رفتن به مطلب
  • 0

دیتابیسم رو چطور بنویسم؟

mamad20

سوال

سلام . یه نرم افزار میخوام بنویسم که مهم ترین قسمتش جستجوی اون میشه . به این صورت که مثلا اسم ، رنگ ، سال تولید ، قیمت ، مقدار کیلومتر کار کرده ، ماه های مانده بیمه ، تصادفی یا چپی یا سالم بودن و یه سری مشخصات دیگه از ماشین هایی که فروشیه باید کاربر انتخاب کنه و این جستجو به ماشین هایی که بیشترین انطباق رو دارن امتیاز بده و اونا رو بر اساس امتیازشون لیست کنه . مثلا یه ماشینی 10 تا از مشخصاتش با اونی که جستجو کردیم یکی هست و میاد اول لیست و ماشینی که 9 تاش انطباق داره میره دوم لیست و همینجور تا آخر .  نکته مهم اینجاس که برای وارد کردن مشخصات توی دیتابیس باید چطور وارد کنم که بتونم توی بیسیک همچین جستجویی بسازم ؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

به نظر من شما یک نمونه شبیه سازی شده دیتابیس با مثلا 100 تا آیتم رو بسازید و سورس رو بنویسید...

تکمیل که شد و جواب که گرفتید دیگه دیتابیس اصلی رو بسازید بدون هیچ دقدقه ای !

از همون روش % LIKE % استفاده کنید نتیحجه رو گزارش کنید

لینک ارسال

درود

فکر کنم اگر از % LIKE % استفاده کنی برای جست و جو توی تمام فیلد هات مشکل حل بشه  :fekr:

خودت چه کارهایی انجام دادی تا الان برای سرچ ؟

لینک ارسال

درود

فکر کنم اگر از % LIKE % استفاده کنی برای جست و جو توی تمام فیلد هات مشکل حل بشه  :fekr:

خودت چه کارهایی انجام دادی تا الان برای سرچ ؟

هیجی . میخوام چون ماه رمضان هست و توی خونه بیکارم اول دیتابیسم رو بنویسم چون حدود یه پنج شیش ماهی طول میکشه و توی این مدت برم پیش کسی که اینکارست ازش یاد یگیرم . قرار بود برم پیش یه آدم وارد ولی ماه رمضان شد و اون فاصلش زیاده روزه ام به هم میخوره و نمیشه . گفتم اینجا بپرسم کارمو شروع کنم تا بعد ماه مبارک .

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...