رفتن به مطلب

۸ نقل قول تفکربرانگیز برای حفظ تعادل بین کار و زندگی

Alireza.Ghafari

ارسال‌های توصیه شده

سلام دوستان یه مطلب جالب خوندم، گفتم اول صبح هست قرار بدم دوستان دیگه هم مطالعه کنن یکم درس و البته انرژی بگیرن !! :gol:  :gol:

هرچقدر هم که در کارتان خوب عمل کنید باز هم با خود می‌گویید باید بیشتر کار کنم.
اسمش را تعادل کار و زندگی بگذارید، یا همزیستی این دو و یا زندگی، در هر صورت مسئولیت ایجاد تعادل بین کار و زندگی در دنیای آنلاین بسیار مشکل است. تلفن‌ها و دستگاه‌های اتصالی کار را بسیار آسان‌تر از قبل کرده‌اند. حتی اگر سر کار نباشید حس می‌کنید هنوز هم آنجا حضور دارید.

افراد مختلف، دیدگاه‌های بسیار متفاوتی در مورد چگونگی حفظ تعادل میان کار و زندگیِ شخصی دارند و اکثر آن‌ها با این موضوع که آنرا “تعادل” بنامند مخالفند. در ادامه گلچینی از نقل قول‌هایی ارائه شده است که به شما کمک می‌کند تا بدانید چگونه این مسئولیت را مدیریت کنید:

۱- “برای اینکه فرد موفقی باشید نیاز نیست خود را به کشتن دهید. موفقیت سخت کار کردن نیست، هوشمندانه کار کردن است.” اندرو ویلکینسون، بنیان گذار Metalab

۲- ” هیچگاه از کارتان کاملا راضی نخواهید بود مگر اینکه از زندگیتان راضی باشید.” هدر شیک، بیانیه مادران شاغل

۳- “مراقب خودتان باشید: وقتی خوب نخوابید، غذای خوب نخورید، ورزش نکنید و مدت زمان زیادی بدون آدرنالین زندگی کنید، عملکردتان کاهش می‌یابد، تصمیمات و شرکت‌تان هم تحت تاثیر قرار می‌گیرد: عدم موفقیت شرکت شما شکست در زندگی نیست، اما عدم موفقیت در روابطتان چرا.” اِو ویلیامز، موسس Medium و Twitter”

۴- زندگی را همچون بازی و تردستی با پنج توپ در نظر بگیرید. این توپ‌ها، کار، خانواده، سلامتی، دوستان و روح شما هستند و شما این پنج توپ را در هوا نگه داشته اید. به زودی متوجه خواهید شد که توپِ کار، یک توپ لاستیکی است. اگر زمین بخورد دوباره به سمت شما برمی‌گردد. اما چهار توپ دیگر – یعنی خانواده، دوستان، سلامت و روح – از جنس شیشه هستند. هر یک از آنها را بیاندازید، آسیب دیده و می‌شکند و دیگر هیچگاه مثل قبل نخواهد بود. این موضوع را درک کنید و برای ایجاد تعادل در زندگی تلاش کنید.” برایان دیسون، معاون سابق و مدیر عامل شرکت کوکاکولا

۵- “وزن زندگی‌تان را پیدا کنید، آنچه را که موجب رنجش‌تان می‌شود بشناسید و از آن در امان باشید. نمی‌توانید هرچه خواستید داشته باشید، اما می‌توانید هرچه برایتان مهم است را بدست آورید. این طرز تفکر به شما قدرت می‌بخشد تا برای مدت زمان زیادی سخت کار کنید. ” ماریسا میِر، رئیس و مدیر عامل Yahoo

۶- باید رسیدگی به خودمان را در بالای فهرست کارهای روزانه خود قرار دهیم.” میشل اوباما، همسر رئیس جمهور آمریکا

۷- “کار را با زندگی اشتباه نگیرید.” هیلاری کلینتون

۸- “من بیشتر وقتم را به این فکر می‌کنم که چطور با دنیا ارتباط برقرار کرده و بیشتر به جامعه خدمت کنم، اما اکثرا این زمان‌ها در اداره یا جلسه یا حتی هرچه بشود اسمش را کار گذاشت، مشغول نیستم. من برای مطالعه و فکر کردن با خودم زیاد وقت می‌گذارم.” مارک زاکربرگ

برگرفته از: www.forbes.com

امیدوارم خوشتون اومده باشه :cheshmak:

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...