رفتن به مطلب
  • 0

تشخیص تغییرات در دیتابیس آنلاین نسبت به آفلاین در دیتابیس چند جدولی؟!!

bidgol

سوال

من یه دیتابیس آفلاین با جداول مختلف دارم که می خوام قابلیت آپدیت داشته باشه

اما فقط به این دیتابیس اطلاعات اضاف نمی شه که با چک کردن تعداد سطرها بشه از آپدیت شدن اطلاع پیدا کرد بلکه ممکن فیلدهای برخی از سطرها هم تغییر منه یا مثلا اصلا یک سطر کامل اطلاعاتش پاک بشه و همچنین جدول های مختلفی

داریم که ممکنه این اتفاق براشون بیفته

در واقع ورژن های مختلف دیتابیس وجود داره برای همانگی بین دیتابیس آفلاین و آنلاین چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

2 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

دوست عزیز شما نهایتا میتونید تغییر تعداد رکورد های یک تیبل مشخص شده رو تشخیص بدین تو دیتابیس انلاین ، البته نه اینکه کلا نشه بقیه تغییرات رو هم تشخیص داد ولی اصلا چه لزومی به همچین کار پیچیده ای و پر خطایی هست؟ :fekr:

شما هر وقت ساختمان دیتابیس آنلاینت تغییر کردبرنامه رو بروزرسانی کن با دیتابیس افلاین ست شده با دیتابیس آنلاین این راه ساده و بدون دردسرش هست

درغیر این صورت شما باید یه کلاس خیلی قوی واسه کارهای زیر بنویسید

1- شمارش تعداد تیبل های دیتابیس آنلاین

2- گرفتن اطلاعات مربوط به فیلدهای هر تیبل مثلا فلان تیبل چهارتا فیلد از نوع اینتجر داره

3-دقیقا دوتا کار بالا رو هم برای دیتابیس آفلاین انجام بدین

و در نهایت هم باید دیتابیس آفلاین رو متناسب با دیتابیس آنلاین ویرایش کنید

تصمیم با خودتونه دوست عزیز

لینک ارسال

نه خب ممکنه اطلاعات دیتابیس شما دائما در حال تغییر باشه نه ساختار کل برنامتون که از کاربر بخواهید نرم افزار را بروز رسانی کنه و بعد اطلاعات دیتابیسخیلی سنگین نیست ولی ممکنه دیتای برنامت یه چیزی شبیه فیلم باشه که بخواهید هر دفعه کاربر را مجبور کنی کلش را تغییر بده

از بحث منحرف نشویم ساده ترین کاری که به نظر خودم می رسه

اینه  که یک فیلد به نام UpdateStatus مثلا به کل سطرها اضافه بشه و وضعیت بروزرسانیش را تعیین کنه

و یک جدول دیگه داشته باشم که با هر تغییر در دیتابیس، ورژن دیتابیس و نام جداول تغییر کرده را توش قرار بدهم و در نهایت دیتابیس آفلاین بیاید

و اطلاعات این جدول را چک کنه مثلا و در صورت تغییر بره و جداول تغییر کرده را پیدا کنه و تغییرات را به دیتابیس آفلاین متقل کنه

راستش من می خوام بدونم از لحاظ روند برنامه نویسی کار درستیه

یعنی کلا دوستانی که پی اچ پی کارند اگر بتونند راهنمایی کنند که دیتابیس آنلاین و MySQL را اینجوری باهاش کار می کنند؟ یا راه حل هایی ساده تری با توجه به ویژگی های مثلا MySql می شه بهش فکر کرد

ممنون می شم اساتید آنلاین کار، هم مشارکت کنند

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...