رفتن به مطلب

ماژول تایین اندازه فونت برای label برای سایز های مختلف اسکرین

jeqele

ارسال‌های توصیه شده

شما باید اسکرول بدید به متنتون و اسکرول رو با اندازه طول متن برابر کنید بهتره جستجو کنسد در سایت من خودم قرار دادم و یا تایپیک بزنید

مسیر این تایپیک با سوال شما متفاوته

موفقق باشید :gol: :gol:

دوست عزیز هماهنگ کردن طول متن و لیبل که واقعا دیگه جای صحبت نداره . اگر دقت کرده باشید بنده توی پست قبلی گفتم که با کتابخونه stringutils طول ها رو برابر کردم . مشکل سر سایز متن هست که توی گوشی های مختلف متفاوته

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 50
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

توضیحاتتون واقعاعالی بود و ماژول بسیار خوبی رو درست کردید . دکمه تشکر رو زدم اما چون کارتون خیلی ارزشمند بود گفتم یه پست تشکر هم بزارم . واقعا ممنون . کارتون عالی بود و پشتیبانی تون هم خیلی خوب بود .

راستش شاید جاش نباشه اما برای متنهای طولانی که بوسیله stringutils طول متن و اسکرول رو هماهنگ میکنیم چه پیشنهادی دارید ؟ چون ما وقتی سایز می دیم به این متون توی گوشی های مختلف متون ریز و درشت میشن و اون سایز واقعی رو که دادیم ندارن .

متشکرم.

بچه های این انجمن همه تلاششون در جهت کمک کردن به باقی برنامه نویسا هستش و پیشرفت شما پیشرفت مجموعه خواهد بود.

جوابتون رو توی اون قسمتی که به HDPI و ... و سایز گوشی ها اشاره کردم دادم.

اندازه فونت بسته به رزولوشن و سایز گوشی ها بر حسب dpi متغیره یعنی فونت 18 تو تبلت اندازش با گوشی های کوچیک فرق میکنه و کاریشم نمیشه کرد.

با بررسی طول بزرگ گوشی در حالت عمودی ببینید از چه گوشیی داره استفاده میشه بسته به همون گوشی فونت بدین و بعد با stringutils اندازه لیبلتونو تنظیم کنید.

موفق باشید.

لینک ارسال

• 7 ماه بعد...

دوستان شرمنده پست رو میارم بالا ولی سوالی برام پیش اومده 
در باره این ماژول 
اونم اینه که ما میتونیم برای باتن یا دکمه از این ماژول استفاده کنیم به این صورت که بیایم یه لیبل هم سایز و هم اندازه باتن روی اون قرار بدیم ولی بدون رنگ و شفاف..
بعد به اون لیبل نوشته روی باتن رو بدیم 
بعد اون نوشته رو با این ماژول اندازش رو فیکس کنیم و 
تماممممممممم
؟؟؟

لینک ارسال

دوستان شرمنده پست رو میارم بالا ولی سوالی برام پیش اومده 

در باره این ماژول 

اونم اینه که ما میتونیم برای باتن یا دکمه از این ماژول استفاده کنیم به این صورت که بیایم یه لیبل هم سایز و هم اندازه باتن روی اون قرار بدیم ولی بدون رنگ و شفاف..

بعد به اون لیبل نوشته روی باتن رو بدیم 

بعد اون نوشته رو با این ماژول اندازش رو فیکس کنیم و 

تماممممممممم

؟؟؟

ممنون.

فکر کنم توی همون پست های اول توضیح دادم این روش رو برای باتون.

الگوریتمتون درسته ولی با مفهومی به نام nine patch که اینم آموزششو خودم توی سایت گذاشتم آشنا باشین.

در واقع باید یه لیبل با ابعاد 65% ابعاد باتن انتخاب بشه و همین روندی که شما گفتی روش پیاده بشه.

لینک ارسال

من می خوام هم لیبل عنوان ها رو auto size بکنم و هم متن داخل لیست که از دیتابیس می گیرم کدشو چجوری بنویسم

سپاس

لینک ارسال

من می خوام هم لیبل عنوان ها رو auto size بکنم و هم متن داخل لیست که از دیتابیس می گیرم کدشو چجوری بنویسم

سپاس

پست های اول همین تاپیک رو بخونین.

اونجا کامل توضیح دادم.

لینک ارسال

پست های اول همین تاپیک رو بخونین.

اونجا کامل توضیح دادم.

چون نتونستم پروژه رو اپلود کنم فقط کدها رو کپی کردم

لطفا کدها رو چک کنید و ویرایش کنید که دقیقا چجوری از ماژول استفاده کنم که متن موضوعات و منو در همه اسکرین ها یکسان باشه بیسیار بسیارممنونم

#Region Project Attributes

#ApplicationLabel: test1

#VersionCode: 1

#VersionName:

'SupportedOrientations possible values: unspecified, landscape or portrait.

