رفتن به مطلب
  • 0

پشتیبان گیری از دیتابیس قبلی و بارگذاری در دیتا جدید

berayan

سوال

سلام

بنده یه نرم افزار طراحی کردم که کاربر به صورت دستی یک سری اطلاعات رو داخلش سیو میکنه .

حالا وقتی که می خوام آپدیت نرم افزار رو بفرستم چون به دیتابیس اطلاعات جدیدی اضافه شده ، وبرای نمایش اونها حتما باید نرم افزار پاک و دوباره نصب بشه یا داده های اون پاک بشن .

اینطوری اطلاعات کاربرهم که در همون بانک و در جدول جداگانه ای هست پاک میشه .

راهی نیاز دارم که از اون جدول که داخل بانکه و کاربر مشخصاتی رو درش سیو کرده پشتیبان گیری بشه و بعد از آپدیت بشه دوباره جدول را بازیابی کرد که هم اطلاعات جدید نمایش داده بشه و هم اطلاعات قبلی 

خیلی ساده تر بیان میکنم میخوام اطلاعات بانک داخلی نرم افزار و بانک جدید با هم ادغام بشن . ( لازم بذکر که اطلاعات قبلی توسط خود کابر وارد شده و بنده ازش بی خبرم ) من فقط اطلاعات یکی از جدول ها رو بروز میکنم .

مثال

بانک A  قبلی                                        بانک A جدید                                  بعد از بازیابی

جدول شماره 1         قبلی                     جدول شماره1   اضافه شده               جدول شماره1     قبلی  + اضافه شده 

جدول شماره 2        اطلاعات کاربر           جدول شماره 2   خالی                     جدول شماره 2   اطلاعات کاربر

با تشکر

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

5 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

خوب شما بیا جدول مشابه درست کن و اطلاعات غذایی رو خالی بذار بیفه رو به صلاح خودت پر کن

دیتابیس 1 = دیتابیسی که دانلود شده

دیتابیس 2 = دیتابیسی که در سیستم موجوده

حالا در اول برنامه دستور بده اگه فایل 2 وجود داشت فایل 1 رو با یک نام دیکه کپی کنه اول 1 رو باز کنه اطلاعات رو داخل متغیر بریزه بعد 2 رو باز کنه جدول رو آپدیت کنه در آخر 1 رو پاک کنه به همین سادگی

برای قشتگ شدن ماجرا هم اولش یه پیغام بذار در حال به روز رسانی داده ها

یادش بخیر این جزو اولین درسهای vb6 بود کیا آموزش متغیر به شکل ظرف یادشونه؟ :D

لینک ارسال

منظورت از آپدیت آپدیت نرم افزار هست؟

یعنی به نسخه جدید رفتن؟

لینک ارسال

سلام

بله .

لازم به ذکر میشه راهای دیگری استفاده کرد مثلا بانکارو جدا کرد و کل بانکا رو در یک جا ذخیره بعد از ارتقا بازیابی کنم .

ولی الان نرم افزار دست 2000 نفر هست و اونهاهم اطلاعاتشونو سیو کردن نمی تونم بیام کل ساختار دیتابیس عوض کنم .

تقریبا (نوش دارو بعد مرگ سهراب میخوام)

لینک ارسال

الان که سهراب مرده دیگه نوش دارو فایده نداره!

تو میخوای به مکاربرات بگی که حذف کنن دوباره نصب کنن؟

دلیلت چیه؟

که دیتابیس رو جایگزین کنی؟

اگه برنامه قبلی رو حذف نکنن یه راههایی میشناسم که خودمم قبلا استفادهکردم.

به سوال های بالا جواب بده تا راهنماییت کنم...

لینک ارسال

سلام

ببینید این نرم افزار بنده داخل بازار هست

https://cafebazaar.ir/app/ir.ideen.mr.fitness/?l=fa

یکی از کار برا   پیام داد که در حرکات تمرینی بدنسازی تمرینات زیر بغل وجود نداره 

من هم این تمرینات رو اضافه کردم ، اطلاعات تمرین و اسم تصاویر در دیتابیس اضافه شده حالا برای اینکه در نسخه جدید بشه ازش استفاه کرد حتما باید داده های نرم افزار پاک بشن تا دیتابیس دوباره خونده بشه که تمرینات جدید هم نمایش داده بشه 

بنده در همون بانک جدولی رو دارم که برای اطلاعات غذایی هست که قابلیت اضافه کردن غذا رو هم داره ممکن کاربران غذاهای جدیدی اضافه کرده باشن 

اگر داده های نرم افزار پاک بشه غذاهای ثبت شده کاربرا هم پاک میشه 

حالا چکار کنم که هم تمرینات جدید اضافه بشه هم اطلاعات کاربرا پاک نشه 

با تشکر

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...