgbox(a.getSettings("android_id"),"شناسه این دستگاه")

لینک ارسال

در 31 دقیقه قبل، امیرحسین قاسمی گفته است :

دوست عزیز اینجا بخوام 0تا100 چنین پروژه ای رو توضیح بدم باید حدود 1000 صفحه A4 بنویسم:DD:

من راه رو بهتون گفتم اون تاپیک رو برای محاسبه سرعت بخونید و تحقیق کنید بقیش دیگه راحته.

برای استفاده در پس زمینه هم باید یک سرویس ایجاد و اون رو پایدار کنید که بازهم چالش هایی وجود داره مثلا اینکه در اندروید 10 و11 سرویس حتی اگه پایدار باشه پس از مدتی از کار میفته و برای جلوگیری از این کار هم، هم توی انجمن بحث شده و هم باید از سایت دولوپرز گوگل پیگیری کنید.

توصیه می کنم اگه هزینه کافی دارید به یک فرد متخصص بدین تا براتون توسعه بده و بعد خودتون کدهاشو ببینید و یاد بگیرید.

افراد بزرگ و متخصصی توی انجمن هست. میتونید پروژتون رو به یکی از اونا بسپارید.

اگرهم هزینه کافی ندارید باید با صرف وقت به تحقیق بپردازید.

موفق باشید:53:

تشکر که جواب دادین

من عرض کردم قبلا کدی نوشته بودم و فقط مشکلش این بود که پایدار نمی شد سرویسش ، حالا چراش رو نمی دونم ... خواستم از  کتابخانه PN alaram manager آقای نیکروان استفاده کنم ، نتونستم

برنامه رو با اندروید استودیو نوشتن چطور با بیسیک بهش کد اضافه کنم ؟ گفتم که اگه کسی بتونه معادل این کدی که شما فرمودی رو توی اندروید استودیو به سورس برنامه که اوپن سورس ه برام اضافه کنه

به هر حال ممنون

لینک ارسال

در 6 ساعت قبل، zipzip84 گفته است :

تشکر که جواب دادین

من عرض کردم قبلا کدی نوشته بودم و فقط مشکلش این بود که پایدار نمی شد سرویسش ، حالا چراش رو نمی دونم ... خواستم از  کتابخانه PN alaram manager آقای نیکروان استفاده کنم ، نتونستم

برنامه رو با اندروید استودیو نوشتن چطور با بیسیک بهش کد اضافه کنم ؟ گفتم که اگه کسی بتونه معادل این کدی که شما فرمودی رو توی اندروید استودیو به سورس برنامه که اوپن سورس ه برام اضافه کنه

به هر حال ممنون

میتونید بصورت تابع در بیارید و در بیسیک فور به این شکل اضافه کنید:

#if java
'توابع جاوایی
#End if

بعد کتابخونه java object  تیکش رو فعال کنید و تابع جاوایی رو فراخوانی کنید.

حتی راه دیگه هم وجود داره که بنظرم بهترین واصولی ترین راه هست.اینکه توی اندروید استودیو یا اکلیپس این توابع رو بنویسید و به کتابخانه تبدیل کنید(اصطلاحا میگن: رپ کردن)

همچنین میتونید به بزرگان انجمن بدید تا براتون رپ کنند.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...