رفتن به مطلب

سورس اذانگو مشابه بادصبا ***بسیار مهم و کاربردی***

امیرحسین قاسمی

ارسال‌های توصیه شده

نسخه جدید سورس منتشر شد!

تغییرات:

امکان ذخیره تنظیمات موقعیت جغرافیایی برای عدم تنظیم مجدد-رفع برخی از مشکلات جزئی درSpinnerها

باسلام،

قول داده بودم برای کتابخانه  "محاسبه گر اوقات شرعی" یک سورس اذانگو بنویسم، هم اکنون این وعده عملی شده است:Laie_60B:

کتابخانه "محاسبه گر اوقات شرعی" که شاید بتونم بگم من برای اولین بار برای B4A رپ کرده ام، بنیان اصلی این سورس هست که با استفاده از موقعیت جغرافیایی و تاریخ اقدام به محاسبه زمان اوقات شرعی می کند.

لینک کتابخانه کتابخانه "محاسبه گر اوقات شرعی" در انسورسنتر:

طول و عرض جغرافیایی تمامی شهرهای ایران را بصورت یک فایل جیسون در آورده ام.

در این جیسون  31 استان و حدود 1131 شهر وجود دارد، همچنین برخی از بخش ها و روستاها نیز وجود دارند.:gamer:

توجه: پارامترهای این جیسون از آنِ من نیست و قبلا بصورت اکسل آماده شده بود و من با جستجوی بسیار توانستم آن را پیدا و دانلود کنم، سپس آن را به SQL تبدیل و نام ستون های آن را تعویض و سپس به جیسون تبدیل کردم.:scare3:

خب در این سورس من از کتابخانه PNAlarmManager استفاده کرده ام که در سرساعت مقرر شده اکتویتی اذان را به اجرا در آورده و صوت اذان پخش می شود.  شما میتونید از کتابخونه PersianAlarmManager هم استفاده کنید. هیچ فرقی ندارند و سرساعت معین آلارم را به اجرا در می آورند. هردوتاش هم به دست استاتید انجمن رپ شده اند.(PNAlarmManager برای آقای نیکروان و PersianAlarmManager هم برای آقای شاهپیری عزیز می باشد.)

در انتها لینک این دو کتابخانه درج می شود تا به دلخواه یکی را تهیه کنید اما اگر از PersianAlarmManager استفاده کنید باید متدهای آلارم منیجر را گام به گام با ویدیوی آموزش این کتابخانه تعویض کنید.

توجه داشته باشید در این سورس از تایمر و روش های غیراستاندارد که در نهایت موجب مشکل می شوند، استفاده نشده است و دقیقا مثل بادصبا از آلارم منیجر استفاده شده است.:Laie_60B:

از قابلیت های دیگه این سورس این هست که فقط یکبار باید آلارم ست بشه! بدین شکل تا ابد هرروز در زمان اذان، برنامه اذان خواهد گفت.

فقط در برخی از دستگاه ها(من جمله هواوی) ممکن هست که اذان پخش نشه چون محدودیت هایی اعمال شده است در اینصورت باید کاربر را راهنمایی کنید تا به تنظیمات دستگاه رفته و تیک برنامه شمارا فعال کند. همچنین حتی خود بادصبا هم از این قضیه مستثنی نیست و توضیحاتی را در داخل برنامه نوشته است. شما هم میتوانید مثل بادصبا برای کاربران تون توضیح بنویسید.:gamer1:

خب دیگه زیاد توضیح نمیدم، خودتون سورس رو دانلود کنید همه چی در سورس به همراه توضیحات کامنتی وجود دارد.:hi:

اسکرین شات از برنامه:

Screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B1_%DB%

Screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B1_%DB%

دانلود سورس اذانگو(نسخه جدید)https://s19.picofile.com/file/8438289584/Azan.zip.html

دانلود فایل جیسون موقعیت جغرافیایی شهرهای ایران(البته توی DirAsset سورس موجود هست و اینجا میزارم تا برای خودتون تحلیل کنید) :https://s18.picofile.com/file/8431692926/locations.txt.html

