رفتن به مطلب
  • 0

روش استاندارد ایجاد فروشگاه آنلاین در اپلیکیشن

arioman

سوال

با سلام و خسته نباشید امیدوارم این پست رو در جای درستی مطرج کرده باشم چون شاید میشد در قسمت برنامه نویسی یا بخش آزاد هم مطرح بشه

من قصد راه اندازی یک اپلیکیشن فروشگاه محصولات آنلاین رو دارم که محصولاتم بصورت دسته بندی های مختلف لیست بشه و کاربر بتونه بعد از دیدن اطلاعاتش اون رو به سبد خریدش اضافه کنه و خریداری کنه ( قیمت محصول ، اضافه به علاقه مندی ها ؛ کد تخفیف در صورت خرید های قبلی و ... ) 

دقیقا چیزی شبیه به نسخه های انلاین وب فروشگاهی

میخواستم بدونم استاندارد طراحی اینجور اپلیکیشن ها چطوریه ؟

1- آیا همون نسخه سایت فروشگاهی ( نسخه هماهنگ با گوشی )  رو مانند لود کردن وردپرس در اپ لود میکنن و یجورایی فقط اپلیکیشن در یک وب ویو سایت فروشگاه رو لود میکنه ؟

2- یا کلا استاندارد و درسش این هست که 0 تا 100 قضیه و تمام اطلاعات و عکس ها و دیتابیس و سیستم پرداخت در داخل آندروید استودیو یا ییسیک فور اندروید نوشته بشه ( اطلاعات و عکس و قیمت ها و پرداخت روی دیتابیسی از هاست ولی مجزا از وب سایت شرکت باشه و اینطوری نباشه که سایت فروشگاه داخل وب ویو لود بشه )

ممنون میشم دوستانی که در این زمینه تجربه دارن یه راهنمایی در مورد خط مشی و روش ایجاد اپلیکیشن های فروشگاهی انلاین بدن که سیستم استاندارد و پیاده سازی درست و اصولیش برای اپ چطوری هست

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

9 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در 12 ساعت قبل، mohammad-alone گفته است :

کلاً سیستم CMS و Client اون رو آندروید ساختم.

کم کم سایت رو باید فراموش کرد !

میدونید آموزشی که دارم ضبط میکنم روی خیلی مسائل صحبت میشه و بسیار نکات ریز برنامه نویسی تو اون آورده شده که تو همین هفته یا هفته آینده ارائه میشه.

آیا امکان خرید این Cms , client وجود نداره ؟ و اینکه چ امکاناتی داره یا نمونه هایی که ازش استفاده کردن هست ؟

لینک ارسال

امکان خرید هست ولی چرا خودتون با پرداخت هزینه کمتر یاد نگیرید ؟؟

7 میلیون پرداخت میکنید برای سورس ؟؟

ولی آموزش رو با 1 میلیون تومان میتونید بخرید !

لینک ارسال

اوه اوه فکر میکنم بالاترین قیمت یک پکیج آموزشی آنلاین در سراسر سایت های ایرانی باشه امیدوارم واقعا از نظر سطح آموزش و پوشش مطالب هم به همون اندازه خاص و متفاوت با آموزش های انلاین ساخته شده تا این لحظه باشه

البته قبل دیدن قضاوت نمیکنم ولی امیدوارم کمی قیمت ها رو نرم تر کنید تا کاربران بیشتری بتونن هزینه کنن و یاد بگیرن و نه فقط کاربری که مطمعنه قراره از قبالش حداقل درامد هم اندازه داشته باشه

خیلی خوب میشه اگه مثل سایر سایت ها یه دموی چند دقیقه ای از کلیپ ها اماده کنید و چند هفته قبل از انتشارش پخش کنید اینجوری خیلی کاربران از خرید سایر پکیج ها منصرف میشن یا اقدام نمیکنن ضمن اینکه روش خوبی برای بالا بردن فروش هست

لینک ارسال

سلام

تا حالا پیاده نکردم، ولی خب دوستان پیاده سازی کردن.

اینکه بخوایید سایت رو توی وب ویو لود کنید، زیاد جالب نیست.مناسب این هستش که شما وب سرویس هایی رو برای اندروید بنویسید، به نوبه ای دوستان بهش میگن که API  ها رو بنویسید.یعنی شما URL  خاصی رو Excute  می کنید و اطلاعاتی از سمت وب سرویس به برنامه ارسال میشه.

نیازی هم نیست که پایگاه داده جداگانه ای بسازید، یجورایی افزونگی به حساب میاد، چرا ؟ چون دارید همون اطلاعاتی که برای وب توی پایگاه دارید رو دوباره یک پایگاه دیگه واسه اندروید انجام بدید.پس شما به وسیله همون پایگاه داده و ایجاد API  ها لازم برای اندروید کارتون رو انجام بدید.تمامی کار هایی که گفتید رو می تونید انجام بدید و محدودیتی ندارید.

یک مثال : شما برای لاگین و یا ورود به برنامه، میایید از کتابخانه Retrofit  استفاده می کنید که به وسیله RESTful  می تونید اطلاعات رو دریافت و ارسال  کنید، عموما به صورت JSON  و از XML  هم میشه استفاده کرد ( فرمت اطلاعات ).

