رفتن به مطلب
  • 0

آپدیت برنامه

حمید زارع

سوال

سلام

من میخام آپدیت برا برنامم (حسابداری شخصی) بفرستم

مساله ای که هست اینه که در این آپدیت دیتابیس تغییر کرده و کاربر باید برنامش رو پاک کنه و دوباره برنامه جدید رو نصب کنه که این امکانپذیر نیست چون اطلاعات قبلی کاربر باید حفظ بشه

حالا دوستان هر راه حلی به ذهنشون میرسه بفرمایند با توجه به این نکته که در آپدیتهای بعد از این هم ممکنه دیتابیس تغییر کنه (برای این میگم چون ممکنه کاربر مثلا از ورژن 1 یهو آپدیت کنه به 5)

با احترام

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام.

خب بیاین تو این آپدیت جدید اسم دیتابیس تون رو عوض کنید ، مثلا اگه اسمش DB بود بذارید DB1.

بعد خیلی راحت تو این ورژن تایین بکنید که اطلاعات دیتابیس قبلی رو که اسمشم خودتون میدونید ، از DirInternal بخونه و اطلاعاتش رو وارد کنه تو این دیتابیس جدیده.

بنظرم امکان پذیره و خوبه.

لینک ارسال

به این سادگیه یعنی ؟

کاش یه کم بیشتر توضیح میدادید !

که چه کار کنم که همین یک بار اجرا بشه و یا اینکه چطور بفهمم که کاربر ازچه ورژنی به چه ورژنی میخاد آپدیت کنه ؟

لینک ارسال

سلام

خب روشی که به ذهن بنده میرسه اینه که شما یک فایل txt  توی هاست قرار بدید.توی این فایل شما شماره نسخه رو وارد کنید.

بعد شما تو برنامتون هر دفعه که باز میشه بیایید ورژن کد برنامتون رو بگیرید به این شکل :

Dim vc As Int
vc = Application.VersionCode

خب شما تنها کاری که باید انجام بدید اینه که اون فایل txt  کوجود در هاست رو دانلود کنید و مقدارشو با این vc  مقایسه کنید که اگه تغییر کرده توی برنامه پیغام بروزرسانی برنامه رو به نمایش در بیارید و مثلا میتونید لینک مربوط به همین برنامتون رو که توی بازار یا هر مارکتی هست رو در قسمت بروزرسانی قرار بدید تا بره به صفحه برنامه.

و یا میتونید از VersionName  هم استفاده کنید :

Dim vn As String
vn = Application.VersionName

این دومی فک کنم بهتره چون از نوع استرینگه و برای مقایسه با اون متن فایل txt  هاست هم به مشکلی بر نمی خورید.

و واسه اون مورد دیتابیس هم چیزی که پژمان عزیز گفتن هم خوبه و شما میتونید توی نسخه جدید هم پیغامی بر مبنی اینکه دیتابیس اطلاعات نیاز به بروز رسانی داره و کاربر که کلیک کرد بیاد اون اطلاعات کاربر رو هم کپی کنه توی دیتابیس جدید با اسمی جدید.

فعلا روش خاصی به ذهنم نمیاد حالا بازم راه بهتری بود اعلام میکنم.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...