رفتن به مطلب
  • 0

با خروج از برنامه یک سطر از دیتابیس آنلاین حذف بشه

babi.jonz

سوال

سلام

من میتونم به دیتابیس آنلاین سطر جدید با فیلدهای جدید اضافه کنم و همچنین با یک باتن همون سطر و فیلد هاشو پاک کنم ولی میخوام حتی بدون کلیک روی باتن ، یه کاری کنم که اگه کاربر به هر نحوی از برنامه  اومد بیرون اون سطر از دیتابیس آنلاین حذف بشه 

این کارو برای نمایش کاربران آنلاین در برنامه میخوام  که مثلا وقتی وارد اکتیویتی شد تو بخش کریتش گفتم اسم اون کاربر رو بفرست دیتابیس انلاین حالا میخوام وقتی از اون اکتیویتی اومد بیرون اون فیلد اسم کاربر حذف بشه و اسمش تو بخش افراد آنلاین نباشه و همونطور که گفتم اینکارو میتونم با باتن خروج انجام بدم ولی اگه کاربر از یه راه دیگه از برنامه خارج بشه اسمش همچنان در لیست افراد آنلاین باقی میمونه 

چه روشی برای حل این مشل سراغ دارید؟

لطفا راهنمایی کنید

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

5 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام ، شما باید در رویداد کلیک دکمه بک (Activity_KeyPress) و هنگامی که اکتیویتی نابود می شه که قابل کنترل در Activity_Pause هست ، می تونید عمل حذف رو انجام بدید.

لینک ارسال

حالا جدا از راهنماییه مهدی

یه توصیه در باره دیتابیست

بجای اینکه حذف کنی

یه ستون تعریف کن به اسم isonlin و هر بار مقدارش رو 0 و 1 کن

اگر 1 بود ، که ینی انلاینه ، اگر 0 بود ینی افه

لینک ارسال

در 4 ساعت قبل، MahdiHD گفته است :

سلام ، شما باید در رویداد کلیک دکمه بک (Activity_KeyPress) و هنگامی که اکتیویتی نابود می شه که قابل کنترل در Activity_Pause هست ، می تونید عمل حذف رو انجام بدید.

سلام

من اینکارو کردم و کد حذف رو تو رویداد puseگذاشتم و درست کار کرد 

در اکتیویتی کی پریز هم جداگانه امتحان کردم بازم درست کار کرد 

ولی وقتی کد رو  هم تو کی پریز میذارم و هم تو اکتیویتیpuse با زدن دکمه کی پریز و رفتن به اکتیویتی دیگه فورس کلوز میده یجور تداخل ایجاد میکنه ولی با زدن دکمه هوم اون کار رو برام انجام میده و اون فیلد حذف میشه 

بنظرم باید یه کدی استفاده کنم که در صورت زدن کی پریز رویداد اکتیویتی puse غیر فعال بشه

لطفا راهنمایی کنید

لینک ارسال

در 2 ساعت قبل، babi.jonz گفته است :

سلام

من اینکارو کردم و کد حذف رو تو رویداد puseگذاشتم و درست کار کرد 

در اکتیویتی کی پریز هم جداگانه امتحان کردم بازم درست کار کرد 

ولی وقتی کد رو  هم تو کی پریز میذارم و هم تو اکتیویتیpuse با زدن دکمه کی پریز و رفتن به اکتیویتی دیگه فورس کلوز میده یجور تداخل ایجاد میکنه ولی با زدن دکمه هوم اون کار رو برام انجام میده و اون فیلد حذف میشه 

بنظرم باید یه کدی استفاده کنم که در صورت زدن کی پریز رویداد اکتیویتی puse غیر فعال بشه

لطفا راهنمایی کنید

ببینید من هر دو حالت رو گفتم ، اما به نظر من اگر فقط توی اکتیویتی پاز بزارید ، کافی هست چون که در هر حالت که اکتیویتی نابود بشه و به نوعی finish بشه این عمل انجام می شه.

شما این کار رو انجام بدید و در رویداد Key_Press هم اکتیویتی فعلی رو finish کنید و اکتیویتی قبلی رو استارت کنید. بعد نتیجه رو اعلام کنین.

لینک ارسال

در ۱ ساعت قبل، MahdiHD گفته است :

ببینید من هر دو حالت رو گفتم ، اما به نظر من اگر فقط توی اکتیویتی پاز بزارید ، کافی هست چون که در هر حالت که اکتیویتی نابود بشه و به نوعی finish بشه این عمل انجام می شه.

شما این کار رو انجام بدید و در رویداد Key_Press هم اکتیویتی فعلی رو finish کنید و اکتیویتی قبلی رو استارت کنید. بعد نتیجه رو اعلام کنین.

فقط تو رویداد پاز گذاشتم و در کی پریز هم فینیش کردم و اکتیویتی قبلی رو استارت کردم ،

ولی دوباره بر میگرده به همون اکتیویتی  

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...