رفتن به مطلب

دکمه شیشیه ای در ربات تلگرام

koke_sa

ارسال‌های توصیه شده

سلام فقط سوالم اینه از کجا بفهمم کاربر کدوم پاسخ رو به ربات ارسال کرده مثلا کد زیر دوتا دکمه شیشه ای ایجاد میکنه یکی تنظیمات و دومی راهنما .

array(
			$telegram->buildInlineKeyboardButton("تنظیمات","","sng",""),
			$telegram->buildInlineKeyboardButton("راهنما","","help","")

)https://answercenter.ir/forum/27-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-php-%D9%88-html/?do=add#

و با کد زیر میفهمم کاربر کدام دکمه رو کلیک کرده 

if ($callback_data == 'help')
{
// javabe karbar
}

حالا سوال اینجاست من اگر دو تا یه بیشتر دکمه شیشه ای داشته باشم مثلا دکمه تنظیمات اگر کاربر روش کلیک کرد بهش بگم نام خود را وارد کنید تا ثبت بشه از کجا بفهمم کاربر نامش رو وارد کرده  یا مثلا اگر روی دکمه راهنما کلیک کرد از کاربر خواستم کد کاربریش رو وارد کنه یا هرچیزی ازش خواستم وارد کنه تا توی بانک ثبتش کنم از کجا بفهمم کاربر چیزی که من میخوام رو تو کدام مرحله وارد کرده ؟

موقعی که کاربر متنی رو ارسال میکنه در ربات تلگرام با کد زیر میشه متن رو دریافت کرد 

$txt=$telegram->Text();

من فقط یک مشکل دارم نمی دونم این متن ارسالی کاربر تو چه قسمتی ارسال شده که بتونم به بخش خودش ربطش بدم مثلا اگر دکمه راهنما زد ازش خواستم نام پدرش وارد کنه بفهمم الان تو مرحله ثبت نام پدر هستم کاربر هرچی به ربات ارسال کرد ثبت شه برای نام در یا اینکه دکمه نام مادر را زد بفههم نام مادرش رو وارد کرده و ثبتش کنم . امیدوارم منظورم رو ساده روان رسانده باشم 

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

عزیز برای این کار باید حتما دیتابیس برای کاربرها ایجاد کنید و موقعیت و جوابای کاربر رو مرتب ذخیره کنید.بدون دیتابیس غیر ممکنه

لینک ارسال

در ۱۴۰۰/۷/۷ در 21:58، محمدرضا شاهپیری گفته است:

عزیز برای این کار باید حتما دیتابیس برای کاربرها ایجاد کنید و موقعیت و جوابای کاربر رو مرتب ذخیره کنید.بدون دیتابیس غیر ممکنه

اصلا دیتابیس مهم نیست شما فکر کن یک ربات طراحی کردی با سه دکمه اصلا نمیخوای چیزی ثبت هم کنی فقط کاربر روی این دکمه ها کلیک کرد ازش یه متنی بخوای حالا بحث ثبت در دیتابیس بعدش سوال من چیز دیگست عزیز .خیلی ربات ها هستن دکمه شیشه ای تو در تو دارن مثلا دکمه اول کلیک میکنه ادرس محل کار ازت میخواد بعد دکمه دوم کلیک میکنه شماره تماس ازت میخواد و ... سوال من اینه از سوال من اینه از کجا باید بفهمیم دیتای ارسالی کاربر جواب کدوم دکمست . ممنون عزیز

لینک ارسال

در ۱۴۰۰/۷/۷ در ۲۲:۱۸، koke_sa گفته است:

دوست عزیز فضای ربات تلگرام رو شما مثه یه اپلیکین که نباید فرض کنید. اونجا ارتباط به صورت تک به تک هست. هیچ اطلاعی از ارتباطات قبلی بدون ثبت توی دیتابیس ور دسترس نیست و فقط دیتای فعلی کاربر رو شما در اختیار دارین.

شما حتما باید دیتابیس طراحی کنید و توش یادداشت کنید که مثلا الان دکمه نام رو زد. دیتای جدید که اومد میاید دیتابیس رو چک میکنید میبینید آخرین دکمه ای که کاربر زده نام هست پس این متنی که الان اومده برای نامش هست.

ذهنتونو از فیلمای هندی کلا خالی کنید😅 و دیدتونو روی دیتابیس متمرکز کنید

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...