رفتن به مطلب

آموزش پرداخت درون برنامه ای همراه پی برای Basic4Android در کمتر از 5 دقیقه

a.fti

ارسال‌های توصیه شده

Basic4android-Logo.jpg

در این آموزش میتوانید در کمتر از 5 دقیقه نرم افزار های خود را به سرویس پرداخت درون برنامه ای همراه پی مجهز نمایید

محیط برنامه نویسی : Basic4Android

موارد مورد نیاز :

دانلود نمونه کتابخانه همراه پی : دانلود

فایل را از حالت فشرده خارج نمایید.

محتویات فایل :

files.png

• از دایرکتوری libs فایل WebViewExtras2-v2.10 از حالت فشرده خارج نموده و فایل های آن را در مسیر نصب Basic4Android در زیر دایرکتوری Libraries کپی نمایید.
  • دایرکتوری hamrahpay_b4a_v1beta شامل نمونه پروژه همراه پی برای Basic4Android میباشد که شما باید این پروژه را در محیط Basic4Android باز نمایید.

شروع آموزش استفاده از همراه پی در Basic4Android

1- ابتدا یک پروژه جدید در b4a ایجاد نمایید و طبق تصویر زیر کتابخانه های مورد نیاز را فعال نمایید:

libs.png

2- اضافه کردن ماژول همراه پی : در این مرحله باید یک ماژول جدید به نام hamrahpay ایجاد نمایید . طبق تصویر زیر :

add_module.png

سپس نام آن را hamrahpay گذاشته

module_name.png

و کد های داخل ماژول hamrahpay که در نمونه کد های دانلود شده قرار دارد را در این فایل کپی نمایید.

3- ایجاد یک اکتیویتی جدید به نام payment_activity طبق تصویر زیر :

create_activity.png

در این مرحله نیز باید همانند مرحله قبل کد های payment_activity را از نمونه کدهای دانلود شده کپی نمایید و در این فایل قرار دهید.

3- حال نوبت به ساخت دکمه پرداخت رسیده است . برای این کار شما باید یک دکمه در پروژه خود ایجاد نموده و در رویداد click آن کد درخواست پرداخت را بنویسید . این کار به سادگی هرچه تمام و تنها با 2 خط کد انجام میشود . در تصویر زیر نمونه کد پرداخت را مشاهده مینمایید که در نمونه کد پروژه نیز وجود دارد.pay_btn.png

در خط اول ابتدا صحت اتصال به اینترنت توسط کتابخانه همراه پی چک میشود و در صورت عدم اتصال پیام خطایی به کاربر نمایش داده میشود و در غیر اینصورت یک درخواست پرداخت ارسال خواهد شد و در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد صفحه پرداخت به کاربر نمایش داده خواهد شد . در این کدproduct_sku یک متغیر از نوع string میباشد که حاوی کد شناسه کالا میباشد . این کد را میتوانید پس از ثبت کالا در همراه پی از پنل خود کپی نمایید.

برای ایجاد دکمه پرداخت میتوانید از Designer وارد محیط طراحی شده و از منوی Add View و انتخاب Button یک دکمه به نام pay_btn ایجاد نمایید . طبق تصویر زیر :

create_btn.png

سپس کدهای درخواست پرداخت را همانند شکل قبل از پروژه کپی نموده و در رویداد click آن قرار دهید .نکته : این دکمه در هرکجای نرم افزار شما میتواند قرار گیرد ، ما در این پروژه در اکتیویتی Main قرار داده ایم که میتوانید از نمونه کدهای دانلود شده مشاهده نمایید .در اکتیویتی Main یک متغیر به نام product_sku از نوع String قرار دارد که حاوی کد شناسه محصول میباشد و باید با شناسه محصول شما جایگزین گردد.

