رفتن به مطلب

تغییر فونت در وب ویو اندروید با استفاده از CSS (ساخت فونت اختصاصی)

پژمان نیکروان

ارسال‌های توصیه شده

دوباره سلام علیکم :eynak:

بدون مقدمه میرم سر اصل موضوع ...

میدونم همه ی شما قصد داشتین فونت متن داخل وب ویو رو عوض کنید اما نمیشد ، حتی با CSS امتحان کردیم اما نشد و در نهایت نشد که نشد :kotak:

اما کار نشد نداره و باهم اینجا یاد میگیریم که چطور فونت وب ویو رو عوض کنیم و موقع ساخت کتاب و...... ازش استفاده کنیم.

1.فونت مورد نظر رو به پوشه Files پروژه تون اضافه کنید و یک نام واسش انتخاب کنید. مثال: yekan

2.ما باید با استفاده از CSS یک فونت اختصاصی درست کنیم و یه اسم واسش تعیین کنیم و فونت yekan رو که تو پوشه فایل هست فراخوانی کنیم. به این صورت:

<style type='text/css'>@font-face {font-family: pejman; src: url('file:///android_asset/yekan.ttf')} </style>

خب اینجا من اومدم یه فونت اختصاصی با css تعریف کردم ، اسمشو گذاشتم pejman و از طریق پوشه فایل yekan.ttf رو فراخوانی کردم وبهش دادم.

3.حالا برای اینکه ازاین فونت استفاده کنم براحتی pejman رو بهش میدم:

<p style='font-family: pejman;font-size:20px'>سلام این یک متن تستی میباشد برای تغییر فونت وب ویو</p>

اینجا توی تگ p گفتم فونت pejman فراخوانی بشه و سایزمتن هم گذاشتم روی 20پیکسل.

که شما جای تگ p از تگ های دیگه مثل BODY , B و... میتونید استفاده کنید.

درضمن سایز اختیاری هست و من همینجوری قرار دادم ... اگه کمی css بلد باشید میتونید متن رو تراز ، راست چین چپ چین و.. کنید.

4.حالا همینو مستقیم میبرم توی بیسیک و توی وب ویو لودش میکنم:

WebView1.LoadHtml("<style type='text/css'>@font-face {font-family: pejman; src: url('file:///android_asset/yekan.ttf')} </style> <p style='font-family: pejman;font-size:20px'>سلام این یک متن تستی میباشد برای تغییر فونت وب ویو</p>")

نکته: شما گزینه های 2 و 3 رو زیاد بهش اهمیت ندید چون همونارو توی گزینه 4 اومدیم پیاده کردیم روی وب ویو بیسیک.

نمونه :

20151210174914.jpg

سوالی بوم در خدمتیم :write:

در پناه حق.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

من این روش رو خیلیوقت پیش تست کردم متاسفانه تو بعضی گوشیها درست کار میکنه تو بعضیها نه.

مثلاً تو S3 جواب نداد

لینک ارسال

من این روش رو خیلیوقت پیش تست کردم متاسفانه تو بعضی گوشیها درست کار میکنه تو بعضیها نه.

مثلاً تو S3 جواب نداد

اگه اینطور باشه یعنی وب ویو اون گوشیه از CSS پشتیبانی نمیکنه دیگه.

مگه میشه مگه داریم؟ :crazy:

لینک ارسال

ارتباطی به پشتیبانی یا عدم پشتیبانی نداره.

ارتباطش تو سیستم گوشیه ...

بهرحال این روش قطعی نیست

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...

من تست کردم داخل شبیه ساز درست کار میکنه اما با گوشی g610 که تست کردم متن فارسی را فونتشو عوض نمیکنه ولی انگلیسی رو تغییر میده .

هم از فونتهای فارسی استفاده کردم هم از فونت های انگلیسی.

فکنم متن فارسی رو ساپورت نمی کنه.

لینک ارسال

• 2 ماه بعد...

سلام برای اندروید های نسخه 4 کار نمیده متاسفانه

اگر روش جدید وجود دارد حتما بگین یاد بگیریم

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...