رفتن به مطلب
  • 0

نحوه مقایسه دو فایل صوتی ضبط شده

amirjun32

سوال

سلام.

من میخام یک برنامه کنترل صوتی بنویسم.

مشابه برنامه های که اول صدای خودتون رو واسه عمل مورد نظر ضبط می کنید،و بعدا با گفتن همون کلمه یا جمله عمل مورد نظر انجام میشه.

فقط من نمیدونم چطوری دوتا صدا رو باهم مقایسه کنم.لطفا اگه کسی میدونه کمک کنه.تشکر

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال‌های توصیه شده

نه من یه برنامه ای دارم سوت ک بزنی صدا میده.فقطم با سوت کار میکنه

اتفاقا این برنامه رو یکی از کاربرای همین انجمن زده آقای سید کمال رضایی 

فقط الان دقیق یادم نمیدونم اسم یوزشون اینجا چیه ؟

لینک ارسال

سلام.

مشابه برنامه های که اول صدای خودتون رو واسه عمل مورد نظر ضبط می کنید،و بعدا با گفتن همون کلمه یا جمله عمل مورد نظر انجام میشه.

فقط من نمیدونم چطوری دوتا صدا رو باهم مقایسه کنم.لطفا اگه کسی میدونه کمک کنه.تشکر

اگه کسی میدونه خواهشا بگه 

خیلی واجبه 

لینک ارسال

ببین

شما باید صدا رو ضبط کنید و به بایت تبدیل کنید و بایت ها رو مقایسه کنید

لینک ارسال

ببین

شما باید صدا رو ضبط کنید و به بایت تبدیل کنید و بایت ها رو مقایسه کنید

میشه بیشتر توضیح بدین

چجور میشه صدا رو به بایت تبدیل کرد؟؟

لینک ارسال

ضبط صدا و دریافت اون از کاربر‌مشکلی نیست ، اما این که دو صدا با هم مقایسه بشند نیاز به پردازش داره (هوش مصنوعی) که این کار در بیسیک ۴ اندروید امکان پذیر نیست! در واقع شما می تونید فایل ها را به یک سوریس آنلاین بفرستید که پردازش بکنه و نتیجه رو به شما بگه اما وردازش نمی تونه داخل برنامه صورت بگیره.
لینک ارسال

ضبط صدا و دریافت اون از کاربر‌مشکلی نیست ، اما این که دو صدا با هم مقایسه بشند نیاز به پردازش داره (هوش مصنوعی) که این کار در بیسیک ۴ اندروید امکان پذیر نیست! در واقع شما می تونید فایل ها را به یک سوریس آنلاین بفرستید که پردازش بکنه و نتیجه رو به شما بگه اما وردازش نمی تونه داخل برنامه صورت بگیره.

یعنی برنامه هایی مثله سوت بزن عکس بگیر یا بعضی از برنامه یی ک داخل میکروفون فوت میکنیم سوت میزنن همه با اندروید استدیو ساخته شدن؟؟

لینک ارسال

یعنی برنامه هایی مثله سوت بزن عکس بگیر یا بعضی از برنامه یی ک داخل میکروفون فوت میکنیم سوت میزنن همه با اندروید استدیو ساخته شدن؟؟

یادمه یکی از بچه های انجمن 2 نمونه سورس تو همین رابطه ساخته که اگر اشتباه نکنم کار آقای محمدرضا معتمدی هستش 

تو سورس کدها بگردی حتما پیداش میکنی

لینک ارسال

سلام.

منم هم چین سوالی دارم اگه میدونید پاسخ بدید

لینک ارسال

اتفاقا این برنامه رو یکی از کاربرای همین انجمن زده آقای سید کمال رضایی 

فقط الان دقیق یادم نمیدونم اسم یوزشون اینجا چیه ؟

اینکه من میگم ایراننی نیس

این مچنتا برنامه تو این فرم ایرانیش

https://cafebazaar.ir/app/com.android.club.sutcam/?l=fa

اینم برنامه اقا کمال بهشون ایمیلم دادم منتظر جوابشونم

https://cafebazaar.ir/app/ir.skrsoft.soot/?l=fa

لینک ارسال

سلام

دوست عزیز بنده یه پیشنهاد داشتم البته تستش با خودت

تو بیا از کاربر یه دستور صوتی رو بگیر مثلا " سلام" بعد اونو به بایت تبدیل کن  سپس وقتی کاربر خواست اون فعالیت یا هر چی رو فراخوانی کنه دوباره دریافت دستور صوتی رو بگیره و با اون " سلام" قبلی مقایسه کنه.

البته احتمال میدم میزان شدت صدا و نویز محیط و خیلی از عوامل دیگر نیز تاثیر گذار خواهد بود البته به تستش می ارزه. چیزه خاصی نداره شما از ریکورد گوشی یک " سلام " رو بگیر و در گوشی ذخیره کن بعد تبدیلش کن به بایت بعد دوباره این عمل رو تکرار کن و این دوتا بایت رو با هم مقایسه کن.

(( تو اکثر فیلم های اکشن همچین دستگاههی هست که به voice  طرف حساسه))

لینک ارسال

سلام

تو بیا از کاربر یه دستور صوتی رو بگیر مثلا " سلام" بعد اونو به بایت تبدیل کن  سپس وقتی کاربر خواست اون فعالیت یا هر چی رو فراخوانی کنه دوباره دریافت دستور صوتی رو بگیره و با اون " سلام" قبلی مقایسه کنه.

البته احتمال میدم میزان شدت صدا و نویز محیط و خیلی از عوامل دیگر نیز تاثیر گذار خواهد بود البته به تستش می ارزه. چیزه خاصی نداره شما از ریکورد گوشی یک " سلام " رو بگیر و در گوشی ذخیره کن بعد تبدیلش کن به بایت بعد دوباره این عمل رو تکرار کن و این دوتا بایت رو با هم مقایسه کن.

سلام

مرسی

حرفتون درسته

چجور صدا رو به بایت تبدیل کنیم؟میشه بگین چجور تبدیل کنیم؟

لینک ارسال

یادمه یکی از بچه های انجمن 2 نمونه سورس تو همین رابطه ساخته که اگر اشتباه نکنم کار آقای محمدرضا معتمدی هستش 

تو سورس کدها بگردی حتما پیداش میکنی

متاسفانه نتونستم پیداش کنم

میشه لینکشو بدین

لینک ارسال

لینک ارسال

سلام

خوب یدون صدایکه ضبط کردیم چجوری به بایت تبدیل کنیم

لینک ارسال

آقای مدیر،اگه میدونید راهی هست لطفا معرفی کنید.اصلا توی b4a همچین امکانی هست یا ن باید کلا بیخسال شم؟دوستان اگه شماهم میدونید لطفا جواب بدید.تشکر

لینک ارسال

مرسی اقای بیات.ولی اونکه من میگم این نیست.دستورات صوتی من ایناس(فوت کردن و سوت زدن)گوگل اینارو تشخیص نمیده.

لینک ارسال

نمیدونم احتمالا از همین روش بشه 

مثلا بیای فوت کردنو ضبط کنی و دستور بدی هر موقع این صدا شنیده شد بیا یه کاری رو انجام بده 

سوت زدن هم باید همین روش باشه 

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...