لینک ارسال

در ۱ ساعت قبل، مجید آرتا گفته است :

سلام

تا حالا پیاده نکردم، ولی خب دوستان پیاده سازی کردن.

اینکه بخوایید سایت رو توی وب ویو لود کنید، زیاد جالب نیست.مناسب این هستش که شما وب سرویس هایی رو برای اندروید بنویسید، به نوبه ای دوستان بهش میگن که API  ها رو بنویسید.یعنی شما URL  خاصی رو Excute  می کنید و اطلاعاتی از سمت وب سرویس به برنامه ارسال میشه.

نیازی هم نیست که پایگاه داده جداگانه ای بسازید، یجورایی افزونگی به حساب میاد، چرا ؟ چون دارید همون اطلاعاتی که برای وب توی پایگاه دارید رو دوباره یک پایگاه دیگه واسه اندروید انجام بدید.پس شما به وسیله همون پایگاه داده و ایجاد API  ها لازم برای اندروید کارتون رو انجام بدید.تمامی کار هایی که گفتید رو می تونید انجام بدید و محدودیتی ندارید.

یک مثال : شما برای لاگین و یا ورود به برنامه، میایید از کتابخانه Retrofit  استفاده می کنید که به وسیله RESTful  می تونید اطلاعات رو دریافت و ارسال  کنید، عموما به صورت JSON  و از XML  هم میشه استفاده کرد ( فرمت اطلاعات ).

بسیار ممنون از توضیحاتتون

اینطور که متوجه شدم منظور شما به نوعی این بود که به نوعی تبادلو تعاملی بین دریافت و ارسال اطلاعات بین وب سایت و دیتابیس انلاین فروشگاه و اپلیکیشن صورت بگیره درسته ؟!

اگر اشتباه نکنم برای اینکار یکسری یوزرنیم ها و پسورد های هاست و phpmyadmin یا دیتابیس باید داخل اپلیکیشن برای ارتباط باهاشون تعریف بشه درسته ؟  آیا با توجه به دسترسی آسان و دکومپایل پروژه های اندرویدی از نظر امنیتی مشکلی نداره ؟!

از طرفی سایت prestashop هستش که خیلی با وردپرس و جوملا سیستمش فرق میکنه

من یک اپلیکیشن فروشی پیدا کردم ازش ولی قیمتش خیلی بالا و از 3 تا 5 میلیون هستش ضمن اینکه امکان اضافه کردن محصول به علاقه مندی ها و تخفیف و ... رو نداره و فقط یجورایی فروشگاه رو بصورت نسخه موبایلی پیاده میکنه !

به نظر شما پیاده سازی از صفر یک فروشگاه و لود کردن محصولات و فروش و علاقه مندی ها و ... در خوده اندروید استودیو بهتر و با صرفه تر نیست ؟

لینک ارسال

سلام

به نظر بنده خودتون پیاده کنید بهتره واستون، چون درک کد و تغییر دادن یکم مشکلاتی رو در پی داره.

زمانیکه بخوایید دیتابیس جداگانه ای تعریف کنید و استفاده کنید، نیاز به یوزر و پسور دیتابیس دارید.

تیو برنامه اندروید هیچ اطلاعاتی از دیتابیس هاستتون قرار نمیدین، همه ی کارها سمت سرور به وسیله وب سرویس ها صورت میگیره، اندروید فقط یک Request  میده و اطلاعات رو به صوزت JSON  میگیره.

لینک ارسال

دوست خوبم تا دلتون بخواد من فروشگاه اینترنتی ساختم.

دوره آموزشی اون در دست ضبط هستش به زودی با سورپرایز معرفی میشه ولی نه مخصوص این انجمنو بلکه در سطح کشور

لینک ارسال

در 29 دقیقه قبل، mohammad-alone گفته است :

دوست خوبم تا دلتون بخواد من فروشگاه اینترنتی ساختم.

دوره آموزشی اون در دست ضبط هستش به زودی با سورپرایز معرفی میشه ولی نه مخصوص این انجمنو بلکه در سطح کشور

من از نظر زمان کمی محدودیت دارم زمان تقریبی اماده شدن این آموزش ها کی هست که بی صبرانه منتظرش هستم

و شما که سابقه طولانی و تخصصی در این زمینه دارین آیا یه پروژه سورس آماده اندروید و مدیریت cms اش رو ندارین که ازتون خریداری کنم ؟

لینک ارسال

در ۱ ساعت قبل، arioman گفته است :

من از نظر زمان کمی محدودیت دارم زمان تقریبی اماده شدن این آموزش ها کی هست که بی صبرانه منتظرش هستم

و شما که سابقه طولانی و تخصصی در این زمینه دارین آیا یه پروژه سورس آماده اندروید و مدیریت cms اش رو ندارین که ازتون خریداری کنم ؟

کلاً سیستم CMS و Client اون رو آندروید ساختم.

کم کم سایت رو باید فراموش کرد !

میدونید آموزشی که دارم ضبط میکنم روی خیلی مسائل صحبت میشه و بسیار نکات ریز برنامه نویسی تو اون آورده شده که تو همین هفته یا هفته آینده ارائه میشه.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...