رفتن به مطلب
بخش Unity به انجمن اضافه شد
  • 0

هماهنگ کردن طول لیبل با متن

milad19

سوال

باسلام

من برنامه ای دارم که متن رو از دیتابیس میگیره و در لیبل نمایش میده منتها یه مشکلی داره اینکه وقتی متن زیاد باشه در لیبل ناقص نمایش داده میشه میخوام طول لیبل با تعداد کاراکتر های متن هماهنگ بشه.

ببخشید برنامه مذهبی هست و خیلی عجله دارم اگه راهی به ذهنتون میرسه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

چون سورس کدش رایگان نیست برای حفظ قوانین کپی رایت نمیتونم پیوستش کنم ولی اگر اساتید خواستن میتونم پ . خ ارسال کنم.ممنون

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

11 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام

ی سورس واست آماده کردم که با دیتابس با متن طولانی فارسی که طول لیبل و اسکرول ویو رو با اندازه متن سازگار میکنه با لیب مخصوص امیدوارم مشکلتو حل کنه.

رمز فایل : basic4android.org

sample.zip

لینک ارسال

باسلام

من برنامه ای دارم که متن رو از دیتابیس میگیره و در لیبل نمایش میده منتها یه مشکلی داره اینکه وقتی متن زیاد باشه در لیبل ناقص نمایش داده میشه میخوام طول لیبل با تعداد کاراکتر های متن هماهنگ بشه.

ببخشید برنامه مذهبی هست و خیلی عجله دارم اگه راهی به ذهنتون میرسه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

چون سورس کدش رایگان نیست برای حفظ قوانین کپی رایت نمیتونم پیوستش کنم ولی اگر اساتید خواستن میتونم پ . خ ارسال کنم.ممنون

میتونین یه اسکرول ویو تو دیزاینر تعریف کنید و یک لیبل بهش addview کنید ، با استفاده از کتابخونه StringUtils هم میتونین ارتفاعشون رو درست کنید

مثل کد زیر:

sub Globals
dim ScrollView1 As ScrollView
dim label1 as label
End sub

Sub Activity_Create

ScrollView1.Panel.AddView(label1,10dip,0,ScrollView1.Width-20dip,ScrollView1.Height)

Dim su As StringUtils
label1.Height=su.MeasureMultilineTextHeight(label1,label1.Text)

ScrollView1.Panel.Height=su.MeasureMultilineTextHeight(label1,label1.Text)

End sub

لینک ارسال

ای خدااااا

چرا نمیشه

باور کنید من 5 روزه هرچی کد در این مورد بوده رو امتحان کردم اما بازم به هیچ نتیجه ای نمیرسم*غمگین*

لینک ارسال

ای خدااااا

چرا نمیشه

باور کنید من 5 روزه هرچی کد در این مورد بوده رو امتحان کردم اما بازم به هیچ نتیجه ای نمیرسم*غمگین*

شاید مشکل از اینکه جای کد ها رو جا به جا میزارید

بهتره یه سورس نمونه از اکتیویتی نمایش متن تون بزارید، تا دوستان بهتر کمک کنن

لینک ارسال

10 تا Activity و 4 تا Module برای یک کتاب استفاده کردید *عطسه* کتاب امام خامنه ای 3 تا Activity داره *خنده*

باور کنید از کدتون به شخصه هیچی سر در نیاوردم.

فرصت بدید بخونم و بفهمم چی به چی شده اصلا *تعجب3*

لینک ارسال

سلام

من سورس شمارو ندیدم ولی خب درکل منظورتو فهمیدم ، اگه کتاب شما تنظیمات داره یعنی اندازه متن دست کاربر هست میتونید تا یه حد خاص واسه اندازه تعریف کنید و بسته به اندازه ذخیره شده طول اسکرول و لیبل رو تغییر بدی .

ی مثال که خودم ازش استفاده کردم و بازار تایید کرده

من نمیدونم شما از چه متدی واسه ذخیره اندازه استفاده کردی پس رو متد خودم توضیح میدم.

Dim s as string = 'اندازه متن
if s >= 17 then
Dim s1 As StringUtils
Label1.Height = s1.MeasureMultilineTextHeight(Label1,Label1.Text) + Max(ScrollView1.Panel.Height,cr.GetString2(1).Length) + 1000
End if

حالا اگه s بیشتر بود 1000 رو بیشتر کن

لینک ارسال

فرق نداره . اگه مولتی هم باشه میتونید جواب بگیرید ...

لینک ارسال

شرمنده آقا مهدی من بیسوادم*گاز*لطفا تو اون سورس کدم یه تست بکنید ببینید میشه

شرمنده بخدا که انقدر مزاحم شما و دوستان دیگه میشم

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...