رفتن به مطلب

اپدیت دیتابیس افلاین(از طریق بانک انلاین)

shahab.es

ارسال‌های توصیه شده

سلام داش شهاب دوباره من مزاحم شدم اون مشکل قبلی حل شد الان یه مشکل دیگه دارم با اینکه جئولهای دیتابیسا برابرند ولی رکوردهای دیتابیس آنلاین به افلاین اضافه نمیشن ، هیچ مشکلی هم توی کدهای php و b4a نیس ، عملیات چک رو انجام میده ولی هیچ تغییری نمیکنه لیستم توی اپلیکیشن

اینم کد getconent.php

<?php
header('Content-Type: text/html; charset=utf-8');
$servername = "localhost";
$username = "***";
$password = "***";
$dbname = "***";

$tedad = $_POST["tedad"];

// Create connection
$conn = new mysqli($servername, $username, $password, $dbname);
mysqli_query($conn,"SET character_set_results = 'utf8'");// Check connection

if ($conn->connect_error) {
    die("Connection failed: " . $conn->connect_error);
} 

$sql = "SELECT * FROM `tbl` ORDER by id LIMIT 1000 OFFSET ".$tedad."";
$result = $conn->query($sql);

if ($result->num_rows > 0) {
while($row = $result->fetch_assoc()) {
        echo $row['id']."#".$row['city']."#".$row['bodje']."#".$row['m1']."#".$row['m2']."#".$row['m3']."#".$row['m4']."#".$row['m5']."#".$row['m6']."#".$row['m7']."#".$row['m8']."#".$row['m9']."#".$row['m10']."<br>";
    }

} else {
echo"nothing";
}
$conn->close();
?>
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 249
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

سلام

خوب یا یه قسمتی رو یادت رفته ، یا یه مشکلی هست...

دقیق تر و با دقت بیشتر چک کن...

ببین چی میشه، اگرم ارور داشتی حتما عکسشو قرار بده...

کدای php به نظرم درسته...

لینک ارسال

ببخشید اشتباه گفتم مشکل رو، داش فک کنم مشکل از قسمت jobdone باشه ، چون مقادیر دیتابیس آنلاین به آفلاین اضافه نمیشه ، هیچ خطایی هم نمیده لامصب ، همه جاش رو هم چک کردم درسته ولی نمیدونم چرا این مقادیرش اضافه نمیشن

لینک ارسال

سلام...

عزیزم من سورس قرار ندادم که نیاز به پشتیبانی باشه

فیلم اموزش گذاشتم و هر نکته ای که به نظرم لازم بوده رو درونش قرار دادم

شما هم مشکل مطرح نمیکنید، دارید میگید تو جاب دان مورد هست، دلاور من کدای جاب دان شمارو که نمیدونم چیه

کدای php شما رو اشنایی ندارم که

باید قرار بدید کامل، اگر بلد باشم، کمکتون کنم

شاد باشید :gol:

لینک ارسال

کد php رو که گفتم. دارم میگم مقادیر دیتابیس آنلاین ب افلاین اضافه نمیشه ، ن خطای php میده ن خطای کد b4a ، خطا هیچ نداره ، همه اون کارایی ک توی فیلم گفتی رو انجام دادم ولی انجام نمیشه چرا

لینک ارسال

اگه همه چی درسته ارور هم نداری پس مشکل از سرورت باید باشه...

با یه هاست دیگه چک کن ببین چی میشه...

لینک ارسال

سلام داداش شرمنده ، وجدانی زود جواب بده

$sql = "SELECT * FROM `tbl` ORDER by id LIMIT 1000 OFFSET 0 ";

این کد رو استفاده میکنم که توی getcontent.php خروجی رکوردهای دیتابیس رو نشون میده ولی وقتی OFFSET ".$tedad." میزارم nothing میده چرا دقیقا؟ از همون سورهای خوت و فیلمت استاده کردم باز نشد

لینک ارسال

سلام آقا شهاب

الحمدلله مشکل قبلیم حل شد و ارسال رکوردها از آفلاین به آنلاین درست انجام میشه و توی تاپیک خودش توضیح دادم.

