رفتن به مطلب

راه های دیگر بجز b4a

Alizke

ارسال‌های توصیه شده

سلام به شما
امیدوارم خوب و خوش و سلامت باشید
دوستان من تازه b4a رو شروع کردم
آموزش های مبتدی هارو دیدم و اصلا و ابدا راضی کننده نبود
من css و html کار میکنم و طراحی استاتیک انجام میدم
مثل اینه به طرف که تازه کاره بگم تگ <content="dec"> برای سئو هست حالا برو این سایتو طراحی کن: -------- ( طبق قوانین لینک پاک شد)
نه دوستان نمیشه
جسارت نباشه اما با دوتا دستور if و select که نمیشه برنامه نویس شد
الان من نه میدونم لایبری چیه،نه فلان چیز چیه ، نه ...
الان چندتا سوال دارم
اول اینکه آموزش کامل رو میتونم گیر بیارم یا نه؟و اگه آره از کجا؟ (نمیخوام هزینه ای کنم)
و سوال دوم این که محیط و بطور کل زبان های دیگر برنامه نویسی برای آندروید چیه؟شاید اونا بهتر جواب بدن
در پایان بازم عذرخواهی میکنم امیدوارم ناراحت نشده باشید
همینم که این آموزش هارو گزاشتید لطف بزرگی کردید اما خیلی جا داشت کاملتر بشه
بی اندازه سپاس!

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

دوست عزیز بنده آموزش هارو ندیدم و نمیتونم نظری بدم.ولی خب دوستم شما برای یادگیری یک مطلب اصولا نباید تکیه گاهتون اطلاعات توی نت باشه و خودتونم تلاش کنید.

و ازتون بابت انتقادی که کردید تشکر میکنم و انتقادات بی شک باعث پیشرفت و رفع نواقص  میشه

اینکه آموزش جامع و کامل هستش یا نه بنده اطلاع ندارم.

اینکه بگیم بهتر از بیسیک هم هست بازم جواب قطعی نمیدم و چون بستگی به طرف داره و پشتکار و تلاش.ولی خب برای توسعه آندروید Android Studio  و Eclipse  و PhoneGap  و ..... هم وجود داره.

جسارت نباشه اما با دوتا دستور if و select که نمیشه برنامه نویس شد

دوستم خیلیا هنوز توی درک همین دو ساختار مشکل دارن پس نمیشه این مسائل پایه رو چشم پوشی کرد.

خب شما میتونید واسه هر مشکلتون تاپیک ایجاد کنید و بپرسید و جای نگرانی نیست.

Lib :  کتابخونه هایی که با خود B4A  و یا JAVA  ساخته میشه که شامل دو فایل JAR  و XML  هستش.

خب هدف استفاده و یا ساختن این کتابخونه ها چیه ؟

توی JAVA  که با کلمه کلیدی Import  میشه از کتابخانه ها استفاده کرد و نیازی به کپی کردن فایل کتابخونه نیست.اما بیسیک به دلیل داشتن یکسری محدودیت ها و کمبودات از کتابخونه های زیادی استفاده میکنه.یعنی ما برای پخش یک ویدیو در برنامه باید از کتابخونه استفاده کنیم. چرا ؟ چون این قابلیت در خود بیسیک تعبیه نشده و باید کتابخونشو با JAVA  نوشت و توی بیسیک استفاده کرد.

حالا هر کتابخونه گفتیم که شامل 2 تا فایل XML و JAR  هستش که برای اینکه بتونیم ازشون استفاده کنیم باید این دو فایل رو در پوشه Librraries  مربوط به محل نصب بیسیک کپی کنید

موفق باشید

لینک ارسال

basic4android بهترین نیست. ولی واسه ی ما مناسب ترینه. برنامه نویسای حرفه ای هم توی برنامه نویسی اندروید با سایر ابزارها مشکل دارن. پس شما اگه با مفاهیم پایه ای آشنایی ندارین اصلا فکر اون ها رو نکنین. چون جاوا و xml که دوتا زبان مثل کابوس هستن رو باید بلد باشید تا بتونید باهاشون کار کنید

دو محیط دیگه android studio و eclipse هستن (eclipse فقط برای برنامه نویسی اندروید نیست)

برای بازی سازی اندروید هم موتور قدرتمند unity هست که بازی های معروفی مثل temple run و room و خیلی های دیگه رو با اون ساختن

لینک ارسال

چون جاوا و xml که دوتا زبان مثل کابوس هستن رو باید بلد باشید تا بتونید باهاشون کار کنید

این رو قبول دارم که یکم از لحاظ سینتکس پیچدس ولی خب استاندارده.XML  نویسی خاصی هم نداره و شما کافیه >  رو تایپ کنید و Intellisene  واستون باز میشه و یکسری توضیحات رو برای استفادش بهتون ارائه میده.

