رفتن به مطلب

آموزش رنگ بندی ترکیبی در مبنای 16(هگزادسیمال)

Alireza Khoram مهمان

ارسال‌های توصیه شده

سلام به همه مخصوصا اونایی که تا این جا آموزش های منو دنبال کردن :

خب بنا درخواست های دوستان و مشاهده بنده از بعضی دوستان که با این نوع رنگ بندی آشنایی کافی ندارند.

تصمیم گرفتم آموزش رنگ بندی به روش web-safeیا ترکیب اعداد در مبنای 16رو آموزش بدم.

تعین رنگ به صورت عددی ترکیبی در مبنای 16(هگزادسیمال):

میدانیم که از ترکیب سه رنگ اصلی قرمز,سبزوآبی می توانیم سایر رنگ هارا تولید کنیم.

در این روش با نوشتن یک کد شش رقمی که با علامت # شروع می شوند این کار را انجام می دهیم.دو رقم اول بعداز # نشان دهنده میزان غلظت رنگ قرمز در مبنای 16 است که میتواند از( 00 کم ترین میزان )

تا FF (بیشترین میزان ) باشد.

به همین ترتیب دو رقم بعدی نشان دهنده ی میزان رنگ سبز و دو رقم آخر نیز نشان دهنده رنگ آبی در مبنای (هگزادسیمال)هستند.

red=FF0000

green=00FF00

blue=0000FF

White=FFFFFF

black=000000

موفق باشید

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام یکی از بهترین مرجع های برای پیدا کردن کد رنگ ها رو توی 3 تا لینک میزارم

رنگ ترکیبی

نام رنگ ها

کد رنگها

لینک ارسال

منم از همون طریق سایت پیشنهاد میکنم

راحت تره

ارزش نداره بخاطر پیدا کردن یک رنگ خواص هی کد عوض کنی و تمرکز کنی *vibre*

برای حرفه ها خوبه که بلد باشن کدهای بالایی رو ...

لینک ارسال

سلام ازراهنمایی هاتون ممنونم .

ولی اولا این طور نیست که هربار بیایم کدرنگ رو کپی کنیم بعد بیایم ازش استفاده کنیم یه جا ممکنه ما یه جلوه بدیم که به طور خودکار رنگ عوض کنند بعضی اسلاید ها

اون موقع باید با طریقه یا نحوه درست کردن کدرنگ آشنا باشید.

دوما باید بگم اون سایتی که کدهارو مثل لقمه ی آماده در اختیار شماها قرار داده فکر کردین چه کار کرده .

شما هم میتونید یه برنامه با 3 خط کد بنویسید که کار رو انجام بده مثلا:

3 تا اسکرول بار قرار بدی با یه لیبل که هر بار به وسیله ی تغیر اسکرول بارمقدار اسکرول بار به جای مقدار عددی کدقرار بگیره که اسکرول بار اولی میزان غلظت رنگ قرمز دومی سبز و سومی آبی بعد تو لیبل رنگ پس زمینه اش شاهد تغیرات رنگ به صورت زنده خواهید بود شما میتونید یه لیبل دیگه هم تعریف کنید که وقتی به رنگ دلخواهتون رسیدید کد رو درون اون مشاهده کنید.

این برنامه میتونه با هر چیزی نوشته بشه تحت وبphpوویندوز ویزوال بیسیک -سی شارپ -حتی با خوده بسیک 4اندروید هم میشه

موفق باشید

لینک ارسال

• 1 سال بعد...

سلام به همه مخصوصا اونایی که تا این جا آموزش های منو دنبال کردن :

خب بنا درخواست های دوستان و مشاهده بنده از بعضی دوستان که با این نوع رنگ بندی آشنایی کافی ندارند.

تصمیم گرفتم آموزش رنگ بندی به روش web-safeیا ترکیب اعداد در مبنای 16رو آموزش بدم.

تعین رنگ به صورت عددی ترکیبی در مبنای 16(هگزادسیمال):

میدانیم که از ترکیب سه رنگ اصلی قرمز,سبزوآبی می توانیم سایر رنگ هارا تولید کنیم.

در این روش با نوشتن یک کد شش رقمی که با علامت # شروع می شوند این کار را انجام می دهیم.دو رقم اول بعداز # نشان دهنده میزان غلظت رنگ قرمز در مبنای 16 است که میتواند از( 00 کم ترین میزان )

تا FF (بیشترین میزان ) باشد.

به همین ترتیب دو رقم بعدی نشان دهنده ی میزان رنگ سبز و دو رقم آخر نیز نشان دهنده رنگ آبی در مبنای (هگزادسیمال)هستند.

red=FF0000

green=00FF00

blue=0000FF

White=FFFFFF

black=000000

موفق باشید

سلام خسته نباشید.

من برای تعیین رنگ متن از یک دیتابیس استفاده کردم که در قسمت مربوط به رنگ، برای رنگ قرمز نوشته -65536 و رنگ متن قرمز میشه اما وقتی میخوام رنگ مشکی رو بزارم ینی 000000، رنگ متن سفید میشه و یا فک کنم اصلا نمایشش نمیده.

بنظر شما مشکلش چیه؟

لینک ارسال

من خودم رنگای مهم ک زیاد استفاده میکنم رو حفظ میکنم 

البته بد نیست که کلا با ساختارش اشنا بشید کلا در هر صورت به کارتون بیاد شاید توی پررنگ یا کمرنگ کردن 

لینک ارسال

سلام

یه چیزی هم اضافه کنم به صحبت دوستمون

این رنگی که ایشون گفتن میشه RGB

حالا شما میتونین با اضافه کردن 2 رقم به اولش رنگه ARGB استفاده کنین که میشه

Alpha-Red-Green-Blue

اابته به همین سادگی هم نیست که یکی عدد بدین

بحث مفصلی داره :)

وقتی شما Alpha به RGB اضافه میکنین میتونین مقدار Opacity یا شفافیت رنگ رو مشخص کنید :DD:

راستی یه نکته هم بگم!

این ARGB در وب کارایی نداره و Opacity رنگ رو تغییر نمیده :)

داخل وب (که اکثرا Css استفاده میشه) باید از پراپرتی opacity تغییر بدین - شاید اسم پراپرتی اشتباه باشه :)

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...