رفتن به مطلب
  • 0

مشکل فراخوانی دیتابیس در کتاب چند فصله

star shine

سوال

سلام ، دوستان من کتابی ( ! ) که دارم توی بیسیک میسازم یک 4 اکیتیویتی داره و و مثلا یکیش یک باتن داره که وقتی روش بزنی یک صفحه باز میشه و چند باتن دیگه داره و در هرکدومش متن ها باز میشه ! 

من در انجمن این جستجو کردم "  کتاب چند فصلی دیتابیس " 

جوابی مد نظر سوالم پیدا نکردم 

من تا اینجاش رفتم که چیز خاصی هم نیس  :2: 

Activity.LoadLayout("Layout1")
    label1.Initialize.("")
fara.FarakhaniMatn("newbook.,db"

البته اینها هم بالاش زدم که لازمه بگید تغیر بدم توی 25 

Dim fara As Farakhani
Dim Ts   As TextSetting
Dim label1 As Label
Dim SQL As SQL
Dim cursor1 Cursor

فقط الان کاملا گیج شدم رفتم یک سورس پیدا کردم بدتر شد نفهمیدم فلان کد از کجا اومده  و برای چی هست 
خواهشا راهنمایی کنید بگید مثلا اگه باتن 1 درنظر بگیرم روش بزنم یک صفحه ک باز شد و مثلا 4 باتن داشت از این 4 تا باتن اولی وقتی روش بزنم متن فراخوانی کنه از دیتابیس 
توی کدهایی که فرستادم قسمت ara.FarakhaniMatn("newbook.,db" این کامل نیس چون دیگه قاطی کردم و نفهمیدم باید لیست ویو باشه اینجا دیگه ؟ کدش چی هست ؟ 

اصلا بینید اینطوری

"صفحه اصلی و شروع برنامه  که داخلش چند باتنه که : 

" باتن یک " 
ورود به صفحه ای دیگه و باز هم یک سری باتن 
" باتن دو / درصفحه باز شده از باتن یک "

متن اصلی ( کد مربوط به فراخوانی ؟ )

"باتن سه " 

" باتن چهار "
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

9 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام دوسته عزیز

اینو اول بگم تا 6ماه هم صبر کنی به جواب این سوالت نمیرسی :DD: چون این قزیضه یکم گیج کنندست :crazy:

راستشو بخوای من یه همچین آموزشی برای بیسیک تهیه کردم که کاملا و موبه مو در مورد فصل بندی و استفاده از چندین جدول داخل برنامه و علاقه مندیها و جستجو در چند جدول رو آموزش دادم :dance2:

حالا ببینیم کی قسمت میشه بذاریم فروشگاه

لینک ارسال

دوست عزیز :

1- لطف کنید از فونت سایز مناسب استفاده کنید

2- کدهاتون رو توی تگ کد بزارید

باور کنید بخاطر همین دو مشکل بنده حتی خط اول سوال رو هم نخوندم چون واقعا آدم رغبت نمیکنه سوال نامنظم رو بخونه  :malih:

لینک ارسال

دوست عزیز :

1- لطف کنید از فونت سایز مناسب استفاده کنید

2- کدهاتون رو توی تگ کد بزارید

باور کنید بخاطر همین دو مشکل بنده حتی خط اول سوال رو هم نخوندم چون واقعا آدم رغبت نمیکنه سوال نامنظم رو بخونه  :malih:

شرمنده ، ویرایشش کردم 

لینک ارسال

اون لینک سورسی که داده بودید رو من دیده بودم اما چیزیمتوجه نشدم اون تصویریه رو الان دیدم ! یک چیزهایی فهمیدم اما اصل کاریو متوجه نشدم که اصلا ربطی به دیتابیس نداره توی دیزاینر اولین لایوت من 1 باتن داره که که وقتی روش بزنی وارد یک لایوت دیگه میشه که دوباتن داره , و روی هر باتن بزنی باید متن رو فراخوانی کنه ! خب حالا من اینجا کاملا قاطی کردم     این اسکرول ویو و لیبیل رو کجا بذارمش ! مثلا برای یک باتن تعریف کردم که وقتی روش کلیک میکنه اسکرول ویو باز کنه که ادرس اکتیوییتی دیگه بعدی بهش دادم ! پس این لیبیل چیکار کم ؟ دوباره یک اکیتویتی دیگه بسازم ؟ بعد توی اکتیویتی که اسکرول هست تعریف کن که وقتی کلیک شد بره توی اکتیویتی بعدی که لیبیل هست ! 

