رفتن به مطلب

تشکیل تیم و قراردادهای برنامه نویسی

mirsedali

ارسال‌های توصیه شده

با سلام خدمت دوستان عزیز

نمیدونم جای مطرح کردن این سوال اینجا هست یا نه؟!!

یه بحثی خیلی لازم و ضروری هست، من به عنوان یک تازه وارد که وارد دنیای برنامه نویسی شده م، هنوز تجربه ای در مورد نوع نوشتن قرارداد، تفاهماتی که بین اعضای یک تیم میشه، نوع تقسیم کار و کارگروهی و ... ندارم. به صورت دقیق تر: 

1- که قراردادهای بین اعضای تیم برنامه نویس به چه شکلی هست؟ یعنی چطوری تفاهم میشه که هرکسی دقیقا به چه کاری بپردازه و دقیقا چند درصد از سود حاصل از پروژه نصیب هر یک از اعضا میشه.

خصوصا برای برنامه ای مثل b4a. و به طور ویژه گرافیست توی پروژه چه طوری کارش تعریف میشه و از درآمد حاصله سهم میبره.

2- و اینکه آیا استانداردی برای قیمت گذاری روی نرم افزار وجود داره؟ مثلا برای هریک از امکانات که اضافه میشه، چقدر قیمت افزایش پیدا میکنه؟ (طبعا منظورم قیمت گذاری برای بازار نیست، منظورم گرفتن سفارش و ساخت نرم افزار هست).

از دوستان باتجربه خواهش می کنم تجربه هاشون رو در اختیار دوستان قرار بدن یا نمونه قرارداد مابین اعضای تیم و همینطور مابین کارفرما و مشتری اگه دارن قرار بدن، تا مشکلات ناشی از سوء تفاهمات کاهش پیدا کنه.

پیشاپیش از از راهنمایی های شما تشکر میکنم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یعنی یک گروه برنامه نویسی هم اینجا زیست نمیکنه که اعضاش بتونه ما رو راهنمایی کنه؟؟!! همه فقط دارن برا خودشون کتاب میسازن؟؟!! :@  :@  :@  :@  :@  :@

لینک ارسال

تا جایی که من دیدم قرارداد خاصی رو بین خودشون تنظیم نمیکنن.

گروه داریم تا گروه

اگه منظورتون از گروه گروه نرم افزاری هستش که شرکت دارن و در یک محیط کار میکنن اون بحثش جداس و میتونید توی نت جستجو کنید :

https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87%20%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF%20%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85%20%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87

لینک ارسال

تا جایی که من دیدم قرارداد خاصی رو بین خودشون تنظیم نمیکنن.

گروه داریم تا گروه

اگه منظورتون از گروه گروه نرم افزاری هستش که شرکت دارن و در یک محیط کار میکنن اون بحثش جداس و میتونید توی نت جستجو کنید :

https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87%20%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF%20%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85%20%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87

ممنون ازپاسختون

ولی ببینید، من می خوام با دو سه نفر دیگه که اندروید کار کردن، یه تیم تشکیل بدیم، فرض کنید یه پروژه ای رو می گیریم، و قراره ازش یه درآمدی حاصل بشه.

1- تقسیم وظایف توی گروه چطوری انجام میشه؟ (خصوصا برای بیسیک فور اندروید) مثلا برای ساخت یه کتاب اینطوریه که مثلا صفحه فهرستش رو میدن یه نفر، صفحه متن اصلی رو میدن یه نفر دیگه، تنظیمات رو میدن یه نفر دیگه؟ آیا اینطوریه؟ اصلا چطوری هماهنگ میکنن؟ هر کدوم متغیرای مختلف؟ و ... چطوری هماهنگی انجام میشه و اصلا چطوری تقسیم وظایف میشه؟

2- قرارداد که بین تیم و شرکت سفارش دهنده تنظیم میشه حاوی چه نکاتی هست؟

سوال دوم رو راحت میشه پیدا کرد ولی سوال اول برام مهمتره و جوابش نایاب تر!

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...