الان یه مشکل دیگه دارم.

من سه db آفلاین دارم. یکی فصل های کلی برنامه م هست که توی db که به خوبی میتونم آپدیتش کنم

و دو تا دیگه متن های موجود داخل هر کدوم از این فصل های کلی هست که توی آپدیت اونا مشکل دارم.

دقیقا به همون روش دارم عمل می کنم اما، دیتابیس اولی مشکلی نداره.

ولی دیتابیس های دوم و سوم ارور میدن

آیا خود دستابیسآفلاین هم شرایط خاصی باید داشته باشه؟

لینک ارسال

سلام داداش شرمنده ، وجدانی زود جواب بده

$sql = "SELECT * FROM `tbl` ORDER by id LIMIT 1000 OFFSET 0 ";

این کد رو استفاده میکنم که توی getcontent.php خروجی رکوردهای دیتابیس رو نشون میده ولی وقتی OFFSET ".$tedad." میزارم nothing میده چرا دقیقا؟ از همون سورهای خوت و فیلمت استاده کردم باز نشد

دلاور،؟؟؟

خروجی نمیده چون مقداری بهش پست نکردید احتمالا

اگر مقداری بهش پست کنید، خروجی هم میده

لینک ارسال

سلام آقا شهاب

الحمدلله مشکل قبلیم حل شد و ارسال رکوردها از آفلاین به آنلاین درست انجام میشه و توی تاپیک خودش توضیح دادم.

الان یه مشکل دیگه دارم.

من سه db آفلاین دارم. یکی فصل های کلی برنامه م هست که توی db که به خوبی میتونم آپدیتش کنم

و دو تا دیگه متن های موجود داخل هر کدوم از این فصل های کلی هست که توی آپدیت اونا مشکل دارم.

دقیقا به همون روش دارم عمل می کنم اما، دیتابیس اولی مشکلی نداره.

ولی دیتابیس های دوم و سوم ارور میدن

آیا خود دستابیسآفلاین هم شرایط خاصی باید داشته باشه؟

سلام عزیزم

خیلی خوبه، خدارو شکر

یعنی اپدیت نمیکنه؟

نمیدونم، شرایط خاصی نباید داشته باشه، البته، بهتره که بیشتر از یک جدول استفاده بشه اما با کار شما هم، نباید مشکلی داشته باشه

جای تعجب داره...

لینک ارسال

سلام عزیزم

خیلی خوبه، خدارو شکر

یعنی اپدیت نمیکنه؟

نمیدونم، شرایط خاصی نباید داشته باشه، البته، بهتره که بیشتر از یک جدول استفاده بشه اما با کار شما هم، نباید مشکلی داشته باشه

جای تعجب داره...

اتفاقا توی همین دیتابیس های دوم و سوم دارم از چند جدول استفاده می کنم.

در واقع هر بار که آپدیت انجام میشه به هر کدوم از db های دوم و سوم، یه جدول اضافه و رکوردها داخلش ریخته میشه.

من خارج از try catch دستور کوئری رو انجام دادم

دقیقا توی همون خط ارور داد اومد بیرون!!

