رفتن به مطلب
  • 0

محدود سازی cpu

k20015

سوال

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم.

میخواستم بپرسم میشه کاری کرد که وقتی فرد وارد برنامه ما میشه فقط از یک یا دوتا از هسته های cpu استفاده بشه برای کم کردن مصرف باتری؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

2 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام

والا بنده تست نکردم که میشه یا نه

خودتون بهتر می دونید که سیستم عامل آندروید از لینوکس گسترش یافته و هسته اون از لینوکسه.

و بنده احتمال میدم این کار رو باید با دستورات لینوکس انجام بدید،که با دو حالت انجام میشه ( PID » Proccess ID  که هر پروسس و برنامه یک آیدی دارع و یک حالت دیگه  با اسم نرم افزار )

شما حالا خودتون توی منابع و ریسورس های خارجی بگردید شاید به نتیجه برسید.

نکته دیگه ای که مد نظر هستش اینه که CPU  ها تک هسته ای از 0 تا 100 درصد استفاده از منابع رو بازه شو تعیین می کنه اما برای چند هسته ای مثلا 4 هسته از 0 تا 400 درصد

در کل یکم خودتون در این باره تحقیق کنید و به نتیجه مطلوبی رسیدید مارو هم به نصیب نزارید.

لینک ارسال

سلام

والا بنده تست نکردم که میشه یا نه

خودتون بهتر می دونید که سیستم عامل آندروید از لینوکس گسترش یافته و هسته اون از لینوکسه.

و بنده احتمال میدم این کار رو باید با دستورات لینوکس انجام بدید،که با دو حالت انجام میشه ( PID » Proccess ID  که هر پروسس و برنامه یک آیدی دارع و یک حالت دیگه  با اسم نرم افزار )

شما حالا خودتون توی منابع و ریسورس های خارجی بگردید شاید به نتیجه برسید.

نکته دیگه ای که مد نظر هستش اینه که CPU  ها تک هسته ای از 0 تا 100 درصد استفاده از منابع رو بازه شو تعیین می کنه اما برای چند هسته ای مثلا 4 هسته از 0 تا 400 درصد

در کل یکم خودتون در این باره تحقیق کنید و به نتیجه مطلوبی رسیدید مارو هم به نصیب نزارید.

ممنون از اطلاعات مفیدتون.چشم تلاشمو میکنم ببینم چی پیدا میکنم اگه چیزی پیدا کردم به شمام میگم.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...