رفتن به مطلب
  • 0

مشکل در چیدمان ویو ها

pedro

سوال

سلام دوستان. لطفن در این مورد راهنماییم کنید. اولین مشکلم اینه ک youwave یی ک دارم با بیسیک اندازه صفحش همخونی نداره مثلا من برای فول اسکرین شدن یک تصویر باید اونو توی دیزاینر خییییییییلی بزرگتر از صفحه کنم تا توی youwave فول اسکرین بشه!(عکسشو پایین نشون دادم)

این اولین مشکل بود اما دومی

دومین مشکلم اینه ک آخرش نفمیدم برای این ک اندازه صفحه تغییر نکنه باید از dip استفاده کنم یا %x توی همین دوتا هم اصلن نمیدونم مختصات دهی چطوریه. 100 بار هی اعدادو عوض کردم اخر نفمیدم مخصات دهیش چطوریه(حالا حساب کنید یو ویو هم مشکل داره اصن ی وضی!)

الان مثلن 10%x  کجای صفه میشه؟

دوستان ی سورس تمییز اگه دارین بدین ک شلوغ کاری نباشه.

سپاس

post-4374-0-46191200-1448820340_thumb.jpg

post-4374-0-85911100-1448820342_thumb.jpg

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

7 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام.

وقتی چپ ، راست و بالا ، پایین رو میذارید 100%x و 100%y کل صفحه رو باید بگیره دیگه.

اگه نمیگیره مشکل احتمالا از شبیه سازه (قبلا دیدم این مشکل رو توی یوو) ، سایز رو بیشتر نذارید بعد تو گوشی ها به مشکل برمیخورید.

سوال دوم رو متوجه نشدم.

دقیقا میخواین چیکار کنید؟؟

اگه میخواین اندازه اصلا تغییر نکنه ، یعنی ویو ها اصلا کشیده نشده کافیه فقط بهش مکان بدید که کجا بمونه.

به فرض بااینکار من میگم باتن ام همیشه وسط بمونه:

Button1.HorizontalCenter=50%x
Button1.VerticalCenter=50%y

دیگه باتن تو گوشی های مختلف تغییر سایز نمیده و کشیده نمیشه و تو همون سایزی که هست فقط وسط میمونه.

اما اگه میخواین به فرض نسبت یک عکس رو حفظ کنید ، مثلا یه مربع همیشه مربع بمونه بازهم میشه بهش setLeftAndRight نداد تا کشیده نشه و فقط موقعیت داد.

ولی اگر میخواین نسبت به اندازه گوشی مربع هم بزرگ تر بشه اما همیشه همون مربع باقی بمونه و نسبت خودشو حفظ کنه بر یک اساس بهش سایز میدیم.

خب مشخصه که طول و عرض مربع هم اندازه هست ، من یه مربع رو اینجا بهش کد میدم تا همیشه وسط بمونه و سایزش تغییر بکنه ولی نسبتش رو حفظ کنه: (روی 20در 20)

Button1.Width=20%x
Button1.Height=20%x

میتونید همینو تست کنید ، توی دیزاین بیسیک یه گزینه وجود داره که میشه دیزاین رو روی انواع گوشی ها دید ، میبینید که مربع بزرگ تر میشه اما همیشه مربع باقی میمونه و همون وسط...

لینک ارسال

سلام.

وقتی چپ ، راست و بالا ، پایین رو میذارید 100%x و 100%y کل صفحه رو باید بگیره دیگه.

اگه نمیگیره مشکل احتمالا از شبیه سازه (قبلا دیدم این مشکل رو توی یوو) ، سایز رو بیشتر نذارید بعد تو گوشی ها به مشکل برمیخورید.

سوال دوم رو متوجه نشدم.

دقیقا میخواین چیکار کنید؟؟

اگه میخواین اندازه اصلا تغییر نکنه ، یعنی ویو ها اصلا کشیده نشده کافیه فقط بهش مکان بدید که کجا بمونه.

