رفتن به مطلب
  • 0

چه زمانهایی بهتر است کش را خالی کنیم؟؟

arastooms

سوال

سلام 
کتابخانه های خالی کردن کش برای چه زمانهایی استفاده میشه؟
بیشتر در چه برنامه هایی نیاز به کنترل کش هست و چرا؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

4 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در در 1395/06/19, 11:29:34، MahdiHD گفته است :

سلام ، کش فایل های موقت برنامه ی شما هستن ، مثل تنظیمات که با  SharedPreferencesd ذخیره کردید ، عکس هایی که با پیکاسو یا گلاید دانلود شدند و موارد دیگه. حالا این که کی این ها رو پاک کنید رو می تونید بزارید به عهده کاربر که هر زمان نیاز داشت از طریق تنظیمات گوشی حافظه برنامه شما رو پاک کنه. یا این که می تونید خودتون در برنامه گزینه ای بزارید برای مثال پاک کردن حافظه جستجو ، حافظه تصاویر و ...

سلام من از کد زیر موقع خروج از برنامه استفاده میکنم اما عکسی که با ariaglide دانلود شده رو پاک نمیکنه :scratch_one-s_head:

Dim cc As CacheCleaner
cc.clearCache
لینک ارسال

در در 1395/06/19, 11:29:34، MahdiHD گفته است :

سلام ، کش فایل های موقت برنامه ی شما هستن ، مثل تنظیمات که با  SharedPreferencesd ذخیره کردید ، عکس هایی که با پیکاسو یا گلاید دانلود شدند و موارد دیگه. حالا این که کی این ها رو پاک کنید رو می تونید بزارید به عهده کاربر که هر زمان نیاز داشت از طریق تنظیمات گوشی حافظه برنامه شما رو پاک کنه. یا این که می تونید خودتون در برنامه گزینه ای بزارید برای مثال پاک کردن حافظه جستجو ، حافظه تصاویر و ...

سلام مهدی جان SharedPreferences  توی کش ذخیره نمیشه .

در ۱ ساعت قبل، alixan گفته است :

سلام من از کد زیر موقع خروج از برنامه استفاده میکنم اما عکسی که با ariaglide دانلود شده رو پاک نمیکنه :scratch_one-s_head:

Dim cc As CacheCleaner
cc.clearCache

برای پاک کردن کش گلاید باید توی ترد جدا از طریق خود کتابخونه این کار رو انجام بدین  ، نمونه کد : 

Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)

Dim thread As AriaThread
thread.Initialize("thread")
Dim reflect As Reflector
thread.StartThread("ClearGlideCash",Array(reflect.GetContext))

End Sub

Sub ClearGlideCash(context As Object)
	Try
	Dim Glide As JavaObject
	Glide.InitializeStatic("com.bumptech.glide.Glide").RunMethodjo("get",Array(context)).RunMethod("clearDiskCache",Null)
	Catch
		Log(LastException)
	End Try

End Sub

Sub thread_ThreadEnd (Successful As Boolean)
	ToastMessageShow("Cash cleared : " & Successful ,False)
End Sub

کتابخانه های زیر هم باید تیک خورده باشه : 

Reflection , AriaAsynkTask v6 , AriaGlide

لینک ارسال

سلام دوباره 

اقا شاهدی عزیز دستت دردنکنه بابت  راهنمایی :53:

یه روش ساده تر  پیدا کردم،  با کدهای زیر و کتابخانه cache تصویر دانلود شده با ariyaglide پاک شد.

Dim Ca As Cache
Ca.Initialize ( 25,5*1024*1024,"" )
Ca.ClearMemoryCache
Ca.ClearDiskCache 

لینک ارسال

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...