رفتن به مطلب

اضافه کردن قابلیت اسکرول متن به خود لیبل (بدون اسکرول ویو!)

امین شاهدی

ارسال‌های توصیه شده

با سلام ، امروز داشتم با اندروید استودیو کار میکردم روی تکست ویو و اسکرولی کردنش ، بعد با خودم گفتم چرا همینو با javaobject توی بیسیک انجام ندیم و اینقدر با اسکرول ویو و لیبل و اندازه کردن سایز ها ور بریم ! 

خب اولین کار اینکه کتابخانه JavaObject رو تیک میزنیم و این کد رو به برنامه اضافه میکنیم : 

#if java
import android.widget.TextView;
import android.text.method.ScrollingMovementMethod;
public void zxc (TextView x) {x.setMovementMethod(new ScrollingMovementMethod());}
#end if

و بعد توی Activity_Create و یا هرجایی این کد رو بزارید و اسم لیبل خودتون رو بهش بدین  :

Dim jo As JavaObject
jo.InitializeContext.RunMethod("zxc",Array As Object(Label1))

مثال تصویری : jo.JPG

امیدوارم مفید بوده باشه  :gol:

(دوستان میتونن این رو خیلی راحت  به کتابخونه هاشون اضافه کنن)

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام بسیار عالی جناب شاهدی.میشه لطف کنید یه اموزش تصویری از ترکیب inlinejava و javaobject درست کنید.واینکه چه زمانی از این ترکیب باید استفاده کنیم.ازتون ممنون میشم :gol:

لینک ارسال

سلام بسیار عالی جناب شاهدی.میشه لطف کنید یه اموزش تصویری از ترکیب inlinejava و javaobject درست کنید.واینکه چه زمانی از این ترکیب باید استفاده کنیم.ازتون ممنون میشم :gol:

خدمت شما

http://answercenter.ir/topic/5876-آموزش-تصویری-کتابخانه-javaobject-نوشتن-مستقیم-کد-های-جاو/

لینک ارسال

سلام مجدد جناب شاهدی ممنون.من اموزشهای بسیار خوب شما رو دنبال میکنم.ولی سوالم این هست چه زمانی از هردو استفاده میکنیم.ببینید تو همین لینکی که گذاشتین یه پست هست درمورد setpadding که از هردو استفاده شده.درصورتی که نیازی به inline هم  نیست و به تنهایی میشه با javaobject یا reflection این کار رو انجام داد.من خودم بصورت جداگانه چون با ایکلیپش کار کردم از اینها استفاده میکنم.ولی میخام بدونم چه زمانی از هردو استفاده میشه.؟

لینک ارسال

با سلام شما قسمت اول یه سری کد گذاشتین و گفتین به برنامه اضافه کنیم.باید به کجای برنامه اضافه بشه؟

لینک ارسال

با سلام شما قسمت اول یه سری کد گذاشتین و گفتین به برنامه اضافه کنیم.باید به کجای برنامه اضافه بشه؟

بین ساب ها ، عکس روببینید متوجه میشید : 

jo.JPG

سلام مجدد جناب شاهدی ممنون.من اموزشهای بسیار خوب شما رو دنبال میکنم.ولی سوالم این هست چه زمانی از هردو استفاده میکنیم.ببینید تو همین لینکی که گذاشتین یه پست هست درمورد setpadding که از هردو استفاده شده.درصورتی که نیازی به inline هم  نیست و به تنهایی میشه با javaobject یا reflection این کار رو انجام داد.من خودم بصورت جداگانه چون با ایکلیپش کار کردم از اینها استفاده میکنم.ولی میخام بدونم چه زمانی از هردو استفاده میشه.؟

ببینید بعضی متد ها به صورت پیشفرض وجود دارن مثل Setpadding  و Toast و ... که میتونین ازش فقط با کتابخونه استفاده کنین ، ولی اگه خواستین یه متدی که وجود نداشته و جدا توسط خود شما و یا کس دیگه ای نوشته شده رو اجرا کنید شما میاید متد رو به صورت Inlinejava اضافه میکنید و اون رو با کتابخونه اجراش میکنید