به فرض بااینکار من میگم باتن ام همیشه وسط بمونه:

دیگه باتن تو گوشی های مختلف تغییر سایز نمیده و کشیده نمیشه و تو همون سایزی که هست فقط وسط میمونه.

اما اگه میخواین به فرض نسبت یک عکس رو حفظ کنید ، مثلا یه مربع همیشه مربع بمونه بازهم میشه بهش setLeftAndRight نداد تا کشیده نشه و فقط موقعیت داد.

ولی اگر میخواین نسبت به اندازه گوشی مربع هم بزرگ تر بشه اما همیشه همون مربع باقی بمونه و نسبت خودشو حفظ کنه بر یک اساس بهش سایز میدیم.

خب مشخصه که طول و عرض مربع هم اندازه هست ، من یه مربع رو اینجا بهش کد میدم تا همیشه وسط بمونه و سایزش تغییر بکنه ولی نسبتش رو حفظ کنه: (روی 20در 20)

Button1.Width=20%x
Button1.Height=20%x

میتونید همینو تست کنید ، توی دیزاین بیسیک یه گزینه وجود داره که میشه دیزاین رو روی انواع گوشی ها دید ، میبینید که مربع بزرگ تر میشه اما همیشه مربع باقی میمونه و همون وسط...

ببینید دوست عزیز. الان توی اون عکسی ک گزاشتم اون آیکن ه یا باتن ها وقتی سالمه ک با یوویو اجرا کنم.وقتی با اکسپریا ری ک صفش خیلی کوچیکه اجرا کنم ایکونا یکی یمین میره یکی یسار! الان من باید چطور کد بدم ک مثلن اون ایکونی ک علامت چرخ دنده داره دقیقن توی همه ی گوشیا سر جاش ینی همونجا ک توی تصویر هست بمونه. ببینید میدونم کدش چطوریه فقد نمیفمم مبنای اون x و y چیه ینی نمیفمم مختصات صفس یا اندازه ایه برای کشیده شدن تصویر. حالا من سورس رو میزارم ی نیگا بندازین بی زحمت خیلی کمه سورسش وقتی ازتون نمیگیره.سوال بعدیم اینه ک الان یو ویو رو عوض کنم؟ یا با همین مشکلی ک داره سالمه و نیازی نیس؟ الان سوالم اینه: الان ک یو ویو ام مشکل داره چیدمان ویو ها رو باید طبق یوویو بچینم(ینی همون طور ک توی عکس نشون دادم توی دیزاینر از صفه بیرون زده) یا طبق دیزاینر. و سوال بعدم اینه ک با dip میتونم موقعیت تصویرا توی برناممو ثابت نگه دارم ک تغییر نکنه؟ مثلن بگم همیشه نسبت ب بالا انقد فاصله رو حفظ کن

دوست عزیز حالا شما ی سورسو تگا بنداز. اگه زحمتی نیس فقد واسه ی ایکون کد بده من دستم بیاد چی ب چیه

ani.zip

لینک ارسال

ببینید دوست عزیز. الان توی اون عکسی ک گزاشتم اون آیکن ه یا باتن ها وقتی سالمه ک با یوویو اجرا کنم.وقتی با اکسپریا ری ک صفش خیلی کوچیکه اجرا کنم ایکونا یکی یمین میره یکی یسار! الان من باید چطور کد بدم ک مثلن اون ایکونی ک علامت چرخ دنده داره دقیقن توی همه ی گوشیا سر جاش ینی همونجا ک توی تصویر هست بمونه. ببینید میدونم کدش چطوریه فقد نمیفمم مبنای اون x و y چیه ینی نمیفمم مختصات صفس یا اندازه ایه برای کشیده شدن تصویر. حالا من سورس رو میزارم ی نیگا بندازین بی زحمت خیلی کمه سورسش وقتی ازتون نمیگیره.سوال بعدیم اینه ک الان یو ویو رو عوض کنم؟ یا با همین مشکلی ک داره سالمه و نیازی نیس؟ الان سوالم اینه: الان ک یو ویو ام مشکل داره چیدمان ویو ها رو باید طبق یوویو بچینم(ینی همون طور ک توی عکس نشون دادم توی دیزاینر از صفه بیرون زده) یا طبق دیزاینر. و سوال بعدم اینه ک با dip میتونم موقعیت تصویرا توی برناممو ثابت نگه دارم ک تغییر نکنه؟ مثلن بگم همیشه نسبت ب بالا انقد فاصله رو حفظ کن

