رفتن به مطلب
  • 0

بهترین، آسانترین و ایمن ترین راه برای ارسال داده های db آفلاین به آنلاین و بالعکس

mirsedali

سوال

با سلام خدمت اساتید محترم

من حدود دو هفته پیش، یه سوال پرسیدم که متأسفانه هیچ کدوم از اساتید نتونستن جواب درست و حسابی بهش بدن (البته نمیدونم نتونستن یا نخواستن)

به هر برای من این سوال پیش اومد که آیا من اولین کسی هستم که میخوام همچین کاری رو انجام بدم!! :nemidoonam:

به نظرم رسید که یه تاپیک جدا بزنم و درخواست کنم که من رو راهنمایی بفرمایید، سوالم این هست:

1- (سوال اصلی): من میخوام یه سری داده رو بریزم روی دیتابیس سرور(دقت کنید که تعداد رکوردها بیش از یکی دوتاست). یه راهش اینه که با یه برنامه که مخصوص مدیر نرم افزار هست، داده ها رو از یه دیتابیس آفلاین یا یه فایل تکست، پست کنم به سرور که توی تاپیک قبلیم کسی نتونست مشکلم حل کنه!! قطعا یکی از راه ها هم اینه که دست اطلاعات رو وارد دیتابیس آفلاین کنیم! 

من سوال اینه که آیا راه آسون تری هم هست که این کار انجام بشه یا خیر؟!! (لطفا جواب کامل بدید)

2- برای انتقال داده از db سرور به db آفلاین بهترین راه همونی هست که آقاشهاب اسکندری توی این تاپیک آموزش دادن؟ json پس برای چیه و تفاوتش با این راه چیه؟

با تشکر از همه اساتید :gol:

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

10 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

الان این ربطش با سوال من چی بود عایااااا؟؟؟ :S

اساتید محترم واقعا از همکاریتون ممنون!!!

دوتا تاپیک با هم باز بود اشتباهی جواب دادم شرمنده :roomNemishe: :roomNemishe: :roomNemishe: 

لینک ارسال

با سلام خدمت اساتید محترم

من حدود دو هفته پیش، یه سوال پرسیدم که متأسفانه هیچ کدوم از اساتید نتونستن جواب درست و حسابی بهش بدن (البته نمیدونم نتونستن یا نخواستن)

به هر برای من این سوال پیش اومد که آیا من اولین کسی هستم که میخوام همچین کاری رو انجام بدم!! :nemidoonam:

به نظرم رسید که یه تاپیک جدا بزنم و درخواست کنم که من رو راهنمایی بفرمایید، سوالم این هست:

1- (سوال اصلی): من میخوام یه سری داده رو بریزم روی دیتابیس سرور(دقت کنید که تعداد رکوردها بیش از یکی دوتاست). یه راهش اینه که با یه برنامه که مخصوص مدیر نرم افزار هست، داده ها رو از یه دیتابیس آفلاین یا یه فایل تکست، پست کنم به سرور که توی تاپیک قبلیم کسی نتونست مشکلم حل کنه!! قطعا یکی از راه ها هم اینه که دست اطلاعات رو وارد دیتابیس آفلاین کنیم! 

من سوال اینه که آیا راه آسون تری هم هست که این کار انجام بشه یا خیر؟!! (لطفا جواب کامل بدید)

2- برای انتقال داده از db سرور به db آفلاین بهترین راه همونی هست که آقاشهاب اسکندری توی این تاپیک آموزش دادن؟ json پس برای چیه و تفاوتش با این راه چیه؟

با تشکر از همه اساتید :gol:

با کتابخونه ActivityManager میشه فهمید چه برنامه هایی در حال اجراست

Dim am As ActivityManager
For Each ti As RunningTaskInfo In am.GetRunningTasks
	Log(ti.GetApplicationName)
Next
لینک ارسال

ببخشید دوستان

برای ارسال اطلاعات و دستور post ، به جز کتابخانه httpjob کتابخانه دیگه ای سراغ ندارید؟

لینک ارسال

سلام

1-شما می تونید یک برنامه ادمین جهت وارد کردن اطلاعات استفاده کنید.بنده برای یک مورد همین کار رو انجام دادم اطلاعات داخل دیتابیس رو داخل یک لیست ویو اضافه کردم و در رویداد آیتم کلیک تمامی آیتم هارو اینسرت کنید.

