رفتن به مطلب
  • 0

سوال در مورد webview و اندازه ی تصاویر !!

Orache

سوال

سلام خدمت شما دوستان .

من یه وب ویو ساختم و 1 فایل html رو بارگزاری کردم اما تصاویر رو خیلی بزرگ میاره و فقط قسمت کوچیکی از عکس رو نشون میده . مجبور شدم عکس هارو تو ورد خیلی کوپچیک کنم طول تصاویر رو 5 سانت کردم (از 30 سانت !!! ) بالاخره بذور تو موبایل خودم ( ال جی g3 ) خوب شد یعنی عکس ها درست اومد اما تو موبایل بقیه ی اعضای خونواده که صفحات موبایل کوچیک تره اجرا کردم باز هم نیاز بود عکس کوچک تر باشه و یا وقتی تو تبلت اجرا کردم عکس ها خیلی کوچیک بود و باید بزرگ تر میشد !!!

خوب حالا چیکار باید کرد ؟ نمیشه یه کاری کرد که عکس هارو خودش فیکس کنه ؟ با هر اندازه ای بود خودش از 0 تا 100%x فیکس کنه ؟ مثل نوشته ها که همه ی نوشته ها نشون داده میشن 

ممنون 

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

11 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

ببین شما میگی درصد میذاری اولا درصد کیفیت رو پایین میاره ثانیا لازم نیست عکسارو توی ورد کوچیک کنی و ... اگر کمی سی اس اس و اچ تی ام ال بدونی میتونی راحت درصد بذاری براش اما کیفیت میاد پایین. من میگم باید با سی اس اس قالب واکنشگرا براش درست کنی. با این روش میشه برای اندازه صفحه ها شرط گذاشت و بر طبق اون، عکسارو توی صفحه های مختلف راحت نشون بدین. اگر برایتان سخت است همون درصد معمولی از طریق سی اس اس پیشنهاد میشه

لینک ارسال

بستگی به Css شما داره

از % برای انداره تصاویر استفاده کنید که بنا بر اندازه ها تغییر موورد نیاز ایجاد بشه

لینک ارسال

نمیدونم چجوری میشه از  اول تا اخر موبایل درستش کرد چونکه تو ورد نوشتم و فقط خروجی html گرفتم 

لینک ارسال

اگه ممکنه سورس یا فایل html اتون رو پیوست کنید بررسی کنیم...

و مشکلش رو رفع کنیم.

لینک ارسال

اخه یه فایل نیست که قراره 16 تا باشه تازه بعد از اینا بازم میخوام کتاب بسازم .

این 1 فایله که فعلا 4 تا عکسشو گذاشتم 

http://s3.picofile.com/file/8207108434/Desktop.rar.html

لینک ارسال

بچه ها فایل html رو با نت پد باز کردم تونستم width تصاویر رو 100%X بنویسم اما خیلی غیر منطقی شده چون فقط ایکس تغییر میکنه . اگر بخوام بر اساس ایکس . وای هم تغییر بدم 400 تا عکس خیلی طول میکشه و همچنین تا حدودی ممکن نیست چون تمامی طول و عرض تصاویر بهم میخوره 

چیکار میشه کرد ؟ 

لینک ارسال

باید ریسپانسیوش کنید. یعنی واکنش گرا. از مدیا کوئری در سی اس اس استفاده کنید. خب ما راهنمایی کردیم. خودتون مقالات در این زمینه رو از اینترنت پیدا کنید دیگه.

اگر نتونستید و من وقت کردم، انشاءالله یه آموزش کوچولو میذارم.

لینک ارسال

متوجه ی منظروتون نشدم . من فقط یه فایل اچ تی ام ال دارم . البته width و height تمامی تصاویر رو نوشته . میخوام همونا رو تبدیل کنم به درصد ایکس . 2 - 3 رو طول میکشه ولی ارزششو داره . 

ممنون 

لینک ارسال

درست نشد ! 

نمیدونم چرا اندازه ی تصاویر درست نمیشه . 

مثلا یه تصویر با طول  462 و عرض 252 بود من طول رو به 100%x تغییر دادم و عرض رو به 54%x (بر طبق طول . عرض رو درست کردم ) اما درست نشد . ظاهرا صفحه فرق میکنه به 54 درصد y هم تغییر دادم اما درست نشد 

چجوری میتونم عرض رو بر طبق طول مشخص کنم ؟ چون تو هر صفحه ی موبایل اگر طول بزرگ بشه یعنی طول تصویر بزرگ بشه عرض هم باید بزرگ شه وگرنه تصویر به کلی خراب میشه 

لطفا راهنماییم کنین ! 

لینک ارسال

تنها راه شما به نظرم استفاده از css هست ! :fekr:

لینک ارسال

اخه چجوری میشه از css استفاده کرد ؟ یعنی باید برنامه نویسی کنم براش دوباره  ؟ یا یعنی باید یه چیز دیگه ای یاد بگیرم ؟ 

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...