رفتن به مطلب
  • 0

dip , xy

mehrabmmp

سوال

سلام دوستان

ببخشید فرق dip و xy تو بیسیک فور اندروید چیه ؟ کدومشون بهتره ؟ از کدوم تو برنامه هام استفاده کنم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام

ببینید از dip و xy همینطور که میدونید واسه واسه دادن مختصات ویوها یا ابزار ها روی نمایشگر‌ دستگاهمون استفاده میشه و ی جور ادرس دهی هست

و اما dip چیه و xy چیه

dip ی واحد یکسان‌هست

مثلا وقتی داریم میگیم 50dip توی هر دستگاهی با هر صفحه نمایشی و هرسایز صفحه نمایشی این مقدار dip یکسانه

وقتی میگیم 50dip توی ی گوشی ۵ اینچی ساده تا ی تبلت مثلا ۹ اینچی یکیه و هیچ تفاوتی نداره این مقدار و اندازه

اما x و y

این دوتا متغیر هستن و شما اگه با این ۲تا مختصات‌دهی کنید به همون نسبت که سایز و اندازه صفحه نمایشتون توی دستگاه های مختلف تغییر میکنه این مقادیر x و y هم تغییر میکنن

پس نتیجه میگیریم که dip یکسانه و xy متغیر

موفق باشید

لینک ارسال

بهتره از کدوم تو برنامه نویسی استفاده کنم

بهتره از %x و %y استفاده کنید.

که آموزشش هم موجود هست.

لینک ارسال

سلام

ببینید از dip و xy همینطور که میدونید واسه واسه دادن مختصات ویوها یا ابزار ها روی نمایشگر‌ دستگاهمون استفاده میشه و ی جور ادرس دهی هست

و اما dip چیه و xy چیه

dip ی واحد یکسان‌هست

مثلا وقتی داریم میگیم 50dip توی هر دستگاهی با هر صفحه نمایشی و هرسایز صفحه نمایشی این مقدار dip یکسانه

وقتی میگیم 50dip توی ی گوشی ۵ اینچی ساده تا ی تبلت مثلا ۹ اینچی یکیه و هیچ تفاوتی نداره این مقدار و اندازه

اما x و y

این دوتا متغیر هستن و شما اگه با این ۲تا مختصات‌دهی کنید به همون نسبت که سایز و اندازه صفحه نمایشتون توی دستگاه های مختلف تغییر میکنه این مقادیر x و y هم تغییر میکنن

پس نتیجه میگیریم که dip یکسانه و xy متغیر

موفق باشید

بهتره از کدوم تو برنامه نویسی استفاده کنم

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...