Sub LoadData
Dim Cr As Cursor
Cr = bank.ExecQuery("SELECT id,name,family,city FROM person")
For i = 0 To Cr.RowCount - 1
  Cr.Position = i
 lv.AddTwoLines2(Cr.GetString("name") & Cr.GetString("family")  ,Cr.GetInt("city"),Cr.GetInt("id"))
Next
 Cr.Close
End Sub

توی تابع بالا که مشخصه و اینجا اطلاعات دیتابیس افلاین رو داخل لیست ویو نمایش میدم

در ادامه :

Sub lv_ItemLongClick (Position As Int, Value As Object)
	pos = Position
	Dim c As Cursor
	c = bank.ExecQuery("SELECT id,name,family,city FROM  person WHERE id="&Value)
	c.Position = 0
	idpluse = idpluse + 1
	h.PostString("http://www.example.com/insert.php","id=" & idpluse & "&name=" & c.GetString("name") & "&family=" & c.GetString("family") & "&city=" & c.GetString("city"))
End Sub

کد بالا میاد روی هر آیتمی که کلیک شد اطلاعاتش رو به وسیله پست میفرسته به دیتابیس آنلاین و در ادامه این کد :

Sub JobDone(job As HttpJob)
	If job.Success Then
	 ToastMessageShow("Insert",False)
	 lv.RemoveAt(pos)
	End If
End Sub

ینجا میاد آیتم کلیک شده رو در صورت اضافه شدن به دیتابیس انلاین از لیست ویو حذف می کنه.

2-روش آقا شهاب عزیز رو نددیم.اگر از اسپلیت کردن متن استفاده کردن که میشه گفت یکم روند کار کند تر میشه چون ابتدا متن رو تجزیه و تحلیل و بعد نمایش میدن اما جیسون یک فرمت استاندارد هستش و هر ستون دارای یک کلید و یک مقدار هستش که یک تبادل اطلاعات سبک و استانداردی هستش.

موفق باشید.

لینک ارسال

...

2-روش آقا شهاب عزیز رو نددیم.اگر از اسپلیت کردن متن استفاده کردن که میشه گفت یکم روند کار کند تر میشه چون ابتدا متن رو تجزیه و تحلیل و بعد نمایش میدن اما جیسون یک فرمت استاندارد هستش و هر ستون دارای یک کلید و یک مقدار هستش که یک تبادل اطلاعات سبک و استانداردی هستش.

موفق باشید.

ممنون جناب آرتا، ولی اگه تعداد رکوردها زیاد باشه این روش خیلی طولانی و خسته کننده ست!

ضمنا در مورد ایمنی ارسال و دریافت توضیحی ندادید!

لینک ارسال

خب می تونید اطلاعات رو بدون اضافه کردن به لیست ویو مستقیما اضافه کنید ولی خب باید یکم بهینه باشه تا برنامه برای N  پست کردن داده هنگ و یا کرش نکنه.

در مورد امنیت وب سرویس ها بنده زیاد تحقیقاتی رو هنوز انجام ندادم شما در این باره می تونید در انجمن هایی تخصصی برنامه نویسی وب در این باره تحقیق کنید و روش بهینه و ایمن رو پیدا کنید.

لینک ارسال

دوست عزیز این آموزش هم به صورت متنی در انجمن و هم به صورت تصویری در فروشگاه قرار داره و بارها هم دربارش در تاپیک های مختلف بحث شده و آموزش هایی داده شده

ببخشید پستتون رو ندیده بودم!! :roomNemishe:

ولی من چیزی توی انجمن در این مورد پیدا نکرده م.

دقت کنید، سوال ارسال تعداد زیاد رکورد و پشت سرهم با زدن یک کلیک هست!

اگر آموزشش هست ممنون میشم لینکش رو بدید.

لینک ارسال

خب می تونید اطلاعات رو بدون اضافه کردن به لیست ویو مستقیما اضافه کنید ولی خب باید یکم بهینه باشه تا برنامه برای N  پست کردن داده هنگ و یا کرش نکنه.

در مورد امنیت وب سرویس ها بنده زیاد تحقیقاتی رو هنوز انجام ندادم شما در این باره می تونید در انجمن هایی تخصصی برنامه نویسی وب در این باره تحقیق کنید و روش بهینه و ایمن رو پیدا کنی

من توی این تاپیک این روش رو زیاد دنبال کرده م، ولی به مشکل خوردم!

لینک ارسال

با کتابخونه ActivityManager میشه فهمید چه برنامه هایی در حال اجراست

Dim am As ActivityManager
For Each ti As RunningTaskInfo In am.GetRunningTasks
	Log(ti.GetApplicationName)
Next

الان این ربطش با سوال من چی بود عایااااا؟؟؟ :S

اساتید محترم واقعا از همکاریتون ممنون!!!

لینک ارسال

یه راهش اینه که با یه برنامه که مخصوص مدیر نرم افزار هست، داده ها رو از یه دیتابیس آفلاین یا یه فایل تکست، پست کنم به سرور که توی تاپیک قبلیم کسی نتونست مشکلم حل کنه!!

دوست عزیز این آموزش هم به صورت متنی در انجمن و هم به صورت تصویری در فروشگاه قرار داره و بارها هم دربارش در تاپیک های مختلف بحث شده و آموزش هایی داده شده

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...