رفتن به مطلب
  • 0

خطا در کتابخانه نویسی (مهم)

AliError

سوال

سلام خدمت اساتید محترم انجمن.... من به تازگی کتابخانه نویسی B4A رو شروع کردم ولی هنگام اجرا روی شبیه ساز یا گوشی خطای Null Pointer Exception میدن البته کلاس کد های نسبتا حرفه‌ای این خطارو میدن... سادهاشون خوب کار میکنن و مشکلی ندارن... ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

7 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام

خطای Null Pointer Exception معمولا مواقعی رخ میده که یه متغیر یا یه چیزی رو فراموش کردید Initialize کنید و ی مقدار تهی دارید داخل کلاس کدتون

مجددا بررسی کنید :)

لینک ارسال

سلام آقای عرفانی... میشه بیشتر توضیح بدید ممنون میشم

لینک ارسال

سلام

بنده کدتون رو با ++NotePad باز کردم و کلاس هارو چک کردم

به نظرم نیازی نبوده واسه چندین عمل و کار شما چندتا کلاس تعریف کنید

اصلا درستش این بود که از Code Module استفاده می کردید تا اینکه جندین کلاس تعریف کنید و نمونه بسازید و فضای بیشتری از رم رو بگیرید

چون نمیتونم کد رو تست کنم نمیتونم دلیلش رو بگم و شما کافیه بگید خطای Null Pointer Exception  مربوط به کدوم کلاس و تابع هستش.

موفق باشید.

لینک ارسال

تو همه کد ماژول هایی که تست کردم همین خطارو میدن... واقعیتش دیگه نمیدونم چکار کنم

لینک ارسال

متاسفانه شما به درستی موضوع رو باز نمی کنید

نمونه کدی که دارید استفاده می کنید رو اینجا قرار بدید

ببینید در کل وقتی دارید از کلاس ماژول استفاده می کنید زمانیکه نمونه ازش میسازید باید Initialize  کنید حالا چه کدی در این تابع باشه و یا چه نباشه

شما برای اینکه بخوایید از کلاس استفاده کنید باید یک خانه از حافظه رو بهش اختصاص که با Initialize کردن این کارو انجام میدید که معادلش در جاوا new  هستش.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...