دانلود کتابخانه های مورد نیاز:

https://s18.picofile.com/file/8431693726/librarys_for_azan.zip.html

خرید کتابخانه غیررایگان: یکی از کتابخانه های زیر را بخرید(در این سورس از PnAlarmManager استفاده شده است) :

کتابخانه:https://b2n.ir/t53897 :PnAlarmManager

کتابخانه:https://b2n.ir/y17325 :PersianAlarmManager

مطمئنا اصلا نصف تون که دارید این مطلب رو میخونید از گوشی اومدید:DD: لینک برنامه رو میزارم تست کنید، بعد سیستم رو روشن کنید و دست به کار بشید::lol:

دانلود فایل نصبی برنامه(APK)جهت تست در گوشی: https://s18.picofile.com/file/8438294884/Azan.apk.html

این سورس رو در مدت سه روز آماده کرده ام، امیدوارم استفاده کافی را ببرید.

برنامه رو تا حدامکان چند بار تست کرده ام مشکل خاصی نداره، منتهی اگه مشکلی پیدا کردید بهم بگید تا رفع کنم یا خودتون رفع کنید و توی پاسخ به همین تاپیک پیوست کنید تا دیگران هم استفاده کنند.

هزینه استفاده از این سورس: سه صلوات

موفق و پیروز باشید:53:

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خسته نباشید آقای قاسمی عزیز
بسیار خوب و کاربردی 

لینک ارسال

باسلام و وقت بخیر وخسته نباشید

کار خوب وارزشمندی است 

باتوجه به روحیه خوب مذهبیتان ، پیشنهاد میشود که این کار را به سمت اهداف مذهبی کلان ومورد نیاز جامعه دینی امروز سوق دهید تا صرفا نمونه مشابهی از انواع مشابه برنامه ها وتقویم های اوقات شرعی موجود در بازار نباشد وارزشی فراتر از آن به برنامه خود بدهید و مشکل وگرهی از مشکلات جامعه را بتوان باآن بازکرد

من باب مثال میتوانید در باب احیای سبک زندگی اسلامی مورد توصیه مقام معظم رهبری آن را توسعه بدهید وحتی سورس آن را برای دوستان انجمن جهت همین امور منتقل نمایید تا کارهای دسته جمعی ومشابهی دراین باب صورت گیرد

چرا که احیای سبک زندگی اسلامی نیازمند برنامه ریزی در موضوعات سبک زندگی اسلامی است 

وآن نظم وبرنامه ریزی طبعا محقق نمی شود مگر اینکه تقویم یادآوری طبق هزاران دستور زماندار سبک زندگی اسلامی از منابع دینی تولید وبه جامعه ارائه گردد

وباتوجه به اینکه موضوعات و اعمال و کارهای مربوط به سبک زندگی اسلامی معمولا (سوای اعمال روزانه - هفتگی -سالانه  ) و اعمال متناسب با اتفاقات وحوادث حادث وپیشروی افراد می باشد

بلکه اعمال وافعال زیادی متناسب با اوقات شرعی و همینطور روزهای ماههای قمری وهمینطور متناسب با ماههای قمری می باشد 

ونظم وترتیب دهی آنها وخلاصه یادآوری آنها با تقاویم موجود در نرم افزار های اندرویدی کنونی در بازار که براساس تقویم هجری شمسی وساعات متعارف می باشند ، ممکن نیست 

لذا این نرم افزار شما می تواند بصورت آنلاین درصورت تکمیل وتوسعه این ضعف را برطرف نماید واین خواسته ومطالبه ونیاز اجتماعی را پوشش دهد وامور سبک زندگی اسلامی را که ازیک سیستم یکپارچه وسیعی وبهم پیوسته  ومرتبطی  تشکیل شده اند را به نوعی درحد خود سروسامان دهدو تاثیرات مثبت فردی واجتماعی را از اجرای سبک زندگی وحیانی را به جامعه دینی کنونی بچشاند .

لذا شما نگران محتوای اعمال سبک زندگی در نرم افزار  نباشید دوستانی درانجمن می شناسم که میتوانند دراین باب شما را یاری برسانند ، مهم همین تقویم دارای لیست یادآوری های روزانه وهفتگی وماهانه وسالانه وچندساله و هیمنطور یاد آوری های مطابق با اوقات شرعی روزانه چه چندساعت قبل وبعداز وقت شرعی و... می باشد ، که درگام نخست بهتراست به جهت تحقق این هدف تولید شود. 

