رفتن به مطلب
  • 0

پیدا کردن منبع نصب اپلیکیشن؟؟

AMiN.M7892

سوال

سلام و درود!

من چند وقت پیشا یه چیزی دیدم محشر که میتونه جلوی انتشار غیرپولی اپ های پولی رو تا 90 درصد هم بگیره!!

ببینید، هر برنامه ای موقع نصب یه منبع نصب داره که تو بعضی گوشیا نشون میده بعضیا هم نشون نمیده!!

توی گوشی هوآوی G7 نشون میده منبع نصب رو!

حالا منبع نصب چیه؟ منبع نصب پکیج نیم برنامه ایه که درخواست نصب اپلیکیشن شما رو فرستاده

حالا من چند وقت پیشا چی دیدم؟؟
اپلیکیشن کلیدبورد 2 خواستم بدون خرید برای یه تست کوچیک نرم افزاری روی گوشیم نصب کنم که موقع اجرا، پیغام داد باید منبع نصب برنامه بازار باشد! ( و برنامه غیرفعال شد و کار نکرد!)( با زاپیا کلیدبورد رو فرستاده بودم رو گوشیم)

دربارش فکر کردم که یعنی چی منبع نصب بازار باشه؟؟ فهمیدم باید پکیج نیم بازار، درخواست نصب رو ارسال کرده باشه!

اومدم یه اپ نوشتم با بیسیک که پکیج نیمش برابر با پکیج نیم بازار بود و کارش ارسال درخواست نصب برنامه کلیدبورد 2 بود(البته قبلش خود بازار رو پاک کردم)

و به راحتی برنامه اجرا شد، کلیدبورد2 نصب شد، و اجرا شد و کار  کرد و البته به محض اینکه کار کرد اومدم اون بازار تقلبی رو پاک کردم و دوباره که کلیدبورد رو اجرا کردم دیدم همون پیغام رو میده!!

خدایی کف کردم از این روش smile.gif

توی نت خیلی گشتم دربارش، البته تو فروم اصلی بیسیک چیزی نبود دربارش، تو اینجا هم همینطور

اما توی stackoverflow پستهای پایین رو پیدا کردم؛

http://stackoverflow.com/questions/12593621/getinstallerpackagename-returns-null

http://stackoverflow.com/questions/10809438/how-to-know-an-application-is-installed-from-google-play-or-side-load

از اساتید خواهشمندم، روش پیاده سازی این توابع رو که البته کتابخونه ای براش توی بیسیک نیست، که من فکر میکنم باید با Reflection قابل اجرا باشند رو بگن یا یه کتابخونه واسش بنویسن (البته رایگان :@ )) و توی همین تاپیک بزارند

که اگر این روش جواب بده تا 99 درصد مشکل انتشار رایگان اپ های پولی حل میشه( اون یک درصد همون روشیه که من رفتم :oops: )

از اساتید بزرگوار ممنونم و پیشاپیش متشکرم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

9 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام دوست عزیز ،

اگه عملی بشه خیلی عالیه !

اما تست کردید که اگه از فایل منیجر گوشی اقدام به نصب بشه چطور ؟ در اونجا هم پکیج فایل منیجر به عنوان منبع نصب ارسال میشه ؟

لینک ارسال

سلام.

باریکلا بهترین ایده بود.

من همین الان تست کردم و آوردمش توی بیسیک خیلی خوب کار کرد.

روش کارش به این صورته که اگه از طریق فایل منیجر با کلیک خودمون برنامه نصب بشه، منبع نصب رو خالی میده، اما اگه توسط برنامه خاصی درخواست داده بشه پکیج نیم اون برنامه رو میده.

چیزیه که خودش گفته و منم تست کردم کار داد:

result = !TextUtils.isEmpty(installer);

تو تابع خودش گفته اگه خالی بود پس از مارکت درخواست داده نشده، اما ما میتونیم دقیق ترش کنیم و یک شرط دیگه بذاریم که اگه پکیج نیم بازار یا مایکت یا... نبود بگه شما از بازار خرید نکردید.

سورس آمادست، تا چند دقیقه دیگه میذارمش.

لینک ارسال

سلام ، توضیحات رو آقا پژمان دادن ، من ندیدم پاسخشون رو و قبلا از این که ایشون پاسخ بدن ، کتابخونه رو قرار دادم :53: می تونید از لینک زیر دریافت کنید :

http://answercenter.ir/topic/14809-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-sayainstallerpackagename/

لینک ارسال

سلام.

باریکلا بهترین ایده بود.

روش کارش به این صورته که اگه از طریق فایل منیجر با کلیک خودمون برنامه نصب بشه، منبع نصب رو خالی میده، اما اگه توسط برنامه خاصی درخواست داده بشه پکیج نیم اون برنامه رو میده.

تو تابع خودش گفته اگه خالی بود پس از مارکت درخواست داده نشده، اما ما میتونیم دقیق ترش کنیم و یک شرط دیگه بذاریم که اگه پکیج نیم بازار یا مایکت یا... نبود بگه شما از بازار خرید نکردید.

پس خیلی عالیه ،

من توی استودیو هم تست می کنم ، کدش رو قرار میدم !

خیلی ارزش داشت این روش دوستمون محمدامین محمدی :give_rose:

لینک ارسال

سلام.

باریکلا بهترین ایده بود.

آقای نیکروان ممنون میشم شما هم لطف کنید کتابخونتون رو بذارید 

لینک ارسال

سلام و عصربخیر خدمت اساتید عزیز،

خیلی خوشحالم که تونستم یکی از گره های برنامه نویسی اندروید رو حل کنم

امیدوارم روش خوب جواب بده و بساط این کانال ها و سایت های انتشار رایگان اپ های پولی برچیده بشه

از مدیران انجمن درخواست دارم این تاپیک یا تاپیک آقا مهدی رو مهم کنند و توی کانال هم لینکشو بفرستند تا همه از این امکان استفاده کنند و دیگه حق کسی ضایع نشه

بازم میگم خیلی خوشحالم که تونستم این مشکل رو حداقل تا حد ۹۹ درصد حل کنم :)

از آقامهدی هم به خاطر کتابخونه تشکر میکنم

امیدوارم دیگه کسی نباشه که حقش بخاطر یه سری بچه ی تازه وارد ضایع بشه!

روزتون بخیر

لینک ارسال

سلام و عصربخیر خدمت اساتید عزیز،

خیلی خوشحالم که تونستم یکی از گره های برنامه نویسی اندروید رو حل کنم

امیدوارم روش خوب جواب بده و بساط این کانال ها و سایت های انتشار رایگان اپ های پولی برچیده بشه

از مدیران انجمن درخواست دارم این تاپیک یا تاپیک آقا مهدی رو مهم کنند و توی کانال هم لینکشو بفرستند تا همه از این امکان استفاده کنند و دیگه حق کسی ضایع نشه

بازم میگم خیلی خوشحالم که تونستم این مشکل رو حداقل تا حد ۹۹ درصد حل کنم :)

از آقامهدی هم به خاطر کتابخونه تشکر میکنم

امیدوارم دیگه کسی نباشه که حقش بخاطر یه سری بچه ی تازه وارد ضایع بشه!

روزتون بخیر

ولی خب طبق گفته آقا مهدی و تستی ک من انجام دادم کتابخونه درست جواب نمیده متاسفانه

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...