رفتن به مطلب
  • 0

نمايش مسيج باكس به كاربر تنها يك بار ( بدون Firsttime )

User

سوال

روشي هست كه فقط يك بار موقع ورود اول كاربر ي مسيج باكس نشونش بديم ؟ ( بدون نياز به گرفتن دسترسي و ايجاد فايل يا پوشه ) :good2:

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

15 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام وقت بخیر از 

file.dirinternal

استفاده کنید برای ذخیره فایل هیچ دسترسی لازم نداره 

لینک ارسال

در در 27 اسفند 1399 در 21:30، امیرحسین قاسمی گفته است :

دوستان بهترین راه و بی دردسرترین راه بنظرم ایجاد فایل در Dirinteral هست. بنده هم با اینکه قبلا میدونستم با حذف و نصب(یا پاک کردن داده ها) حافظه Dirinteral نیز پاک می شود، اما روی چندین دیوایس هم تست کردم هیچگونه مشکلی نبود. همچنین Dirinteral امن است و ۹۹/۹٪ کاربران نمی‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. اون ۰/۱ درصدهم شاید ابرهکری در جهان باشه:cool:

سلام

ابرهکر نمیخواد که

گوشی روت و استفاده از اپ file manager کافیه برای دسترسی به پوشه اینترنال

لینک ارسال

سلام

دوست عزیز اینها مبانی پایه برنامه نویسی هست :53:

برای اینکار اصلا نیاز به دسترسی نیست. از متغیر FirstTime در ساب کرییت چک کنید.

آموزشش زیاده

لینک ارسال

در 1 ساعت قبل، Mr.Man گفته است :

سلام

دوست عزیز اینها مبانی پایه برنامه نویسی هست :53:

برای اینکار اصلا نیاز به دسترسی نیست. از متغیر FirstTime در ساب کرییت چک کنید.

آموزشش زیاده

در انجمن جستجو کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم

FirstTime تنها زمانی کاربرد داره که برنامه در پس زمینه درحال اجرا باشه و درصورت بسته شدن برنامه از پس زمینه و باز شدن مجددش دوباره کد های FirstTime توی برنامه اجرا میشن

من میخوام مسیج باکسم در کل زمان نصب برنامه تنها یک بار نشون داده بشه

لینک ارسال

در 6 ساعت قبل، Soheil_Miresmaili گفته است :

روشي هست كه فقط يك بار موقع ورود اول كاربر ي مسيج باكس نشونش بديم ؟ ( بدون نياز به گرفتن دسترسي و ايجاد فايل يا پوشه ) :good2:

در 4 ساعت قبل، ali mo گفته است :

سلام وقت بخیر از 

file.dirinternal

استفاده کنید برای ذخیره فایل هیچ دسترسی لازم نداره 

سلام

پاسخ صحیح جناب ali mo رو کامل تر بیان میکنم.

با بررسی وجود یک فایل در مسیر file.dirinternal  میتونید مشکلتون رو برطرف کنید.

در همان رویداد ساخته شدن اکتیویتی چک کنید اگر مثلا فایل first.show در مسیر file.dirinternal نبود پس فایل first.show رو ایجاد کنید و متن مورد نظرتون رو هم به کاربر نمایش بدید.

در دفعات بعدی چون فایل first.show در مسیر file.dirinternal  وجود داره متن هم نمایش داده نمیشه.

فقط با حذف و نصب مجدد اپلیکیشن یا بازی چون فایل first.show پاک شده مجددا متن مورد نظرتون نمایش داده میشه.

موفق باشید

لینک ارسال

سلام 

Dim description As String = $"سلام این مورد را فقط یه بار میگم پس خوب توجه کن"$

If File.Exists(File.DirInternal,"FT.txt") = False Then
		File.WriteString(File.DirInternal,"FT.txt","1")
		xui.MsgboxAsync(description,"توجه")
	End If

لینک ارسال

سلام دوستان

با توجه به نظرات کاربران اپلیکیشنم به یک مشکل عجیب برخوردم !

تا الان من با همین روش ثبت نام رو انجام میدادم یعنی اگر فایل مورد نظرم در مسیر DirInternal نبود کاربر رو به صفحه ثبت نام هدایت میکردم.

دیدم برخی گفتن چرا اپ رو پاک کردیم و با نصب مجدد میره داخل همون اکانت ! خودم تست کردم و پس از نصب مجدد وارد اکانتی شد که پیش از حذف داخلش بود !

یعنی پس از حذف فایل های مسیر DirInternal پاک نمیشن !

دلیل این مشکل که اخیرا رخ داده چیه ؟!

لینک ارسال

در 3 ساعت قبل، fun_code گفته است :

سلام دوستان

با توجه به نظرات کاربران اپلیکیشنم به یک مشکل عجیب برخوردم !

تا الان من با همین روش ثبت نام رو انجام میدادم یعنی اگر فایل مورد نظرم در مسیر DirInternal نبود کاربر رو به صفحه ثبت نام هدایت میکردم.

دیدم برخی گفتن چرا اپ رو پاک کردیم و با نصب مجدد میره داخل همون اکانت ! خودم تست کردم و پس از نصب مجدد وارد اکانتی شد که پیش از حذف داخلش بود !

یعنی پس از حذف فایل های مسیر DirInternal پاک نمیشن !

دلیل این مشکل که اخیرا رخ داده چیه ؟!