موفق باشید:53:

لینک ارسال

در ۱ ساعت قبل، نورنما گفته است :

باسلام و وقت بخیر وخسته نباشید

کار خوب وارزشمندی است 

باتوجه به روحیه خوب مذهبیتان ، پیشنهاد میشود که این کار را به سمت اهداف مذهبی کلان ومورد نیاز جامعه دینی امروز سوق دهید تا صرفا نمونه مشابهی از انواع مشابه برنامه ها وتقویم های اوقات شرعی موجود در بازار نباشد وارزشی فراتر از آن به برنامه خود بدهید و مشکل وگرهی از مشکلات جامعه را بتوان باآن بازکرد

من باب مثال میتوانید در باب احیای سبک زندگی اسلامی مورد توصیه مقام معظم رهبری آن را توسعه بدهید وحتی سورس آن را برای دوستان انجمن جهت همین امور منتقل نمایید تا کارهای دسته جمعی ومشابهی دراین باب صورت گیرد

چرا که احیای سبک زندگی اسلامی نیازمند برنامه ریزی در موضوعات سبک زندگی اسلامی است 

وآن نظم وبرنامه ریزی طبعا محقق نمی شود مگر اینکه تقویم یادآوری طبق هزاران دستور زماندار سبک زندگی اسلامی از منابع دینی تولید وبه جامعه ارائه گردد

وباتوجه به اینکه موضوعات و اعمال و کارهای مربوط به سبک زندگی اسلامی معمولا (سوای اعمال روزانه - هفتگی -سالانه  ) و اعمال متناسب با اتفاقات وحوادث حادث وپیشروی افراد می باشد

بلکه اعمال وافعال زیادی متناسب با اوقات شرعی و همینطور روزهای ماههای قمری وهمینطور متناسب با ماههای قمری می باشد 

ونظم وترتیب دهی آنها وخلاصه یادآوری آنها با تقاویم موجود در نرم افزار های اندرویدی کنونی در بازار که براساس تقویم هجری شمسی وساعات متعارف می باشند ، ممکن نیست 

لذا این نرم افزار شما می تواند بصورت آنلاین درصورت تکمیل وتوسعه این ضعف را برطرف نماید واین خواسته ومطالبه ونیاز اجتماعی را پوشش دهد وامور سبک زندگی اسلامی را که ازیک سیستم یکپارچه وسیعی وبهم پیوسته  ومرتبطی  تشکیل شده اند را به نوعی درحد خود سروسامان دهدو تاثیرات مثبت فردی واجتماعی را از اجرای سبک زندگی وحیانی را به جامعه دینی کنونی بچشاند .

لذا شما نگران محتوای اعمال سبک زندگی در نرم افزار  نباشید دوستانی درانجمن می شناسم که میتوانند دراین باب شما را یاری برسانند ، مهم همین تقویم دارای لیست یادآوری های روزانه وهفتگی وماهانه وسالانه وچندساله و هیمنطور یاد آوری های مطابق با اوقات شرعی روزانه چه چندساعت قبل وبعداز وقت شرعی و... می باشد ، که درگام نخست بهتراست به جهت تحقق این هدف تولید شود. 

موفق باشید:53:

باسلام خدمت شما، دوست گرامی

ممنون بابت اینکه وقت گذاشتید و نظر و پیشنهاد خودتون رو ثبت کردید.

پیشنهاد جالبی بود حتما بهش فکر می کنم.

لینک ارسال

• 2 هفته بعد...
  • 2 ماه بعد...
در ۱۴۰۰/۴/۲۴ در ۱۲:۵۳، Abbasali Jowkar گفته است:

سلام ممنون از سورس بسیار عالی هستش

ارور زیر رو داشتم ممنون میشم کمک کنیدspacer.png

سلام دوست عزیز،

من خودم تا به حال به چنین باگی برنخورده بودم. تو استک اورفلو سرچ زدم ظاهرا به دیالوگ یا همون Msgbox مربوطه. البته ممکنه مشکل از یه چیز دیگه هم باشه. بستگی به این داره از نسخه چندم B4A استفاده می کنید و SDK تون کامل هست یا نه!

