رفتن به مطلب
  • 0

چگونگی ارسال متن بین 2 دستگاه اندرویدی از طریق سوکت پروگرامینگ

fun_code

سوال

سلام دوستان

بنده به تازگی با این سایت آشنا شدم.

قبلا در سایت آموزشی دیگه ای عضو بودم که متوجه فعالیت بیشتر کاربران این سایت شدم.

خوشحالم که در این سایت عضو شدم و امیدوارم بتونم از شما عزیزان چیزی یاد بگیرم و اگر هم در توانم بود به عزیزی کمک کنم.

خب بریم سر اصل مطلب:

موردی که قصد داریم در این تاپیک بررسی کنیم و خیلی هم کاربردی است ، آموزش جامع سوکت پروگرامینگ هست و قصد داریم از همین طریق بین دو دستگاه اندرویدی متن ارسال کنیم.

از این مبحث می توان برای ساخت بازی های آنلاین استفاده کرد بدون اینکه از منابع هاست (cpu و ram) بیش از حد مصرف شود.

خیلی در اینترنت جستجو کردم اما حقیقتا به نتیجه ای نرسیدم...

از دوستان عزیزی که استاد بنده هستند خواهش میکنم که علمشون رو با ما تقسیم کنند. (ترجیحا سمت هاست با PHP باشه چون یادگیریش راحت تر و سریعتر است)

در صورت امکان اگر دوره آموزشی هم درست کنید و در فروشگاه قرار بدید به نظرم خیلی از دوستان حاضرن خریداری کنن چون واقعا کاربردی است و بنده و دیگر دوستان هم استفاده خواهیم کرد.

پیشاپیش از توجه و همکاری شما ممنونم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

6 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

دوستان گرامی

دیروز رفتم سفارش بدم سوکت نویسی سمت سرور برای اتصال چند کاربر در بازی (مثلا بازی 2 نفره یا چند نفره) ، اما قیمتی که دادن داغونم کرد.

یکی گفت 8 میلیون و یکی دیگه گفت 6 میلیون...

کسی با قیمت خیلی خیلی ارزانتر سراغ نداره که اشتراکی بخریم ؟ (البته با کیفیت نوشته شده باشه و از منابع سرور زیاد استفاده نکنه و سرعت و امنیتش هم خوب باشه)

لینک ارسال

داداش زیاد نگرد تو این سایت یا باید بری از فروشگاهش اموزش بخریی یا بیخیال شی چون من این سوال چندین بار تو یک سال پرسیدم ولی هیچ جوابی نگرفتم

لینک ارسال

تو سایت مرجع بگرد

درباره TCP بحث زیاده شده

سوکت هم انگار به نتیجه نرسیده خخخخخ ولی این لینکو نگاه کن دقیق تر

http://www.b4x.com/android/forum/threads/a-question-for-fellow-b4a-socket-programmers-and-the-wonderful-erel.52786/

لینک ارسال

داداش زیاد نگرد تو این سایت یا باید بری از فروشگاهش اموزش بخریی یا بیخیال شی چون من این سوال چندین بار تو یک سال پرسیدم ولی هیچ جوابی نگرفتم

والله اگر تو فروشگاه بود حتما میخریدم

درخواست هم دادم که در صورت امکان تهیه کنن و قرار بدن... اما به ایمیلی که ارسال کردم پاسخی ندادن.

لینک ارسال

از دوستان عزیز ، اگر کسی به سرور بازی های آنلاین نیاز داره و بودجه خریدش رو مثل بنده نداره لطفا پیام خصوصی بدن تا بصورت اشتراکی بخریم.

یکی حاضر شده با 800 هزار تومان بسازه و موارد زیر رو هم گفته در نظر میگیرم.

1) ایجاد برنامه مدیریت اطلاعات بر روی یک پورت از سرور (برنامه اصلی که وظیفه ارتباط بازیکنان رو به عهده خواهد داشت) 2000000 ریال (200 تومان)
2) ایجاد برنامه تحت وب جهت مدیریت کاربران و برنامه اصلی و گزارش گیری از آن. طراحی با ایمنی بسیار بالا اما گرافیک پایین (برای اینکه وقتمون رو زیاد روی گرافیک و ظاهر نذاریم. این برنامه فقط برای استفاده مدیر هست و عمومی نیست) 2000000 ریال (200 تومان)
3) کانفیگ کامل vps از نظر امنیت و راه اندازی وب سرور و دیتابیس امن و تنظیم برنامه اصلی جهت اجرا به عنوان سرویس بر روی آن 1000000 ریال (100 تومان)
4) ایجاد یک پروتکل ویژه برای ارتباط برنامه سوکت با محیط خارج جهت جلوگیری از نفوذ در سیستم 1500000 ریال (150 تومان)
5) ایجاد سامانه کد گذاری بر روی داده های بین کاربر و سرویس جهت جلوگیری از امکان خوانده شدن (سرقت اطلاعات) توسط هکرها 1500000 ریال (150 تومان)

اساتید عزیز این سایت ، لطفا کمی بنده را راهنمایی کنید تا نهایتا از خرید سرور پشیمون نشم. عذر میخوام وقتتون رو هم میگیرم.

لطفا در 5 مورد بالا اگر هرکدام نیاز نیست بگید تا حذفش کنیم و قیمت کاهش پیدا کنه...

اصلا اینایی که طرف گفته نیازه ؟

اصلا قیمت هایی که برای هر قسمت گفته خوبه ؟

الگوریتم ارتباطی هم گفت من بگم... (لطفا راهنماییم کنید تا سریعترین الگوریتم رو پیشنهاد بدم)

بعد اینکه گفت که من می تونم هش هایی مثل md5 یا sha1 رو در نرم افزار استفاده کنم یا نه. گفت اگر استفاده کنم که خیلی کارمون رو راحت می کنه ولی درغیر اینصورت باید خودمون یه الگوریتم کد گذاری ایجاد کنیم.

یکی دیگه هم گفته با 550 هزار تومان میسازم . سابقه ساخت پروژه "کنفرانس صوتی به زبان ویژوال سی پلاس پلاس" رو هم داره که خیلی خوبه.

لینک ارسال

دوستانی که از سوکت نویسی باری ارتباط بین کلاینت ها و سرور استفاده کردند لطفا یه راهنمایی کوچیک بکنن.

آیا مشکلی که در زیر نوشتم ممکنه در استفاده از سوکت نویسی رخ بده ؟

اگه ارتباط گوشی با اینترنت از نوع gprs و ... باشه، ارتباط به صورت متناوب قطع میشه.

کانکشن ADSL، بین کاربر و مخابرات، یک کانکشن دائمی ایجاد میشه (دقیقا مثل بحث سوکت که مطرح می کنیم و ارتباط دائمی و لحظه ای). اما در اینترنت گوشی (gprs - 3g - 4g) به نظر میرسه نوع ارتباط به این شکل نیست و از روش کانکشن لحظه ای و با تکرار بالا استفاده میشه.طبیعتا شما نمی تونین در محیطی که پیوسته نیست الگوریتم پیوسته استفاده کنین. یعنی وقتی نوع ارتباط شما با شبکه از نوع لحظه ای هست، ایجاد کانکشن دائمی در اون محیط امکان پذیر نیست.
کلا سوکت نویسی با کانکشن دائمی برای کاربرانی که با اینترنت سیم کارت وارد بازی میشن مشکل ساز هست و دائما ارتباط بین گوشی و سرور قطع میشه...

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...