رفتن به مطلب
  • 0

مشکل در دیتا بیس و اسکرول ویو

فرهاد

سوال

با سلام خسته نباشید من سه مشکل داشتم:

۱- اولیش اینکه وقتی یک فایل دیتابیس رو بارگزاری می کنم فایل دارای اشکال باشد بعد از اصلاح همان فایل قبلی رو می خونه چطور رفع می شه؟؟؟

۲- مشکل دوم اینکه وقتی می خواد متن ها رو و عکس ها رو بخونه ارورOut of Memory Error میده چطور می تونم حلش کنم؟؟؟

۳-وقتی می خوام برنامه رو اجرا کنم کل متن و عکس ها نمیاد هر چی هم سایز اسکرول بالا می ره تغییری نمی کنه

ببخشید که سئوال هام زیاد بود ممنون می شم پاسخ بدید.

فقط اگر لطف به روش ساده بیان کنید ممنون می شم چون بنده خیلی مبتدی هستم.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

2 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام ببخشید که دوباره سئوال می کنم من در سئوال دوم فایل را از دیتابیس لود می کنم یعنی از طریق گذاشتن ایمیج ویو نیست چه کار کنم؟؟؟

در رابطه با سئوال سوم هم من دو تصویر از نحوه کد نویسی ارسال می کنم لطفا با توجه به آنها راهنماییم کنید باتشکر و عذر خواهی  در ضمن در تصویر دو من هر چه خط 5 را کمتر می کنم فضای بیشتری از متن را نشان می دهد یعنی وقتی 100 می شود بیشترین فضا را می دهد و لی بازهم کامل نیست از 100 هم که کمتر می شود حجم اسکرول کم می شود در ضمن متن ها را هنگام خواندن از دیتابیس حرف اول هر خط را به صورت نیمه می آورد

1.png

2.png

لینک ارسال

1- اون شرط if file.exits رو بردارید...و در ران گرفتن بعدی برنامه پاک کنیدیا میتونید اپ رو پاک کنید از گوشی و نسخه ای که دیتابیسش درست شده را نصب کنید

2-خب مولتی پنل زیاد اصولی نیست..و مقدار رم زیادی مصرف میکنه...بعضی مواقع حتی گرفتن 15 تا عکس از سیستم و نمایش دادنشون باعث کرش و همون ارور ک گفتین میشه..از لیمیت استفاده کنید..مثلا ایتم هارو 10 تایی لود کنید..حجم عکس هارو کم کنید..بجای loadBitmap از LoadBitmapSample استفاده کنید

3- دقیقا نفهمیدم مشکلتون چیه ..ولی چک کنید ببینید که ارتفاع پنل اسکرول ویو رو تنظیم کردین؟

ScrollView1.Panel.Height رو میگم ...اینو مثلا قرار بدین با عددی که برای top توی قسمت اضافه کردن پنل به اسکرول ویو استفاده کردین

Dim p As Panel
        p.Initialize("p")
        ScrollView1.Panel.AddView(p,0,ndf,100%x,100%y)

اینجا عددی که top رو مشخص کرده ndf هست 

این بالایی ها که تو حلقه بودن

و پایین خط Next که حلقه تموم میشه هم اینو ینویسم

ScrollView1.Panel.Height = ndf + 1%y

اون 1%y  هم برای احتیاط هست..میتونید نزارید

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...