لینک ارسال

خیلی عالی بود آفرین

ولی اسکرول اون مثل خیلی از کتابهای تیم شمیم چنگی به دل نمیزنه روون نیست

لینک ارسال

خیلی عالی بود آفرین

ولی اسکرول اون مثل خیلی از کتابهای تیم شمیم چنگی به دل نمیزنه روون نیست

دوست عزیز این متد یه قابلیتهای ویژه ای داره که اسکرول ویو نداره.مثلا تو اسکرول ویو نیازه شما ارتفاع لیبلتون رو بدست بیارین و تنظیمات دیگری که میخاین رو انجام بدین درنهایت میزان اسکرول شدن باید براساس اینها صورت بگیره.ولی تواین متد خودش بصورت اتوماتیک میاد و محاسبه میکنه اگر نیاز به اسکرول بود متن رو اسکرول میکنه .این خیلی جالب تره.

لینک ارسال

• 7 ماه بعد...

سلام برای استفاده از این کد به مشکل بر خوردم.

bandicam_2016_06_11_19_28_25_140.jpg

سلام

این سورس رو تست بکنید: http://s7.picofile.com/file/8255565234/ScrollLabel.zip.html

موفق باشید

لینک ارسال

• 3 هفته بعد...

با سلام ، امروز داشتم با اندروید استودیو کار میکردم روی تکست ویو و اسکرولی کردنش ، بعد با خودم گفتم چرا همینو با javaobject توی بیسیک انجام ندیم و اینقدر با اسکرول ویو و لیبل و اندازه کردن سایز ها ور بریم !

خب اولین کار اینکه کتابخانه JavaObject رو تیک میزنیم و این کد رو به برنامه اضافه میکنیم :

#if java
import android.widget.TextView;
import android.text.method.ScrollingMovementMethod;
public void zxc (TextView x) {x.setMovementMethod(new ScrollingMovementMethod());}
#end if
و بعد توی Activity_Create و یا هرجایی این کد رو بزارید و اسم لیبل خودتون رو بهش بدین :
Dim jo As JavaObject
jo.InitializeContext.RunMethod("zxc",Array As Object(Label1))
مثال تصویری : jo.JPG

امیدوارم مفید بوده باشه :gol:

(دوستان میتونن این رو خیلی راحت به کتابخونه هاشون اضافه کنن)

با سلام مطلبتون بسیار عالی بود.

اما این اسکرول کردنش سخته، یعنی به زور میاد بالا و پایین(امید وارم که منظورم رو متوجه شده باشید) ، حالا کاری نمیشه کرد که اسکرولش عادی و روان باشه؟ و با روان کردن اسکرولش هم مثل الان نیازی به تنظیم ارتفاع و... نداشته باشه چنین چیزی میشه؟

لینک ارسال

با سلام مطلبتون بسیار عالی بود.

اما این اسکرول کردنش سخته، یعنی به زور میاد بالا و پایین(امید وارم که منظورم رو متوجه شده باشید) ، حالا کاری نمیشه کرد که اسکرولش عادی و روان باشه؟ و با روان کردن اسکرولش هم مثل الان نیازی به تنظیم ارتفاع و... نداشته باشه چنین چیزی میشه؟

اسکرولش روونه ! شاید مشکل از شبیه سازتون باشه

لینک ارسال

اسکرولش روونه ! شاید مشکل از شبیه سازتون باشه

نه، با گوشی هم تست کردم روون نیست. الان  با فیلم منظورم رو میگم که بهتر متوجه منظورم بشید

لینک ارسال

نه، با گوشی هم تست کردم روون نیست. الان یه با فیلم منظورم رو میگم که بهتر متوجه منظورم بشید

الان اسکرولش اینجوری مثل این فیلم زیر خشک هست:

لینک فیلم:

http://s6.picofile.com/file/8258371834/%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%84%D8%B4_%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AC%D9%88%D8%B1%DB%8C_%D8%AE%D8%B4%DA%A9_%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D9%87.3gp.html

حالا اگه میشه کاری باهاش بکنید که اینجوری  مثل این فیلم زیر اسکرولش روان بشه:

لینک:

http://s6.picofile.com/file/8258371826/%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%84%D8%B4_%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AC%D9%88%D8%B1%DB%8C_%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86_%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D9%87.3gp.html

لینک ارسال

دیگه اسکرولش همینه اگه پسند نکردین از همون اسکرول ویو استفاده کنین

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...