رفتن به مطلب
  • 0

تنظیم ارتفاع لیبل با ارتفاع متن

891263107

سوال

سلام به همگی

من توی اکتیویتی یک دکمه رو میذارم که بعد از اون یه لیبل است و دو تا همینطور چیزی پشت سرش در داخل یک اسکرول ویو قرار میگره مشکل من اینه که وقتی در تنظیمات برنامه سایز و فونت متن داخل لیبل را عوض میکنم لیبل با اندازه متن تغییر ارتفاع نمیده دو تا از راه ها رو هم امتحان کردم که یکیش استفاده از کتابخونه stringutilsهست و بعدی استفاده از کتابخونه smartstringاست ولی هیچ کدوم نتونستن برای این مشکل کاری بکنن خیلی هم توی انجمن ها سرچ کردم ولی هیچ کدوم نشد کسی میدونه باید چیکار کنم؟

یه سوال دیگه هم داشتم و اون اینکه در داخل همین اکتیویتی به دکمه ها پس زمینه دادم و ارتفاع اون رو نسبت به ارتفاع گوشی ست کردم ولی توی بعضی از گوشی ها زیادی کشیده میشه و بعضی خیلی کوچیک میشه راه بهتری هم هست که توی همه گوشی ها درست نشون بده یا نه؟

ممنون از همگی

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

4 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

شما ارتفاع لیبل رو 2- بزار ، ارتفاع میشه wrap_content و تسبت به متن خودش تغییر میکنه :

label1.Height=-2 

اگه هم از  اسکرول ویو استفاده میکنین اندازه اسکرول ویو رو میتونین برابر ارتفاع لیبل بزارین

ScrollView.panel.Height=label1.Height
لینک ارسال

شما با استفاده از کد زیر می تونید ارتفاع اسکرول ویو رو برابر با ارتفاع دکمه ها و لیبل قرار بدید:

ScrollView.panel.Height=label1.Height + Button1.Height + Button2.Height + Button3.Height

لینک ارسال

شما ارتفاع لیبل رو 2- بزار ، ارتفاع میشه wrap_content و تسبت به متن خودش تغییر میکنه :

label1.Height=-2
اگه هم از اسکرول ویو استفاده میکنین اندازه اسکرول ویو رو میتونین برابر ارتفاع لیبل بزارین
ScrollView.panel.Height=label1.Height

ممنون ولی ارتفاع رو منفی دو می زارم ولی بازم نمیشه

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...