امیدوارم بقیه اساتید هم کمکی کنن.

لینک ارسال

در ۱۴۰۰/۴/۲۴ در 23:40، امیرحسین قاسمی گفته است:

سلام دوست عزیز،

من خودم تا به حال به چنین باگی برنخورده بودم. تو استک اورفلو سرچ زدم ظاهرا به دیالوگ یا همون Msgbox مربوطه. البته ممکنه مشکل از یه چیز دیگه هم باشه. بستگی به این داره از نسخه چندم B4A استفاده می کنید و SDK تون کامل هست یا نه!

امیدوارم بقیه اساتید هم کمکی کنن.

سلام امیرجان خیلی ممنونم.دوستان گفتن به خاطر شبیه ساز هستش و روی موبایل این ارور نیومدش.بازم خیلی ممنون ازتون

ببخشید امیر جان امکانش هست این قابلیت رو اضافه کنید که شهر رو یک بار انتخاب کنیم و هر بار این موضوع رو نخواد  رو اضافه کنید

سپاس بیکران

لینک ارسال

در ۱۴۰۰/۴/۲۶ در 07:55، Abbasali Jowkar گفته است:

سلام امیرجان خیلی ممنونم.دوستان گفتن به خاطر شبیه ساز هستش و روی موبایل این ارور نیومدش.بازم خیلی ممنون ازتون

ببخشید امیر جان امکانش هست این قابلیت رو اضافه کنید که شهر رو یک بار انتخاب کنیم و هر بار این موضوع رو نخواد  رو اضافه کنید

سپاس بیکران

سلام مجدد،

خواهش می کنم دوست عزیز

بله این امکان هم وجود داره. منتهی شما باید اطلاعات شهر رو توی یک فایل txt ذخیره کنید و برنامه هر بار هنگام ورود به برنامه چک کنه آیا این فایل txt هست یا نه! اگه فایل نبود یعنی کاربر تازه وارد شده و باید تنظیم کنه در غیر اینصورت از این بخش باید رد بشه و اذان مطابق طول و عرض جغرافیایی که توی فایل txt هست تنظیم بشه.

البته این فایل txt یک راه ساده هست و راه های استانداردی مثل دیتابیس هم وجود داره.

خودتون سعی کنید پیاده کنید اگه احیانا نتونستید اطلاع بدید این قابلیت رو به سورس اضافه کنم.

بازم ممنون بابت بازخوردتون

لینک ارسال

در ۱۴۰۰/۴/۲۶ در 23:48، امیرحسین قاسمی گفته است:

سلام مجدد،

خواهش می کنم دوست عزیز

بله این امکان هم وجود داره. منتهی شما باید اطلاعات شهر رو توی یک فایل txt ذخیره کنید و برنامه هر بار هنگام ورود به برنامه چک کنه آیا این فایل txt هست یا نه! اگه فایل نبود یعنی کاربر تازه وارد شده و باید تنظیم کنه در غیر اینصورت از این بخش باید رد بشه و اذان مطابق طول و عرض جغرافیایی که توی فایل txt هست تنظیم بشه.

البته این فایل txt یک راه ساده هست و راه های استانداردی مثل دیتابیس هم وجود داره.

خودتون سعی کنید پیاده کنید اگه احیانا نتونستید اطلاع بدید این قابلیت رو به سورس اضافه کنم.

بازم ممنون بابت بازخوردتون

سلام بزرگوار.ممنون امیر جان واقعا این سورس بینظیر بود.ممنون میشم اگر اضافه بکنید این قابلیت رو 

لینک ارسال

در ۱۴۰۰/۴/۲۷ در ۱۹:۱۴، Abbasali Jowkar گفته است:

سلام بزرگوار.ممنون امیر جان واقعا این سورس بینظیر بود.ممنون میشم اگر اضافه بکنید این قابلیت رو 

سلام،

اضافه شد میتونید دریافت کنید:

https://s19.picofile.com/file/8438289584/Azan.zip.html

لینک ارسال

• 2 ماه بعد...

