رفتن به مطلب
  • 0

مشکل با حلقه For

bahman2012

سوال

سلام 

فرض کنید من 64 تا دکمه دارم   و میخام Visible  این دکمه ها رو با کد نویسی برابر با false  قرار بدم

اینکه بیام  visible  رو برابر با false قرار بدم کلی کد باس بنویسم اما من میخام فقط با حلقه for این کار رو انجام بدم

مشکل اینجاست که دکمه ها بصورت 

Private Button1 As Button
Private Button2As Button
Private Button3 As Button
Private Button4 As Button
Private Button5 As Butto

ووو....

.

هست و بلد نیستم تو for قرار بدم

For i = 0 To 60
Button????? .visible = False
Next

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سوال بعدی اینکه فرض کنید یه دکمه تو یه اکتیویتی دارم و حالا  میخام تو یه تابع تک تک ئکمه ها رو فراخونی کنم و یه عملیلتی روشون پیاده کنم  اینجوریییییییییی

Sub fun(btn As ???)
btn1_Click.color =Colors.Red
End Sub

جای علامت سوال چی بزارم که بتونم مثلا دکمه  private button1 as button   یا   private button2 as button    رو توش فراخونی کنم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام روست عزیز

فک کنم شما ی خورده بیشتر باید روی بحث آرایه ها کار کنید.

وقتی ی حلقه ایجاد میکنید ینی این حلقه به همون تعداد اجرا میشه و شما بایستی دکمتون رو به این شکل تعریف کنید : 

Dim btn(64) as button

for i = 0 to 64
btn(i).Enabled = False
لینک ارسال

اینو میدونم برا همین پرسیدم چه راهکاری برای دکمه هایی که  به اون صورت هست میشه رو حلقه پیاده کرد؟

لینک ارسال

اینو میدونم برا همین پرسیدم چه راهکاری برای دکمه هایی که  به اون صورت هست میشه رو حلقه پیاده کرد؟

سلام

اگه این دکمه روی اکتیویتی لود شدن برای InVisible کردن همشون میتونید تمام ویو های روی اکتیویتی رو بگیرید و شرط بذارید اگه باتن بود غیرفعالشون کنه.

For Each v As View In Activity.GetAllViewsRecursive
	If v Is Button Then
		v.Visible=False
	End If
Next
لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...