رفتن به مطلب
  • 0

مشکل در ایجاد دکمه در اسکرول ویو

pedro

سوال

سلام دوستان اون تب پایین این برنامه رو میبینید؟ خب، من میخام همچین تبی درست کنم با ی هوریزونتال اسکرول ویو و نزدیک 20 تا باتن

مشکلم اینه ک میخام وقتی باتن ها کلیک شد مثه تصویر ابی رنگ بشه ولی چون باید توی محیط کدنویسی باتن هارو اضافه کنم(چون 20 تا باتنه و اصن نمیشه ب اسکرول ویو در محیط دیزاینر باتن اضافه کرد) برا همین باتن متدی ب نام press نداره ولی توی دیزاینر باتن 2 تا تنظیمات داره ک میشه عکس باتن رو در حالت عادی و در حالت فشرده شدن تعیین کرد

حالا  چطور در محیط کدنویسی بیام بگم اگه باتن فشرده شد تصویرش تغییر کنه؟؟؟؟

post-4374-0-27806000-1455196868_thumb.png

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

6 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

واسه اینکه برای دکمه ها حالت press  غیره تعریف کنید تاپیک زیر :

http://answercenter.ir/topic/39-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-button-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%AF/

لینک ارسال

واسه اینکه برای دکمه ها حالت press  غیره تعریف کنید تاپیک زیر :

http://answercenter.ir/topic/39-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-button-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%AF/

سپاس جناب ارتا فقد ی موضوع دیگه این ک چطور میتونم بگم اگه روی باتن کلیک شد رو حالت کلیک بمونه ینی همون طور press شده باشه و وقتی دوباره روش کلیک شد ب حالت عادی برگرده ینی این طور نباشه ک با ی کلیک در کسری از ثانیه press  بشه و عکسش تغییر کنه

اقا آرتا توی آموزش بضی جاها گفتن طبق فیلم آموزشی داش مهدی

میشه لینک فیلم آموزشیشو بدین

سپاس

لینک ارسال

خب پس تاپیکی که دادم به کارتون نمیاد

شما باید به دکمه هات تگ بدی و یک رویداد کلیک تعریف کنی واسه 20 تا دکمه.و با Sender  کار کنی

بعد از یک Select Case  استفاده کنید و تگ ها رو مورد مقایسه قرار بدید و عکس رو تغییر بدید

Sub Button_Click
 Dim btn As Button
 btn = Sender
 Select btn.Tag
  Case "info"
    If AxFelanBod = True Then
     btn.SetBackgroundImage(Felan Ax)
   Esle
    btn.SetBackgroundImage(On Yeki Ax)
  End If
 Va Kar Haye Mored Niyaz

Case ...

End Select
End Sub

این روشیه که الان به ذهنم اومد قطعا روش های بهتری هم هست فقط باید یکم روش تامل کنید.

لینک ارسال

خب پس تاپیکی که دادم به کارتون نمیاد

شما باید به دکمه هات تگ بدی و یک رویداد کلیک تعریف کنی واسه 20 تا دکمه.و با Sender  کار کنی

بعد از یک Select Case  استفاده کنید و تگ ها رو مورد مقایسه قرار بدید و عکس رو تغییر بدید

Sub Button_Click
 Dim btn As Button
 btn = Sender
 Select btn.Tag
  Case "info"
    If AxFelanBod = True Then
     btn.SetBackgroundImage(Felan Ax)
   Esle
    btn.SetBackgroundImage(On Yeki Ax)
  End If
 Va Kar Haye Mored Niyaz

Case ...

End Select
End Sub

این روشیه که الان به ذهنم اومد قطعا روش های بهتری هم هست فقط باید یکم روش تامل کنید.

راستش روشی ک خودم قبلن ازش استفاده میکردم این بود ک 2تا تصویر میزاشتم برای حالت press و unpress و یکیشونو visible شو فالس میکردم و میگفتم اگ کلیک شد true بکنش  و bringToFront بکنش ولی خب این روش ماشالا انقد کداش زیاد میشه ک آدم باید خیر کارشو بخوره، درمورد روش شما هم ک بهتر از روش منه ی کم ور میرم ببینم ب جایی میرسم یا نه، بازم سپاس، فقد ی چیزی اونم این ک اگه روشی با کد نویسی کمتر ب ذهنتون رسید فقد بگین خودم باهاش ور میرم تا درست شه

مرسییییی

لینک ارسال

دوستان ببخشید بابت اسپم، میخام بگم اگه پیشنهادی یا روشی برای اجرای اون تب پایینی دارین معرفی کنید روش کار کنم، یا اصلن اگه حالت تب سفارشی یا هر حالت نمایش بهتر از این ب ذهنتون میرسه معرفی کنید. سپاسسس

post-4374-0-75165800-1455300086_thumb.png

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...