sku.png

مرحله نهایی : فعال سازی نرم افزار شما پس از پرداخت ، این فعال سازی میتواند شامل ارائه هر نوع سرویسی در نرم افزار شما باشد که پس از پرداخت باید انجام گردد . به عنوان مثال بازگشایی قسمت های قفل شده نرم افزار شما یا اضافه کردن سکه و امتیاز به برنامه و ...برای این کار فایل ماژول hamrahpay را باز کرده و در خط آخر یک متد یا sub به نام activate_app وجود دارد که باید کدهای فعال سازی برنامه خود را در آن بنویسید و یا در صورتی که تابع فعال سازی دیگری دارید در این تابع فراخوانی گردد . هم اکنون در 4 مرحله بسیار ساده نرم افزار شما به سرویس پرداخت درون برنامه ای همراه پی مجهز شده است.در صورت هرگونه سوالی میتوانید با افتتاح یک تیکت جدید سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع : همراه پی

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

میشه در مورد متد و روش فعال سازی برنامه توضیح بدید .یا یه مثال بزنید من تا به حال قفل روی نرم افزار نزاشتم. و کلا با این قضیه آشنا نیستم.

لینک ارسال

سلام

میشه در مورد متد و روش فعال سازی برنامه توضیح بدید .یا یه مثال بزنید من تا به حال قفل روی نرم افزار نزاشتم. و کلا با این قضیه آشنا نیستم.

سلام

برنامه شما کاربردش چیه ؟ آیا از دیتابیس استفاده میکنه ؟؟؟ محتوای برنامه چیه و قراره چی توش فروش بره ؟ توضیح بدید تا بهتر بتونم جوابتون بدم

با تشکر

لینک ارسال

سلام

این نمونه پرداخت کننده پولش به کجا میره ؟

میخوایم موقعی که پول پرداخت میشه و به حسال ما بیاد قسمتی که کد نویسی کردیم تو برنامه فعال بشه

و پرداخت چگونه هست ؟ مثلا مثل ماژول زرین پال و پی لاین و این چیزا ؟

خواهشا راهنمایی کنید

لینک ارسال

سلام

این نمونه پرداخت کننده پولش به کجا میره ؟

میخوایم موقعی که پول پرداخت میشه و به حسال ما بیاد قسمتی که کد نویسی کردیم تو برنامه فعال بشه

و پرداخت چگونه هست ؟ مثلا مثل ماژول زرین پال و پی لاین و این چیزا ؟

خواهشا راهنمایی کنید

سلام

ضمن تشکر از همراه پی و شما دوست عزیز

بله دقیقا مثل همون درگاه های پرداخت هست

لینک ارسال

سلام

برنامه شما کاربردش چیه ؟ آیا از دیتابیس استفاده میکنه ؟؟؟ محتوای برنامه چیه و قراره چی توش فروش بره ؟ توضیح بدید تا بهتر بتونم جوابتون بدم

با تشکر

سلام

یه کتاب هست که توش از لیست ویو استفاده شده. سه بخش جدا از هم داره . میخوام وقتی کاربر همین که برنامه رو باز کرد با پیغام خرید مواجه بشه. و وقتی خرید کرد همیشه بتونه از کل کتاب استفاده کنه.

البته یه دمو هم براش میسازم که یه مقدار استفاده کنن ازش.

لینک ارسال

من همیشه از این روش استفاده میکنم البته نمیدونم درسته یا غلط شایدم کلا تنها راه همینه درکل نمیدونم*herher*

شما بیا تعریف کن که اگر پرداخت موفقیت آمیز بود یه فایل ایجاد بشه

حالا وقتی برنامه باز میشه با یهه if ببین اون فایل وجود داره یا نه اگه باشه که هیچ اگر نباشه کاربر مجبود میشه به پرداخت وجه به همین خوشمزگی:D*r24*

لینک ارسال

من همیشه از این روش استفاده میکنم البته نمیدونم درسته یا غلط شایدم کلا تنها راه همینه درکل نمیدونم*herher*

شما بیا تعریف کن که اگر پرداخت موفقیت آمیز بود یه فایل ایجاد بشه

حالا وقتی برنامه باز میشه با یهه if ببین اون فایل وجود داره یا نه اگه باشه که هیچ اگر نباشه کاربر مجبود میشه به پرداخت وجه به همین خوشمزگی:D*r24*

دستت درد نکنه.