دوست عزیز حالا شما ی سورسو تگا بنداز. اگه زحمتی نیس فقد واسه ی ایکون کد بده من دستم بیاد چی ب چیه

بنده سورستون رو دانلود کردم و با Designer Scripts و X و Y مختصات دادم و سورستون رو اصلاح کردم

الان دیگه ایمیج ویوهاتون درست همونجایی ک میخواین قرار دارن در هر دستگاهی هم با هر سایز صفحه نمایش تست کنید درست هست

سورس جدید :  http://s5.picofile.com/file/8225523242/ani.rar.html

تاپیک رو هم پاسخ داده شده اعلام کنید تا بسته بشه

موفق باشید :)

لینک ارسال

بنده سورستون رو دانلود کردم و با Designer Scripts و X و Y مختصات دادم و سورستون رو اصلاح کردم

الان دیگه ایمیج ویوهاتون درست همونجایی ک میخواین قرار دارن در هر دستگاهی هم با هر سایز صفحه نمایش تست کنید درست هست

سورس جدید :  http://s5.picofile.com/file/8225523242/ani.rar.html

تاپیک رو هم پاسخ داده شده اعلام کنید تا بسته بشه

موفق باشید :)

دوست عزیز خیلی تشکر ولی هنوز مشکل وجود داره. هنوز بهم خوردس. شما فقد ی لطفی کنی. فقد بگین توی کد 

زیر ک نوشتین مثلن برای i1 دقیقن اون طوری  ک نوشتین با عدداش اون عددارو چطور بدست اوردین. با ازمون خطا؟ یا قانون خاصی داره؟ قانونشو یاد بدین

post-4374-0-09009500-1448877669_thumb.jpg

لینک ارسال

والا چی بگم قانوناشو ک‌ پژمان جان گفت اما من به قانون و اینا کار ندارم :fekr:

دیگه اومده دستم تقریبی میزنم ی عددی و ۹۹/۹٪ درست در میاد

شما هم یکم کار کنید میاد دستتون :)

لینک ارسال

والا چی بگم قانوناشو ک‌ پژمان جان گفت اما من به قانون و اینا کار ندارم :fekr:

دیگه اومده دستم تقریبی میزنم ی عددی و ۹۹/۹٪ درست در میاد

شما هم یکم کار کنید میاد دستتون :)

دوست عزیز سورسی ک شما فرستادی درست بود ولی مشکل از شبیه ساز منه. الان شبیه سازو گوشی کردم. سورس شمارو هم دست زدم ی کم این ور اون ور کردم نسبتا دستم اومد چی ب چیه ولی بازم نمیتونم ی قانون کلللللی برا خودم بزارم. ولی بازم دستتون درد نکنه لطف کردین

لینک ارسال

با درود بر شما

ییینید برای اینکه این مشکلات پیش نیاد باید با درصد کار کنید که x محور طولی رو مشخص میکنه و y محور عرضی راحتترین کاری که میتونید انجام بدید اینه که موقعیت یه دونه از ویو ها رو بصورت درصد بدید و برا بقیه اون رو معیار قرار بدید (یه ویو نشد دوتا یا بیشتر)

مثلا بگید که label1.top=10%y

label2.top=lable1.top

اینجوری میتونید اگه نیاز به تغییر داشتید همون اولی رو تغییر بدید و بقیه بصورت خودکار درست میشه

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...