An error occurred:(Line: 2554)
sql3.ExecNonQuery("INSERT INTO 'khtr"&code
java.lang.NullPointerException
فکر میکنم مشکل از دستور ایجاد جدول باشه درسته؟

sql3.ExecNonQuery("CREATE TABLE IF NOT EXISTS `khtr"&code&"`(id INTEGER PRIMARY KEY AUTOINCREMENT Not Null UNIQUE,code INTEGER,title char(150),matn TEXT,mozoo char(150),neshan INTEGER DEFAULT '0')")

البته من این دستور رو توی خود sqlite چک کردم مشکلی نداشت و جدول ایجاد می شد!
لینک ارسال

درود و سلام خدمت دوستان و جناب اسکندری.ممنون از اموزشای مفیدتون.من اموزشا رو دیدم و تونستم اطلاعات رو از سرور بگیرم و توی دیتابیس ذخیره کنم.وقتی دکمه اپدیت رو میزنم اطلاعات ذخیره و توی دیتابیس قرار میگیرن.حالا وقتی باز روی اپدیت کلیک می کنم باز اطلاعات ریخته میشه توی دیتابیس افلاینم.مشکلش رو نمیدونم انگار تعداد سطرا رو نمیفرسته به سرور.ولی برای بار سوم ک دکمه اپدیت رو بزنم میگه اطلاعات بروزه؟؟؟

سپاس از همراهیتون

لینک ارسال

درود دوستان کسی نببود جواب سوال منو بده,لطفا.فک میکنم یه جورایی دیتابیس رو باید رفرش کرد که تعداد بروز شده سطرا رو بطونه بفرسته ب سرور؟؟

لینک ارسال

سلام هموطن

توی اموزش، دیتابیس و لیست ویو رو هم رفرش کردیم دیگه :)

اگه کامل طبق اموزش پیش برید، این مشکلی که میگید به وجود نمیاد

چون همونطور که مشخصه، بار اول اپ میشه و تا وقتی که اطلاعات جدیدی نره توی MySql ، چیزی توی اندرویدتون اضافه نمیشه

:gol:

لینک ارسال

اتفاقا توی همین دیتابیس های دوم و سوم دارم از چند جدول استفاده می کنم.

در واقع هر بار که آپدیت انجام میشه به هر کدوم از db های دوم و سوم، یه جدول اضافه و رکوردها داخلش ریخته میشه.

من خارج از try catch دستور کوئری رو انجام دادم

دقیقا توی همون خط ارور داد اومد بیرون!!

An error occurred:(Line: 2554)
sql3.ExecNonQuery("INSERT INTO 'khtr"&code
java.lang.NullPointerException
فکر میکنم مشکل از دستور ایجاد جدول باشه درسته؟

sql3.ExecNonQuery("CREATE TABLE IF NOT EXISTS `khtr"&code&"`(id INTEGER PRIMARY KEY AUTOINCREMENT Not Null UNIQUE,code INTEGER,title char(150),matn TEXT,mozoo char(150),neshan INTEGER DEFAULT '0')")

البته من این دستور رو توی خود sqlite چک کردم مشکلی نداشت و جدول ایجاد می شد!

محتویات متغیر کد چی هستش دلاور؟

و برای چی هر بار یه جدول درست میکنید توی یه دیتابیس جدا؟

هدفتون رو بگید، شاید علاوه بر روش خودتون، روش جالبتری هم موجود باشه :):gol:

لینک ارسال

محتویات متغیر کد چی هستش دلاور؟

و برای چی هر بار یه جدول درست میکنید توی یه دیتابیس جدا؟

هدفتون رو بگید، شاید علاوه بر روش خودتون، روش جالبتری هم موجود باشه :):gol:

سلام

ممنون از پیگیریتون

من از چند تا دیتابیس استفاده می کردم که داخل هر کدوم تعداد زیادی جدول بود. میخواستم یه جورایی تفکیک انجام بشه بین نوع جدول ها. البته الان همه رو یه جدولش کرده م.

البته مشکل من الحمدلله حل شد.