اگه اینجوری باش که خیلی میشه که ؟؟ 

من گیج شدم الان برای دیزاینر !  :zoor:

لینک ارسال

این همه پیچیده نیس ک خودتو اذیت می کنی.شما از اکتیویتی سوم میخای اطلاعات رو فراخونی کنی.حالا اگه تو دیتابیست تعداد زیادی عنوان داری میتونی توی یه لیست ویو اونو فراخونی کنی.البته یه شرط هم میذاری که بگی اگه روی باتن دوم کلیک شد چیو نشون بده یا فلان تیبل رو بعد شما یک اکتیویتی داری که مطالب عنوان انتخاب شده رو نشون بده

اکتیویتی لیست ویو

Private itemlist As ListView

If menu.meghdar1 = 1 Then
	menu.cur = menu.sql1.ExecQuery("SELECT * FROM table1")
end if
	For i = 0 To menu.cur.RowCount - 1
	menu.cur.Position = i
	itemlist.AddSingleLine2(cur.GetString("sTitle"),cur.GetInt("sID"))

next

اکتیویتی نمایش اطلاعات عنوان انتخاب شده

dim lblsOnvan as label
dim lblsTitle as label
	menu.cur = menu.sql1.ExecQuery("SELECT * FROM table1 WHERE sID="&showlist.meghdar)
lblsTitle.text=menu.cur.GetString("sTitle")
lblsOnvan.text=menu.cur.GetString("onvan")
End If
لینک ارسال

این همه پیچیده نیس ک خودتو اذیت می کنی.شما از اکتیویتی سوم میخای اطلاعات رو فراخونی کنی.حالا اگه تو دیتابیست تعداد زیادی عنوان داری میتونی توی یه لیست ویو اونو فراخونی کنی.البته یه شرط هم میذاری که بگی اگه روی باتن دوم کلیک شد چیو نشون بده یا فلان تیبل رو بعد شما یک اکتیویتی داری که مطالب عنوان انتخاب شده رو نشون بده

اکتیویتی لیست ویو

Private itemlist As ListView

menu.cur = menu.sql1.ExecQuery("SELECT * FROM table1")
end if
	For i = 0 To menu.cur.RowCount - 1
	menu.cur.Position = i
	itemlist.AddSingleLine2(cur.GetString("sTitle"),cur.GetInt("sID"))

next

اکتیویتی نمایش اطلاعات عنوان انتخاب شده

dim lblsOnvan as label
dim lblsTitle as label
	menu.cur = menu.sql1.ExecQuery("SELECT * FROM table1 WHERE sID="&showlist.meghdar)
lblsTitle.text=menu.cur.GetString("sTitle")
lblsOnvan.text=menu.cur.GetString("onvan")
End If

من اول از این راه رفتم ولی لیست ویو , و بقیه که تو عکس میبینی قرمز نشون میده که توی ران کردن هم ارور میده نمیدونم مشکل از کجاست ؟ من از فراخوانی 2 استفاده میکنم لیست کتابخانه هایی که تیک زدم رو بیبیند اگه کتابخانه دیگه ای میخواید بگید ! 

Screenshot_1_.png

لینک ارسال

من اول از این راه رفتم ولی لیست ویو , و بقیه که تو عکس میبینی قرمز نشون میده که توی ران کردن هم ارور میده نمیدونم مشکل از کجاست ؟ من از فراخوانی 2 استفاده میکنم لیست کتابخانه هایی که تیک زدم رو بیبیند اگه کتابخانه دیگه ای میخواید بگید ! 

Screenshot_1_.png

دوست من کتابخونه فراخونی استاد اسکندری فوق العادست و خیلی راحت میشه دیتابیس رو فراخونی کرد.ولی من از روش پایه دیتابیس و فراخونیش استفاده می کنم.سورست رو بزار تا دقیق ترراهنمایت کنم

لینک ارسال

دوست من کتابخونه فراخونی استاد اسکندری فوق العادست و خیلی راحت میشه دیتابیس رو فراخونی کرد.ولی من از روش پایه دیتابیس و فراخونیش استفاده می کنم.سورست رو بزار تا دقیق ترراهنمایت کنم

دوست عزیز من نگفتم کتابخانه مشکل داره مشکل از خودم هست که نمیفهمم کجاش رو اشتباه کردم     :sorry:

اگه گفتم کتابخانه دیگه ای بگید گفتم شاید بجز این کتابخانه دیگه هم نیاز باشه 

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...