رفتن به مطلب

مشکل در گرفتن اطلاعات فارسی در JSON

Kazem Forghani

ارسال‌های توصیه شده

سلام.

بنده طبق آموزش JSON آقای آرتا یه سری اطلاعات رو از دیتابیس می گیرم و به صورت JSON اینکد می کند و بعد در برنامه نشون می دم .

در دیتابیس همه ی فیلد ها به صورت utf8_parsian_ci کد گذاری شده اما اطلاعات دریافتی به صورت ؟؟؟؟؟ هست ! یعنی Collation همشون utf8_parsian_ci هست .

ممنون

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفاً سورس برنامه phpتون رو بزارید تا بهتر بتونیم بررسی کنیم، اما به نظر من، مشکل از تابع انکودینگ Json هست، تابع json_encode به صورت پیش‌فرض کاراکترهای یونیکد (شامل کاراکترهای فارسی) رو رمزگذاری میکنه که ممکن توی برنامه b4a مشکل پیش بیاره.. برای حل شدن مشکل، پیشنهاد می‌کنم که در پارامتر دوم json_encode ثابت JSON_UNESCAPED_UNICODE را قرار دهید. مثال:

<?php
echo json_encode( array( 'name' => 'کاظم', 'last_name' => 'فرقانی' ), JSON_UNESCAPED_UNICODE );

موفق باشید.

لینک ارسال

لطفاً سورس برنامه phpتون رو بزارید تا بهتر بتونیم بررسی کنیم، اما به نظر من، مشکل از تابع انکودینگ Json هست، تابع json_encode به صورت پیش‌فرض کاراکترهای یونیکد (شامل کاراکترهای فارسی) رو رمزگذاری میکنه که ممکن توی برنامه b4a مشکل پیش بیاره.. برای حل شدن مشکل، پیشنهاد می‌کنم که در پارامتر دوم json_encode ثابت JSON_UNESCAPED_UNICODE را قرار دهید. مثال:

<?php
echo json_encode( array( 'name' => 'کاظم', 'last_name' => 'فرقانی' ), JSON_UNESCAPED_UNICODE );

موفق باشید.

حل نشد!

لینک ارسال

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...