رفتن به مطلب

نظرسنجی آموزش کامل امنیت در B4A

sepehrb4a

ارسال‌های توصیه شده

با سلام خدمت دوستان گل

طی چند روزی که توی انجمن بودم و آموزش ها و سوالات کاربران رو میدیدم جای خالی یه آموزش کامل و جامع امنیت رو توی انجمن حس کردم!

امنیت واقعا یه بحث خیلی مهم توی برنامه نویسی هستش(مخصوصا توی اندروید که اپن سورسه)

طی این چند سالی که با بیسیک کار می کردم به بحث امنیت خیلی توجه داشتم و از سایت حای مختلف از جمله سایت مرجع این مبحث رو پیگیری می کردم

چنتا بحث امنیتی که توی اندروید خیلی مهم هستن:

1 - رمزگذاری و Encrypt پسورد ها و فایل ها : وقتی یه فایل یا یه متن (String) مهم رو توی برنامتون دارید و میخواید لو نره باید اونها رو رمزگذاری کنید و بعدا که خواستید دوباره استفاده کنید اونها رو رمزگشایی کنید

2 - مقابله با sql injection هنگام استفاده از دیتابیس به عنوان محل دخیره رمز : وقتی رمز رو توی دیتابیس ذخیره می کنید حتی اگه رمزگشایی شده باشه بازم یه مشکل هستش کاربر میتونه با نوشتن کوئری , کوئری شما رو دستکاری کنه و کاری کنه که شرط درست باشه(اینی که گفتم حتما باید ویدیویی توضیح داد)

3 - اعتبار سنجی داده ها : این گزینه خیلی مربوط به امنیت نمیشه ولی اگه توی برنامه به کار نره میتونه یه باگ بزرگ محسوب بشه

4 - امنیت درون پرداخت (البته این توی فروشگاه هست و فکر نکنم اجازه ضبط داشته باشم)

5 - دستکاری در بایت ها : این روش خیلی جالبه و هم روی عکس و هم روی متن جواب میده توضیح خاصی نداره باید عملی نشون داد

اینها مباحثی بودن که من به ذهنم رسید , حالا اگه دوستان موافق هستن من ضبط آموزش رو شروع کنم و اگه مبحث دیگه ای رو مد نظر دارن همینجا اعلام کنن

در مورد قیمت هم باید بگم دوس دارم رایگان قرارش بدم و خب یه صحبتی با مدیران می کنم و نظر اونها رو هم میپرسم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام و خوش اومدید به انجمن

نیکی و پرسش ? :) 

شما کارو شروع کن شک نکن ک استقبال زیادی هم میشه 

ولی به نظرم قبلش با مدیریت هماهنگ کنید ک مشابه روش های موجود در فروشگاه انجمن نشه و خدایی نکرده مشکلی پیش نیاد :)

به امید موفقیت و اموزش های تاپ :):gol:

لینک ارسال

سلام خوش آمدید دوست عزیز . مطمئنا استقبال خواهد شد و در این رابطه شکی نیست ، مبحث بسیار مهمی است و باید به آن پرداخته شود و به قول دوستمان نیکی و پرسش؟! شاید این تاپیک تا چند ساعت دیگر از قسمت تاپیک های فعال بیرون بیاید و دیگر بازدید نشود اما این دلیل نیست که آموزش تهیه نشود! در مورد آموزش ها آموزش امنیت درون پرداخت و رمز گزاری روی فایل ها در فروشگاه موجود است و به فکر بقیه آموزش ها باشید!

لینک ارسال

میدونم ولی واقعا دوست دارم بدونم کیا این آموزش رو علاقه دارن که دنبال کنن

و این که غیر از این چه مباحثی میتونه باشه

و چطوری میتونم با مدیر ارتباط داشته باشم وقتی حتی یه پ.خ هم نمیتونم بفرستم

لینک ارسال

و چطوری میتونم با مدیر ارتباط داشته باشم وقتی حتی یه پ.خ هم نمیتونم بفرستم

لینک ارسال

عجیبه برام

اگه هدف اینه که کمک بشه به بار علمی انجمن و همه ی دوستان، دیگه اینکه استقبال نشد و ... نداریم

اموزش رو باید بسازیم و قرارش بدیم، کسی نیاز داشته باشه، دان میکنه، نداشته باشه هم، شما زحمتتون رو کشید

..........

لینک ارسال

سلام

خب شما یه تیکه از آموزشو بزار ببین استقبال میشه یا نه اگه نشد بقیشو نزار این یکی از مباحث و مطالبه که هم مهمه هم تقریبا مورد علاقه اکثر دوستانه 

لینک ارسال

اگر تو اموزش به مشکل بر خوردی به سایت اقا امید برو پکیج امنیتیش که پولیه دقیقا همین مبحث هاس.میتونه بهت کمک کنه اموزش رایگان کامل تری بزاری '-------'

لینک ارسال

اگر تو اموزش به مشکل بر خوردی به سایت اقا امید برو پکیج امنیتیش که پولیه دقیقا همین مبحث هاس.میتونه بهت کمک کنه اموزش رایگان کامل تری بزاری

دوست عزیز من به هیچ عنوان مشکلی ندارم از اول برنامه نویسیم بحث امنیت رو دنبال کردم کاری به این آدمی که شما میگی هم ندارم

درمورد نظر بقیه دوستان باید بگم من باید بفهمم کی نیاز داره کی نداره که ضبط کنم

حالا اشکالی نداره یه جلسش رو ضبط می کنم مطابق با استقبالی که میشه جلسه بعدی رو هم ضبط خواهم کرد

لینک ارسال

خیلی ممنون مواقعا منم دوس دارم یاد بگیرم

خیلیا میخوان شاید تنبلی میکنن و پست نمیذارند

یا علی

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...