رفتن به مطلب
  • 0

تعریف inner height در اسکرول ویو

fanoudi

سوال

دوستان خدا قوت ؛ بنده یک اسکرول ویو ایجاد کردم ودیدم داده هایی که از SQL لود میشوند در اسکرول ویو بعد چند تایی نشان داده نمیشدند درصورتی که ار دیتا باس کامل لود میشدند خوب حالا بعد بررسی چند ساعته دیدم inner hieght اسکرول ویو رو زیاد کردم دیدم بله همش رو نشون داد خوب سوال اساسی من این هست که از کجا بفهمم این inner height چقدر زیا د کنم تا همه چیز نشون داده شود ؟

سوال دوم : تو برنامه خودم از کتابخانه gif decoder که برای تصاویر GIF هست استفاده کردم جالب اینجا هست که در حالت Debug Rapid به دستور Gif.load گیر میده اما در حالت Debug Legacy گیر نمیده این قضیه اش چیست ؟ و تفاوت این دو نوع دیباگ چیست ؟؟ 

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

درود

شما میتونید اندازه پنل ها رو بگیرید که چقدر هست. مثلا اگه هر Panel 20%y هست شما بیا یک متغیر تعریف کن از نوع int و اون 20%y رو ضربدر تعداد panel ها کن

آموزش کار با مولتی پنل بنده رو که در بخش آموزش های تصویری وجود داره اگه دیده باشید متوجه منظور بنده میشید :gol:

سلام دوم رو هم توی تاپیک جداگانه ای مطرح بفرمایید

بنده آموزش شما رو در مورد مولتی پنل دیدم که با همان کد ها گفتید هزار تا خط هم باشد در اسکرول ویو دیده می شود بنده اومدم هر پنل  با تعریف متغیر20% مثلا گرفتم اما در سایز نمایش بزرگ وکوچک در هم بر هم میشود ؛ تا اینجا یی که من قهمیدم باید سایز ارتفاع اسکرول زیادتر شود تا پنل ها پشت سر هم به پایین جا شوند ؟ مثلا اگر 100 تا پنل داشته باشسم به عرض 70 پیکسل باید 100*7 که 700 تا میشه عرض اسکرول ویو زیاد بشود

Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)
Activity.LoadLayout("actchapter")
Dim topvar As Int
topvar=5%y
Dim d1 As mydatabase
Dim l1 As List
l1.Initialize
d1.Initialize
d1.showsubject
l1=d1.showsubject
For i=0 To l1.Size-1
Dim p1 As Panel
p1.Initialize("")
ScrollViewmatn.Panel.AddView(p1,0,topvar,100%x,100%y)
topvar=(topvar+5%y)
p1.LoadLayout("formmatn")
Dim k1 As listitem
k1.Initialize
k1=l1.Get(i)

Labelmatn.Text=k1.title
Next
End Sub
لینک ارسال

سلام

خوبه که شما عدد 70 رو به صورت %y  مقدار بدید.

مثلا پنل شما ارتفاعش هستش 25%y

شما باید مقدار topvar  رو بع علاوه 26%y  و یا 27%y  کنید.و در ادامه شما این مقدار topvar رو خارج از حلقه برابر با ScrollView.Panel.Height  کنید.

کل ماجرا اینه

لینک ارسال

خوب سوال اساسی من این هست که از کجا بفهمم این inner height چقدر زیا د کنم تا همه چیز نشون داده شود ؟

درود

شما میتونید اندازه پنل ها رو بگیرید که چقدر هست. مثلا اگه هر Panel 20%y هست شما بیا یک متغیر تعریف کن از نوع int و اون 20%y رو ضربدر تعداد panel ها کن

آموزش کار با مولتی پنل بنده رو که در بخش آموزش های تصویری وجود داره اگه دیده باشید متوجه منظور بنده میشید :gol:

سلام دوم رو هم توی تاپیک جداگانه ای مطرح بفرمایید

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...