سلام و درود. برای اینجور مواردی بهتره از دیتابیس یا sharedpreference استفاده کنید

لینک ارسال

در 7 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

سلام و درود. برای اینجور مواردی بهتره از دیتابیس یا sharedpreference استفاده کنید

سلام

ممنون استاد عزیز

پس اخیرا حذف نشدن مسیر DirInternal  پس از حذف اپلیکیشن امری عادی محسوب میشه !

اگر با حذف اپ و نصب مجدد چیزی تغییر نکنه احتمالا تنها راه sharedpreference  هست و دیتابیس شبیه به همون فایل هست و مقادیر یک مرتبه ثبت شدن و مرتبه بعدی احساس میکنه اپلیکیشن حذف نشده. البته اگر قرار باشه sharedpreference   هم پس از نصب مجدد تغییری نکنه بازم زمان نصب مجدد مثلا راهنما نمایش داده نمی شود. درست متوجه شدم ؟

من باید دنبال دلیل بروز مشکل مذکور باشم چون کلا اگر نصب مجدد یک اپ تشخیص داده نشه موارد زیادی پیش میاد/

من اندروید دستگاهم رو از اینترنت دانلود و در گوشی نصب کردم. البته نسخه اصلی بود و شاید مشکل ازون باشه.

لینک ارسال

در 1 ساعت قبل، fun_code گفته است :

سلام

ممنون استاد عزیز

پس اخیرا حذف نشدن مسیر DirInternal  پس از حذف اپلیکیشن امری عادی محسوب میشه !

اگر با حذف اپ و نصب مجدد چیزی تغییر نکنه احتمالا تنها راه sharedpreference  هست و دیتابیس شبیه به همون فایل هست و مقادیر یک مرتبه ثبت شدن و مرتبه بعدی احساس میکنه اپلیکیشن حذف نشده. البته اگر قرار باشه sharedpreference   هم پس از نصب مجدد تغییری نکنه بازم زمان نصب مجدد مثلا راهنما نمایش داده نمی شود. درست متوجه شدم ؟

من باید دنبال دلیل بروز مشکل مذکور باشم چون کلا اگر نصب مجدد یک اپ تشخیص داده نشه موارد زیادی پیش میاد/

من اندروید دستگاهم رو از اینترنت دانلود و در گوشی نصب کردم. البته نسخه اصلی بود و شاید مشکل ازون باشه.

ببینید عزیز این موردی که میگین واقعا غیر ممکنه. با حذف برنامه مسیرهای مربوط به برنامه تو پوشه android  و  data/data  باید حذف بشه. مگر اینکه باگ از گوشی مربوطه باشه یا رام کاستوم نصب شده که این مورد پیش اومده. برای برسی بهتر مدل دیوایس و نوع سیستم عامل و ورژن رو باید بگید که نتیجه بهتر بگیریم

لینک ارسال

در 4 دقیقه قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

ببینید عزیز این موردی که میگین واقعا غیر ممکنه. با حذف برنامه مسیرهای مربوط به برنامه تو پوشه android  و  data/data  باید حذف بشه. مگر اینکه باگ از گوشی مربوطه باشه یا رام کاستوم نصب شده که این مورد پیش اومده. برای برسی بهتر مدل دیوایس و نوع سیستم عامل و ورژن رو باید بگید که نتیجه بهتر بگیریم

دقیقا عجب ترین مشکلیه که تاحالا باهاش مواجه شدم.

احتمالا کاربرانی هم که این مشکل رو داشتن شبیه به من اندرویدشون اصلی نیست.

البته طبق جستجو متوجه شدم که محتوای مسیر DirInternal  اصلا قابل مشاهده نیست مگر گوشی روت باشد.

طبق بررسی هم متوجه شدم که آن مسیر Android>data>[package.name] نیز مربوط به کد DirDefaultExternal هست که میشه محتواش رو دید.

گوشیم گلکسی s6 اج هست

نوع سیستم عامل رو متوجه نشدم چی رو باید بگم اما اندروید ورژن 7 هست. مدل SM-G925F

لینک ارسال

در ۱ ساعت قبل، fun_code گفته است :

دقیقا عجب ترین مشکلیه که تاحالا باهاش مواجه شدم.

احتمالا کاربرانی هم که این مشکل رو داشتن شبیه به من اندرویدشون اصلی نیست.

البته طبق جستجو متوجه شدم که محتوای مسیر DirInternal  اصلا قابل مشاهده نیست مگر گوشی روت باشد.

طبق بررسی هم متوجه شدم که آن مسیر Android>data>[package.name] نیز مربوط به کد DirDefaultExternal هست که میشه محتواش رو دید.

گوشیم گلکسی s6 اج هست

نوع سیستم عامل رو متوجه نشدم چی رو باید بگم اما اندروید ورژن 7 هست. مدل SM-G925F

روی یه دیوایس با رام رسمی تست کنید این مورد قطعا وجود نداره.

لینک ارسال

در 49 دقیقه قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

روی یه دیوایس با رام رسمی تست کنید این مورد قطعا وجود نداره.

آره درسته ، تست کردم و مشکلی نبود/ اما گویا حدو 5 درصد کاربرام این شکلی هستن.

باید یه فکری برای این موضوع بکنم.

لینک ارسال

دوستان بهترین راه و بی دردسرترین راه بنظرم ایجاد فایل در Dirinteral هست. بنده هم با اینکه قبلا میدونستم با حذف و نصب(یا پاک کردن داده ها) حافظه Dirinteral نیز پاک می شود، اما روی چندین دیوایس هم تست کردم هیچگونه مشکلی نبود. همچنین Dirinteral امن است و ۹۹/۹٪ کاربران نمی‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. اون ۰/۱ درصدهم شاید ابرهکری در جهان باشه:cool:

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...