رفتن به مطلب
  • 0

پیغام "بسته نباید با کلید دیباگ امضا (Sign) شده باشد" زمان آپلود برنامه در بازار !!

fun_code

سوال

سلام

امروز میخوام یه برنامه در بازار آپلود کنم ، پیغام زیر رو میده و آپلود در انتها با خطا مواجه میشه:

"بسته نباید با کلید دیباگ امضا (Sign) شده باشد."

من همیشه در حالت release برنامه رو کامپایل میکنم.

مشکل چی هست و چطور باید حلش کنم ؟

کلا سورس همه اکتویتی ها رو در یک پروژه جدید کپی و پیست کردم اما بازم همین پیغام رو داد !

بعد از آپلود 24 برنامه اولین باری است که با این مورد ماجه میشم.

دوستان عزیز ،لطفا بنده را راهنمایی کنید.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

6 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام ببینید هر فایل apk یک امضای الکترونیکی داره که مختص توسعه دهنده اون هست این امضای الکترونیکی رو فقط توسعه دهنده در اختیار داره 

بیسیک هنگام کامپایل به صورت پیش فرض apk رو با debug key امضا میکنه که این امضا یک امضای عمومی هست و همه اون رو در اختیار دارن و مختض برنامه شما فقط نیست 

گوگل پلی از همون ابتدا این قانون رو داشت که برنامه رو نباید با debug key آپلود کنید به نظر میرسه بازار هم به تازگی این قانون رو پیاده کرده که به نفع خود توسعه دهنده هست 

شما برای حل این مشکل باید به قسمت Tools < private sign key  برید و اطلاعاتی رو که برای یک امضای جدید لازمه وارد کنید تا فایل امضای شما رو در محل مورد نظر ذخیره کنه بعد شما هر وقت که خواستین کامپایل نهایی خودتون رو از برنامه بگیرید به قسمت Tools < private sign key برید و فایل امضای خودتون رو لود کنین و از برنامه کامپایل بگیرین 

نکته : فایل امضای خودوتون رو که برنامه رو با اون در مارکت آپلود می کنید در جای امنی نگه دارید و از اون بکاپ بگیرید چون اگه این فایل رو گم کنید دیگه نمی تونید برنامه تون رو داخل مارکت آپدیت کنید.

لینک ارسال

آیا بیسیکت موقع خروجی گرفتن رو حالت release?یا رو حالت دیباگ؟

لینک ارسال

من میدونم منظورش چیه 

ببین شما قبل از اپلود لابد رفتی از توی منوی تولز بیسیک گزینه ی private sign key رو زدی و برنامه تو قفل کردی حالا برو و این رمز رو وردار درست میشه

لینک ارسال

سلام.

مشکل از برنامه شما نیست!

این مشکل برای دوستان دیگه هم پیش اومده ، با این که کلید روی Realse قرار گرفته باز بازار میگه باید روی Realse بذارید.

به بازار ایمیل بدید تا این مشکل رو برطرف کنه!!

لینک ارسال

@@hosseinz501

ممنون دوست عزیز درست میفرمایید پس بازار هم این قانون رو قرار داده است. ولی واقعا کاربردش و نحوه استفادش رو نفهمیدم. یعنی اگر گم بشه چرا نمیتونم آپدیت بدم ؟

میگم میشه از یه فایل sign برای همه محصولات استفاده کرد ؟

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...