تا همین جاشم توضیح دادی منت سر من گذاشتی.

من تازه کارم میشه یه کدی چیزی بزاری که اون قسمت ایجاد فایل رو چیکار کنم و برنامه ببینه اون فایل هست یا نه.

لینک ارسال

خواهش میکنم

البته باید تاپیک جدا بزنید امیدوارم مدیران دعوام نکنن *badboys*

برای ایجاد فایل

file.WriteString(file.DirInternal , "mesal.txt",".")

برای چک کردن

If File.Exists(File.DirInternal, "mesal.txt") = True Then
   'انجام کاری که میخواهید بشه(در صورتی که قبلا پرداخت شده)
   Else
   'رفتن به اکتیویتیی که برای پرداخت هست
   End If 

لینک ارسال

خواهش میکنم

البته باید تاپیک جدا بزنید امیدوارم مدیران دعوام نکنن *badboys*

برای ایجاد فایل

file.WriteString(file.DirInternal , "mesal.txt",".")

برای چک کردن

If File.Exists(File.DirInternal, "mesal.txt") = True Then
   'انجام کاری که میخواهید بشه(در صورتی که قبلا پرداخت شده)
   Else
   'رفتن به اکتیویتیی که برای پرداخت هست
   End If 

این DirInternal کجا میشه؟اگه بخوام تستش کنم. توی پوشه file نبود

لینک ارسال

در ایجاد فایل و... شکی نیست این کد جوابش رو پس داده:D

آره حرفتون درسته.

فقط این اینترنال کجاست. مثلا شخص بره یه فایل رو بزاره همون جا که بدون پرداخت وارد برنامه بشه.

یا مثلا وقتی خریداری کرد. از طریق زاپیا یا هر برنامه ی دیگه ای وقتی برنامه رو بفرسته این فایل باهاش میره یا نه؟

راستی این کد رو file.WriteString(file.DirInternal , "mesal.txt",".")

باید توی Sub activate_app()

'کد های فعال سازی برنامه خود را در این قسمت بنویسید

' write your activate code here

ToastMessageShow("نرم افزار شما به نسخه طلایی ارتقاع پیدا کرد.",True)

End Sub

قسمت بنویسم؟

لینک ارسال

سلام

یه کتاب هست که توش از لیست ویو استفاده شده. سه بخش جدا از هم داره . میخوام وقتی کاربر همین که برنامه رو باز کرد با پیغام خرید مواجه بشه. و وقتی خرید کرد همیشه بتونه از کل کتاب استفاده کنه.

البته یه دمو هم براش میسازم که یه مقدار استفاده کنن ازش.

سلام

بهتره از همراه پی + php + sql + serial استفاده کنی

یعنی چی ؟

یعنی اول کار برنامه بیاد دیتابیس رو چک کنه که ایا این سریال گوشی تو دیتابیس وجود داره یا خیر

اگه اره : برنامه به صورت کامل اجرا بشه و قسمت پرداخت مخفی بشه

اگه خیر : پیغام بده و قسمت پرداخت نمایش داده بشه

زمانی هم که پرداخت انجام شد و برنامه بیاد اون سریال رو تو دیتابیس ثبت کنه

این شکلی خیلی خوب هست

،

اما من هنوز یه سوال دارم

برنامه که تو بازار برای فروش میره ، طرف پول میده و برنامه رو میخره ، ممکنه برای خیلی ها ارسال کنه یا به رایگان بزاره

پس باید یه اکتیویشن هم اونجا بزاریم ، اگه هم بزاریم که دوباره باید پول رو پرداخت کنه که برنامه باز بشه ، با این حساب دوبار پول میده !