سلام ، خیلی خیلی ممنون از زحماتتون، خیلی دنبال همچین چیزی بودم

فقط یه سوال، 

سوال اول اینکه چرا کتابخونه ای که نوشتید پارامتر 'سال' رو دریافت نمیکنه؟

در صورتی که سایت مرکز تقویم دانشگاه تهران که منبع معتبری برای استخراج اوقات شرعیه سال رو هم میگیره.(مراجع هم تاییدش کردن، ولی خوب اون الگوریتم هاش رو طبیعتا در اختیار عموم نمیزاره:( )

این که سال دریافت نمیشه اخلالی ایجاد نمیکنه؟

در کل اینو میخوام بپرسم، چیکار میشه کرد تا دقتش بالا بره؟

و سوال دوم اینکه

من از b4a استفاده نمیکنم، از androidStudio استفاده میکنم، 

میخواستم بدونم چجوری این کتابخونه یا این سورس رو میتونم تو پروژم بکار ببرم؟آیا امکانش هست؟

لینک ارسال

در ۱۴۰۰/۷/۸ در 19:09، Aljebra Geometric گفته است:

سلام ، خیلی خیلی ممنون از زحماتتون، خیلی دنبال همچین چیزی بودم

فقط یه سوال، 

سوال اول اینکه چرا کتابخونه ای که نوشتید پارامتر 'سال' رو دریافت نمیکنه؟

در صورتی که سایت مرکز تقویم دانشگاه تهران که منبع معتبری برای استخراج اوقات شرعیه سال رو هم میگیره.(مراجع هم تاییدش کردن، ولی خوب اون الگوریتم هاش رو طبیعتا در اختیار عموم نمیزاره:( )

این که سال دریافت نمیشه اخلالی ایجاد نمیکنه؟

در کل اینو میخوام بپرسم، چیکار میشه کرد تا دقتش بالا بره؟

و سوال دوم اینکه

من از b4a استفاده نمیکنم، از androidStudio استفاده میکنم، 

میخواستم بدونم چجوری این کتابخونه یا این سورس رو میتونم تو پروژم بکار ببرم؟آیا امکانش هست؟

سلام،

اینکه چرا سال رو دریافت نمی کنیم، دلیلش بر میگرده به مسائل نجومی. به نظر من کلا محاسبات مربوط به اوقات شرعی وابسته به سال نیست. الان شما در بادصبا به عنوان مثال زمان اذان مغرب رو ببینی دقیقا با زمان اذان مغرب در سال آینده و همین ماه و روز برابری می کنه، پس به سال وابسته نیست. اون سایت هم احتمالا برای اینکه ببینه اون سال، کبیسه هست یا خیر چنین پارامتری میگیره تا در صورت انتخاب ماه اسفند تصمیم بگیره روز ۳۰ ام رو قرار بده یا خیر! در غیر اینصورت من اطلاعی ندارم.

باید توجه کنید که خطای این محاسبات حداکثر دو دقیقه می باشد و سعی داشته باشین به کاربر اطلاع دهید یا سعی کنيد خطای محاسبات رو کمتر کنید چون ممکنه مثلا در ماه رمضان اذان زودتر پخش بشه و کاربر مثلا زودتر افطار کنه یا اذان صبح دیرتر پخش بشه و کاربر به خوردن سحری ادامه بده و قطعا مسئول اینها من و شما خواهیم بود و وظیفه خودم دونستم که بگم. این سورس و کتابخونه فقط برای تمرین هست. با ترکیب علوم برنامه نویسی، ریاضی و نجوم، دقت این محاسبات بالا میره که پیچیدگی های نسبتا زیادی داره.

اگر شما قبلا B4A کار کرده باشین باید کدها رو متوجه بشین. در تاپیک خود کتابخونه کدها رو قرار دادم. بعد اون کدهارو بشینید خط به خط به جاوا یا کاتلین ترجمه کنید و بهتره برای خودتون یک کلاس بسازید و از اون استفاده کنید. در کل این کتابخونه کار عجیب غریبی نمی کنه یک سری محاسبات داره که شما فقط باید اون محاسبات رو پیاده سازی کنید.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...