#SupportedOrientations: unspecified

#CanInstallToExternalStorage: False

#End Region

#Region Activity Attributes

#FullScreen: False

#IncludeTitle: false

#End Region

Sub Process_Globals

End Sub

Sub Globals

Dim sm As SlidingMenu

Private lblfehrest As Label

Private lblexit As Label

End Sub

Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)

'Do not forget to load the layout file created with the visual designer. For example:

Activity.LoadLayout("lm")

End Sub

Sub Activity_Resume

End Sub

Sub Activity_Pause (UserClosed As Boolean)

End Sub

Sub btnexit_Click

End Sub

Sub btnmenu_Click

slidmnu

End Sub

' ãäæ

Sub slidmnu

Dim lv1 As ListView

lv1.Initialize("lv1")

sm.Initialize("sm")

sm.Mode=0

sm.BehindOffset=30%x

sm.ShowMenu

lv1.SingleLineLayout.Label.TextSize=16

lv1.SingleLineLayout.Label.Color=Colors.Red

lv1.SingleLineLayout.Label.TextColor=Colors.Black

lv1.SingleLineLayout.Label.Gravity=Gravity.CENTER

lv1.SingleLineLayout.Label.Left=1%x

lv1.AddSingleLine("ÝåÑÓÊ")

lv1.AddSingleLine("ÏÑÈÇÑå ãÇ")

lv1.AddSingleLine("ÎÑæÌ")

sm.Menu.AddView(lv1,0,0,70%x,100%y)

End Sub

لینک ارسال

• 4 ماه بعد...

باسلام بنده ماژولی که گفتید رو به پروژه اضافه کردم وکتابخانه ای که گفتید روهم همچنین واین خط کدرو توی اکتویتی کریتم نوشتم:

ChangeFontByLabelSize.FitToLabelSize(SampelLabel)

اماوقتی توی هرگوشی که تستش میکنم یانصف متن نشون داده نمیشه یاریزمیشه ومتن متناسب بالیبل بالاوپایین نمیشه سایزش.

همه کارو کردم لیبل رواینشیالایزکردم اسکرول ویو روهم بهش اضافه کردم طبق کدهاتون.

لطفایکی راهنماییم کنه.

باتشکر

لینک ارسال

باسلام بنده ماژولی که گفتید رو به پروژه اضافه کردم وکتابخانه ای که گفتید روهم همچنین واین خط کدرو توی اکتویتی کریتم نوشتم:

ChangeFontByLabelSize.FitToLabelSize(SampelLabel)

اماوقتی توی هرگوشی که تستش میکنم یانصف متن نشون داده نمیشه یاریزمیشه ومتن متناسب بالیبل بالاوپایین نمیشه سایزش.

همه کارو کردم لیبل رواینشیالایزکردم اسکرول ویو روهم بهش اضافه کردم طبق کدهاتون.

لطفایکی راهنماییم کنه.

باتشکر

سلام

کدهاتون رو اینجا بذارید تا مشخص بشه چیکار کردید! دوستان یا بنده راهنمایی میکنیم.

لینک ارسال

سلام

کدهاتون رو اینجا بذارید تا مشخص بشه چیکار کردید! دوستان یا بنده راهنمایی میکنیم.

باسلام

ممنون ازپاسخگوییتون

اون مشکل حل شد میخواستم یه چیزی رو مطرح کنم

به گفته ی یکی ازهمین دوستان که توی همین تایپیک هم گفتن رفتم برای هرباتن یه لیبل روش چسباندم وپشت زمینه شوNotcolorدادم والان مشکل باتن هم حل شده اما مشکل اینجاست که این کد میاد تاجایی که جاداره وداخل لیبل جامیشه متن رو بزرگ میکنه که بازمجبورم بیام لیبل رو کوچک ترازباتن قرار بدم تا متن خیلی بیش ازحد بزرگ دیده نشه.

به نظرشمادوستان ازکدی که استاد دادن برای باتن یا لیست ویو استفاده کنم برای باتن بهتره یاهمین راه خودم؟

باتشکر

لینک ارسال

من که واقعا دارم دیوانه میشم توی یک لیبل ساده تست میکنم بدون اسکرول ویو درست کارمیکنه اما همینکه یه لیبل از لایوت دیگه میارم توی اکتویتیم واینیشیالایزش میکنم واون کد انعطاف پذیری سایز فونت رومیزارم واسکرول ویو بهش میدم بآینکه همون لیبل رو همونو میارم توی اسکرول ویو ولی یک خط رونشون نمیده واقعاادم شاخ درمیاره.درصورتی که بدون اسکرول ویو درست کارمیکنه!

برای باتن هم ازهمین روش لیبل استفاده کردم ینی اومدم لیبل رو روی هرباتن گذاشتم امابازاینم توی گوشی خودم به درستی نمایش داده میشه وتوی یه گوشی دیگه پی۸لایت که تست میکنم اصلاهیچ متنی دیده نمیشه.لطفایکی یه راه خوب برای اینکه متن باتن از خودش بیرون نزنه وفیکس باشه پیشنهاد بده

لطفایکی به دادم برسه

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...