رفتن به مطلب
  • 0

پرداخت درون برنامه ای بازار

Forutan

سوال

سلام دوستان

من تا حالا از درگاه زرین پال استفاده میکردم،حالا میخوام پرداخت درون برنامه ای بازار استفاده کنم، اما یکم واسم گنگ هست و نمیدونم باید کاری که میخوام انجام بدم رو چطور باید انجام بدم و راه اصولیش چیه اول از تئوریش شروع کنیم یخورده درکش کنم.

من 3 نوع اشتراک داخل برنامه دارم (سه ماهه - شش ماهه - یک ساله) میخوام مراحل پرداخت رو از اول اصولی برم

بعداز پرداخت چه اطلاعاتی رو از کافه بازار میتونم بگیرم؟
آیا بعداز پرداخت موفق، خودم باید زمان و تاریخ خرید اشتراک رو در دیتابیس ذخیره کنم و با هر بار ورود به اپ این زمان رو واسه کاربر چک کنم که اگر تمام شده بود دسترسی به خدمات قطع بشه؟ یا راه دیگه ای هست مثل اینکه مدت باقی مانده از اشتراک رو بازار میده؟ یا...

ممنون میشم از دوستانی که تجربه این کارو دارن و هر اطلاعات و کارهایی دیگه ای که نیازه در بین انجام بدم از بحث امنیت از بحث ثبت و بررسی اشتراک و.... که یوقت اشتباه نریم و متضرر شیم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

6 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

!!!!!!

از دوستان کسی هست که این بخش api توسعه دهندگان رو پیاده سازی کرده باشه؟

واسه بررسی خرید و اشتراک

API توسعه دهندگان | توسعه‌دهندگان بازار (cafebazaar.ir)

لینک ارسال

در ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ در ۰۲:۱۲، For گفته است:

سلام دوستان

من تا حالا از درگاه زرین پال استفاده میکردم،حالا میخوام پرداخت درون برنامه ای بازار استفاده کنم، اما یکم واسم گنگ هست و نمیدونم باید کاری که میخوام انجام بدم رو چطور باید انجام بدم و راه اصولیش چیه اول از تئوریش شروع کنیم یخورده درکش کنم.

من 3 نوع اشتراک داخل برنامه دارم (سه ماهه - شش ماهه - یک ساله) میخوام مراحل پرداخت رو از اول اصولی برم

بعداز پرداخت چه اطلاعاتی رو از کافه بازار میتونم بگیرم؟
آیا بعداز پرداخت موفق، خودم باید زمان و تاریخ خرید اشتراک رو در دیتابیس ذخیره کنم و با هر بار ورود به اپ این زمان رو واسه کاربر چک کنم که اگر تمام شده بود دسترسی به خدمات قطع بشه؟ یا راه دیگه ای هست مثل اینکه مدت باقی مانده از اشتراک رو بازار میده؟ یا...

ممنون میشم از دوستانی که تجربه این کارو دارن و هر اطلاعات و کارهایی دیگه ای که نیازه در بین انجام بدم از بحث امنیت از بحث ثبت و بررسی اشتراک و.... که یوقت اشتباه نریم و متضرر شیم

بعد از پرداخت زمان انقضا رو میده. شما باید زمان انقضا رو از بازار بگیرید و توی سرور عملیات چک کردن رو انجام بدید. تو لوکال نباید هیچ عملیاتی در این خصوص داشته باشید تمام منطق باید سمت سرور پیاده بشه.

لینک ارسال

در ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ در ۱۶:۴۴، محمدرضا شاهپیری گفته است:

بعد از پرداخت زمان انقضا رو میده. شما باید زمان انقضا رو از بازار بگیرید و توی سرور عملیات چک کردن رو انجام بدید. تو لوکال نباید هیچ عملیاتی در این خصوص داشته باشید تمام منطق باید سمت سرور پیاده بشه.

ولله مهندس من پرداخت رو پیاده کردم بعداز پرداخت پارامترهارو لاگ گرفتم یه تایم میده اونم تایم خرید هست دیگه تایمی نمیده

تایم خرید - توکن - یکی دومورد دیگه که تاثیری نداره

جویا که شدم ظاهرا باید واسه بررسی زمان انقضا اشتراک و بررسی خرید از api توسعه دهنده استفاده کرد که این مورد رو هیچ جایی پیدا نکردم واسه بیسیک هرچند میگن بخش عمدش سمت سرور انجام میشه

لینک مستنداتش رو پست قبل گذاشتم

لینک ارسال

الان من موندم بر چه اساسی هنگام ورود به اپ خرید کاربر رو بررسی کنم که ببینم این کاربر اشتراک داره تا به بخش های اشتراکی دسترسی بهش بدم یا نه

و اینکه یه شناسه یکتا هم از کاربر ندارم که بیام سیستم ثبت اشتراک و بررسی از سرور خودم رو واسش انجام بدم به همین دلیل خواستم برم سمت سیستم بررسی کافه بازار که این دسترسی رو میده اما واسه انجامش طبق داکیومنتش نیازه بخش سرورش پیاده سازی بشه

ضمنن واسه شناسه یکتا چی پیشنهاد میکنید؟
pID.GetSettings("android_id")
از این استفاده میکردم دیروز خیلی اتفاقی دیدم اشتراکم از سرور تشخیص داده نمیشه همه چیزو چک کردم دیدم اوکیه بعد متوجه شدم آیدی اندروید گوشی تغییر کرده، آیدی که لاگ میگرفتم با آیدی که در سرور ذخیره داشتم یکی نبود اینجوری اختلال ایجاد میشه در آینده واسه کاربران

لینک ارسال

ببینید عزیز به هیچ عنوان روی آیدی یا شناسه گوشی سرمایه گذاری نکنید که به قطعا به مشکل میخورید. دوتا راه بیشتر ندارید. یا کاربران رو توی اپ ثبت نام و احراز هویت کنید. یا از سیستم لاگین بازار استفاده کنید. به این ترتیب کاربرها رو شناسایی کنید. برای اشتراک هم که از api  باید استفاده کنید.و حتما هم باید سمت سرور پیاده شه وگر نه هیچ امنیتی نداره.

لینک ارسال

در ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ در ۲۳:۰۸، محمدرضا شاهپیری گفته است:

ممنون از راهنمایتون
نظر خودم استفاده از سیستم بررسی اشتراک بازار هست که از api هاش سر در نیاوردم
هیچ توضیحات اضافه یا سورسی هم در این خصوص نبود
اگر شما این مورد رو پیاده کردید امکانش هست کدهای سمت سرور و بیسیک رو تو یه تاپیک به اشتراک بزارید؟

--------------------

اگر هم خودم بخوام سمت سرور کد بزنم و سیستمی مستقل راه بندازم بقول شما نیازه تا از طریق پیامک احراز بشه بعد موقع ورود کاربر به اپ از طریق شماره توی دیتابیس سرچ بزنم ببینم اشتراک فعالی داره یا نه

این روش اصولیه؟
مشکل دیگه ای که با این روش دارم اینه واسه ثبت اشتراک و بررسیش نمیدونم باید چکار کرد، که چطور تاریخ رو محاسبه کرد 

در این خصوص اگه بشه سرنخ های هم بدید ممنون میشم که از چه روش و الگوریتمی باید استفاده کنم که پس از تهیه اشتراک زمان انقضا رو داخل دیتابیس ثبت کنم و چطور بررسی کنم که چقدر از اشتراک کاربر باقی مونده 

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...