رفتن به مطلب
  • 0

یه مشکل ساده

ali777795

سوال

سلام دوستان من یه مشکل ساده و شاید به نظر شما پیش پا افتاده دارم (تازه واردم دیگ :'( )

دوستان من چند وقت پیش من سوالی پرسیدم مبنی بر اینکه تعداد زیاد باتن تو یه صفحه دارم و می خوام صفحه رو اسکرول کنم بعدش یکی از دوستان زحمت کشید و لینک زیر به من داد که با استفاده از لیست ویو هست

http://answercenter.ir/topic/84-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88%DB%8C%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D9%88%D8%B4%DA%AF%D9%84/

بعد برا اینکه این سرس بهتر بفهم لیبل و کارای تزیناتیشا حذف کردم و فقط یه باتن با یه پنل گذاشتم تا بهتر بفهمم ولی الان مشکلی که من دارم نمی دونم چجوری به هر دکمه یه نام جداگونه بدم چه تغییری باید تو این کد بدم مثلا می متن بات می کنم علی حسن و حسین و... فقط مقدار اخری می گیره و اون رو جرا می کنه مثلا 10 تا باتن فقط علی برا من می نویسه اگه ممکنه راهنمایی کنید کل برنامه نوشتم و فقط این مشکل دارم

post-5202-0-61991400-1466237820_thumb.png

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

9 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

دوستان می دونم برا شما با تجربه ها سوالم مسخرس اما لطفا کمکم کنید بگید چه تغییری در کد بدم

لینک ارسال

خب شما اومدین تکست همه باتن ها رو مساوی علی گذاشتین واسه همینه تکست رو به صورت زیر بنویسید

btnnumber.text=a1(i)
لینک ارسال

اقا خیلی ممنون اون مشکل حل شد الان من برا startactivety به یه مشکل کوچیک برخورد کردم اونم اینه که مثلا  بین باتن 1و2و3 باتن یک کلیک میکنم وقتی گزینه های باتن یک میاره گزینه بک گوشیو می زنم می ره تو گزنیه های باتن 2 یه بار دیگ که می زنم می ره تو گزینه های باتن 3 و یه بار دیگ که می زنم می ره تو منو اصلی من چه مشکلی داره کدی که زدم که یه راس نمی ره تو منو و همه اکتیویتی هارو می چرخه تا برسه به من

Sub btnnumber_Click

StartActivity(dan)

StartActivity(che)

StartActivity(danens1)

StartActivity(che10)

StartActivity(gar)

End Sub
لینک ارسال

اقا خیلی ممنون اون مشکل حل شد الان من برا startactivety به یه مشکل کوچیک برخورد کردم اونم اینه که مثلا  بین باتن 1و2و3 باتن یک کلیک میکنم وقتی گزینه های باتن یک میاره گزینه بک گوشیو می زنم می ره تو گزنیه های باتن 2 یه بار دیگ که می زنم می ره تو گزینه های باتن 3 و یه بار دیگ که می زنم می ره تو منو اصلی من چه مشکلی داره کدی که زدم که یه راس نمی ره تو منو و همه اکتیویتی هارو می چرخه تا برسه به من

Sub btnnumber_Click

StartActivity(dan)

StartActivity(che)

StartActivity(danens1)

StartActivity(che10)

StartActivity(gar)

End Sub

اصلاح شده قطعه کد قبلی

Sub btnnumber_Click

(1)StartActivity

(2)StartActivity

(3)StartActivity

(4)StartActivity

(5)StartActivity

End Sub

لینک ارسال

دوستان کسی نمی تونه مارو راهنمایی که توی این مدل من چجوریی استارت اکتیویتی کنم خداییش من الان این مشکلم حل بشه فقط باید برا برنامه ایکون درست کنم البته یه مشکل دیگ هم هست که خودم رفعش می کنم ولی اینو هر جوری فک می کنم نمی تونم لطفا استید محترم منو کمک کنن

لینک ارسال

ههه سوال جالبیه ببینید دوست عزیز تو اندروید استودیو اینتنت استارت اکتیویتیش بگونه ایه که باید اکتیویتی برگست رو هم بدی تا با کلیک بر روی بک بره تو اون اکتیویتی اما تو بیسیک!

تو بیسیک بر میگرد تو اکتیویتیه قبلی برای اینکار باید اکتیویتیه قبلی رو ببندی یعنی از دستور activity.finish

از یه دستور دیگه هم میتونی استفاده کنی اونم اینه که بگی اگه دکمه برگشت رو زد بره اکتیویتی اصلی(منو)

Sub Activity_KeyPress (KeyCode As Int) As Boolean 'Return True to consume the event
    If KeyCode=KeyCodes.KEYCODE_BACK Then
        StartActivity(اکتیویتیه مورد نظر )
    End If
    Return True
End Sub

سوالی بود در خدمتم

لینک ارسال

ههه سوال جالبیه ببینید دوست عزیز تو اندروید استودیو اینتنت استارت اکتیویتیش بگونه ایه که باید اکتیویتی برگست رو هم بدی تا با کلیک بر روی بک بره تو اون اکتیویتی اما تو بیسیک!

تو بیسیک بر میگرد تو اکتیویتیه قبلی برای اینکار باید اکتیویتیه قبلی رو ببندی یعنی از دستور activity.finish

از یه دستور دیگه هم میتونی استفاده کنی اونم اینه که بگی اگه دکمه برگشت رو زد بره اکتیویتی اصلی(منو)

Sub Activity_KeyPress (KeyCode As Int) As Boolean 'Return True to consume the event
    If KeyCode=KeyCodes.KEYCODE_BACK Then
        StartActivity(اکتیویتیه مورد نظر )
    End If
    Return True
End Sub

سوالی بود در خدمتم

داداش دمت گرم که جواب دادی ولی ببین من اشتباه استارت اکتیویتی نوشتم اون باید درست کنم چون الان با این قطعه کدی که شما دادی فقط وارد یه بخش از برنامه می شه چون من تو یه باتن کلیک چندتا ستارت اکتیویتی نوشتم که صد در صد اشتباس اگه ممکنه مشکل اینو می دونید راهنماییم کنید

تو عکس قطعه کد منو ببنین زایس اشتباس ولی من نمی دونم الان که یه باتن چجوری بهش ادرس دهی کنم که وقتی کاربر رو یکی کلیک می کنه رو کدوم بخش درواقعه کلیک کرده و فک کنم باید با ارایه ادرس دهی کنم که هر چی خواستم ارایه به کار ببرم ارور داده لطفا اینو کمکم کنید

post-5202-0-95362600-1466260512_thumb.png

لینک ارسال

شما الان مولتی پنل خواستید بسازید؟

تو ملتی پنل باید از دستو تگ استفاده کنید که اموزشش تو انجمن هست سرچ کنید

لینک ارسال

تو مولتی پنل باید از تگ و سندر واسه کنترل ویوتون استفاه کنید فرض کنیم آرایتون به این شکل باشه

Dim a1(4) As String=Array As String("1","2","3","4","5")

تو مثال شما اول تو حلقه این رو اضافه کنید

btnnumber.tag=a1(i)

حالا تو کلیک باتن باتن این رو بنویسید

Dim bt As Button
	bt=Sender
	Select bt.Tag
		Case "1"
			StartActivity(dan)
		Case "2"
			StartActivity(che)
		Case "3"
			StartActivity(danes1)
		Case "4"
			StartActivity(che10)
		Case "5"
			StartActivity(gar)
	End Select
لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...