من نمیفهمیدم که این ارور java.lang.NullPointerException مربوط به چی هست! مال جدوله؟ مال آرایه هاست ؟ مال چیه؟ تا اینکه یکی یکی تست کردم و متوجه شدم مربوط به فیلدای جدولمه. کدوم جدول؟ همون که روی بالش... :smiley4: چیز ببخشید، همون که من توی برنامه مدیر، اطلاعات رو ازش میگیرم و میفرستم توی دیتابیس سرور، و برنامه اصلیم، اطلاعات رو از روی اون میخونه و وارد دیتابیس برنامه می کنه!! :S

توی جدولای اون دیتابیس ستونهایی بود که بعضی از فیلدهاش خالی بودن. ولی من نمیدونستم که باید اون فیلدای خالی رو چک کنم که حتما null باشند. البته بعضیهاش اتوماتیک null بودن، ولی بعضی هاش (نمیدونم به چه دلیل!!) خالی خالی بودن و null نبودن و این اتفاق موقعی می افتاد که اطلاعات رو به صورت دستی وارد دیتابیس می کردم!! حتی اگر پیش فرض اون ستون رو null قرار می دادم! و همین خونه های خالی به همین شکل داخل دیتابیس سرور هم به صورت خالی قرار می گرفت! و موقع آپدیت دیتابیس ارور میداد...

بعد از اون تصمیم گرفتم اطلاعات رو با کوئری navicat وارد دیتابیس کنم و دیگه این اشکال پیش نیومد و مشکلم شکر خدا حل شد. :tashvigh:  ولی تقریبا ذبح شدم تا اینو فهمیدم :@ 

توضیح دادم که دوستان تجربه اشتباه من رو تکرار نکنن!!

حالا سوالی که پیش میاد اینه که بهترین راه برای ریختن اطلاعات داخل دیتابیس چیه؟ به ذهنم رسید که هر ستون جدول رو بریزیم توی یه فایل تکست جدا، و یه برنامه بنویسیم مخصوص این کار، هان؟ نکنه همه این کارو میکنن و من یه خورده دیر متوجه شدم؟؟!!! :roomNemishe:

لینک ارسال

سلام هموطن

خیلی خوبه که مشکل به لطف خدا مرتفع شد

والا متوجه نشدم بهترین روش ریختن اطلاعات توی دیتابیس رو 

کلا باید کوئری بدید دیگه :)

فایل تکست رو هم دقیق متوجه نشدم، که چرا میخواین بسازید.....

لینک ارسال

در واقع سوالم این بود که داده های دیتابیس رو به صورت دستی و مستقیم داخل فیلدهای دیتابیس کپی پیست می کنید داخل قسمت کوئری نویکات، یه کوئری میسازید و میریزید توی دیتابیس؟

سوال دیگه من هم اینه که برای post کردن اطلاعات، به جز کتابخانه httpjob کتابخانه و سورس دیگری هم هست؟

لینک ارسال

اها

اره دلاور

هم میتونی یه کوئری توی نویکتت درست کنی و هر بار با مقدار جدید ران بکنی

هم میتونی رو تیبلت دابل کلیک کنی، مقدار های هر سطر رو وارد کنی، اینتر کنی بری سطر بعد

هم میتونی یه اپ اندروید بزنی، ادیت تکست هارو متصل کنی به دیتابیست، بعد از تغییرات دیتابیس رو از اینترنال کپی کنی توی اس دی کارت یا انتقالش بدی یا ایمیلش کنی به هر روشی کی میدونی

میتونی یه اپ مثلا با سی شارپ بنویسی و دیتابیست رو (که برای سی شارپ باید با پسوند .sqlite باشه) توی نویکت، ایمپورت کنی

میتونی توی فایل تکست بنویسی و مثلا بین هر ستون یه  ##  بذاری به عنوان جدا کننده و توی نویکت ایمپورت کنی

روش زیاده دیگه :gol:

اما اصل کار همه شون، اینه که دستور sql رو بزنی

برای پست هم، نه دلاور، من اطلاع ندارم، اگه پست استرینگ ورژن 2,10 بود (فک کنم) رو بگیری خیلی بهینه تر و سریع تره

ممکنه کمکت کنه

موفق باشید هموطن

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...