در کل شاید واسه شروع یکم مشکل باشه ولی کاملا دستتون بازه و راحت میتونید کار کنید.فایل های XML  هم یکم کار کنید ساده میشه واستون.

در کل میخوام بگم که از این زبان شیرین و خوب غول مرحله آخر نسازید و جنبه مثبتشو ببینید.

بنده خودمم هنوز وقت نکردم کار کنم ولی در اولین فرصت به سمتش میرم.

لینک ارسال

اگه بیسیک براتون سخته سمت جاوا نرید.

شما اگه توی بیسیک فور اندروید با چند خط یه لیست ویو میسازید تو ایکلیپس باید 2 تا کلاس بجز اکتیویتی هندل کننده لیست ویو بسازید با دو تا لایه ایکس ام ال و تقریبا ده برابر بیسیک باید براش کد بنویسید.

اما بر تری های جاوا اینه که اگه زبان اینگلیسیتون قوی باشه همه جور آموزش دارین تو نت و اگه نباشه آموزشای فارسی هم کم نیست.

برتری دیگش اینه که همه چیش رایگانه.

دیگه اینکه دستتون بازه هر کاری می خواین بکنین.

ولی بیسیک رایگان نیست هر چند همین سایت بهترین پشتیبانی رو داره براتون.

خوبیش اینه که سرعت کار تو بیسیک فور اندروید هم زیاده هم پیچیدگیش کمه.

همه کارم میشه کرد تقریبا اما چون کراس پلتفرمه و به اندازه جاوا شی گرایی نداره و باید برای کارای مختلف از لایبرری استفاده کرد گاهی گیر میکنه آدم هرچند تو ایکلیپس بیشتر گیر می کنه چون پیچیده است.

تازه من بعد از کلی کار و زمان که تو اندروید و بیسیک مسلط شدم برا یاد گرفتن جاوا که همه چیاش رایگانه و آموزشم زیاد داره تقریبا 200 تومن هزینه کردم.

پس مطمعن باشید این راه بدون هزینه نمیشه.

و البته اینجا انجمنه و آموزش جامع یه جا خم برا کاربرا نداره شما با آموزش میتدی شروع کن بعد هر جا ایراد داشتی اول تو انجمن سرچ کن تا به جواب برسی اگه نبود تاپیک بزن بچه ها کمک میکنن.

لینک ارسال

یعنی چی ساپورتر؟

منظورتونو نفهمیدم.

Sent from my Hol-U19 using Tapatalk

لینک ارسال

پشتیبان من بشین

پشتیبان شخصی

شما توی انجمنی هستید که نزدیک 4000 تا کاربر داره دیگه پشتیبان از این بیشتر.

لینک ارسال

من میخوام همیشه در دسنرسم باشن

میخوام اگه مشکلی اشتم خصوصی بهم آموزش بدن

جسارت نباشه یوقت

قصدم توهین نبود

لینک ارسال

متاسفانه همچین قابلیتی توی انجمن تعریف نشده.

من و بقیه بچه های انجمن هم با توجه به اینکه تو زندگیه شخصی سرمون شلوغه(مثلا من مدیر عامل یه شرکت در زمینه کشاورزیم و رشته تحصیلیم هم کشاورزی بوده) و چون ممکنه خیلی ها بخوان یکی از بچه های قدیمی پشتیبان شخصی اونها باشه زیاد منطقی نیس این ماجرا.

فلسفه ی انجمن هم همینه دیگه.

شما سوال میپرسی هر کی بلد باشه و وقتشو هم داشته باشه جواب میده.

تو این سایت من یکمی و بقیه دوستا هم خیلی زیاد به خیلیا کمک کردن با همین روش.

اگه خدا بخواد باز هم با همین روش کمک میکنیم که مشکلاتون حل شه.

لینک ارسال

شرمنده ام.

درسته که بچه ها اینجا کلی وقت به رایگان برا آموزش بقیه میزارن. اما باور کنید ته تهش هممون تو دنیای واقعی باید یه بخش مهمی از زمانمونو بزاریم برا کار و پول در آوردن.

این روندی که شما میگی با اون وقته تداخل پیدا میکنه در نهایت.

تو برنامه نویسی همچین الگوریتمی داشته باشی کرش میکنه, حواست باشه .;-)

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...