دوستانی که برنامه تو بازار گذاشتن از چه روشی استفاده کردن یا میکنن ؟

لینک ارسال

سلام

بهتره از همراه پی + php + sql + serial استفاده کنی

یعنی چی ؟

یعنی اول کار برنامه بیاد دیتابیس رو چک کنه که ایا این سریال گوشی تو دیتابیس وجود داره یا خیر

اگه اره : برنامه به صورت کامل اجرا بشه و قسمت پرداخت مخفی بشه

اگه خیر : پیغام بده و قسمت پرداخت نمایش داده بشه

زمانی هم که پرداخت انجام شد و برنامه بیاد اون سریال رو تو دیتابیس ثبت کنه

این شکلی خیلی خوب هست

،

اما من هنوز یه سوال دارم

برنامه که تو بازار برای فروش میره ، طرف پول میده و برنامه رو میخره ، ممکنه برای خیلی ها ارسال کنه یا به رایگان بزاره

پس باید یه اکتیویشن هم اونجا بزاریم ، اگه هم بزاریم که دوباره باید پول رو پرداخت کنه که برنامه باز بشه ، با این حساب دوبار پول میده !

دوستانی که برنامه تو بازار گذاشتن از چه روشی استفاده کردن یا میکنن ؟

روش بسیار عالی هست. دستتون درد نکنه . اما من نمیدونم چجوری این برنامه رو به سرور وصل کنم. یعنی با دیتابیس و imei آشنام اما توی phpباید چه کدی بنویسم؟

د ضمن بازار فقط برنامه های خودشو قبول میکنه. منظورم درون پرداختی خودش هست. وباید بگم وقتی به مرحله پرداخت میره بازار خودش میفهمه این کاربر قبلا خریداری کرده یا نه.

اگه سورس روش تون رو دارید خواهشا قرار بدید خیلی جالب بود.

لینک ارسال

آره حرفتون درسته.

فقط این اینترنال کجاست. مثلا شخص بره یه فایل رو بزاره همون جا که بدون پرداخت وارد برنامه بشه.

یا مثلا وقتی خریداری کرد. از طریق زاپیا یا هر برنامه ی دیگه ای وقتی برنامه رو بفرسته این فایل باهاش میره یا نه؟

راستی این کد رو file.WriteString(file.DirInternal , "mesal.txt",".")

باید توی Sub activate_app()

'کد های فعال سازی برنامه خود را در این قسمت بنویسید

' write your activate code here

ToastMessageShow("نرم افزار شما به نسخه طلایی ارتقاع پیدا کرد.",True)

End Sub

قسمت بنویسم؟

1 - اگه از Encode و decode استفاده کنین برای اون فایل ، + یه مشخصه از اون گوشی هم توش بزارین ، دیگه کسی نمیتونه اون فایل رو دستکاری کنه و چون چیزی معلوم نیست

2 - اون فایل .... file.WriteString(file.DirInternal , "mesal.txt هم باید جایی بزارین که برنامه چک میکنه ایا برنامه پرداخت شده هست یا خیر ، بهترین جا هنگام لود هست )

3 - بر فرض میخواین فلان دکمه بعد از پرداخت فعال بشه یا برنامه بیاد بالا - تو این قسمت باید کد بنویسین - این قسمت یعنی طرف پول رو پرداخت کرده

لینک ارسال

روش بسیار عالی هست. دستتون درد نکنه . اما من نمیدونم چجوری این برنامه رو به سرور وصل کنم. یعنی با دیتابیس و imei آشنام اما توی phpباید چه کدی بنویسم؟

د ضمن بازار فقط برنامه های خودشو قبول میکنه. منظورم درون پرداختی خودش هست. وباید بگم وقتی به مرحله پرداخت میره بازار خودش میفهمه این کاربر قبلا خریداری کرده یا نه.

اگه سورس روش تون رو دارید خواهشا قرار بدید خیلی جالب بود.

اموزش فک میکنم تو فروشگاه باشه دوست عزیز ، اگه نبود اعلام کنین که اموزش رو بزارم

یعنی تو بازار باید سورس بزاریم و اونا روش اکتیویشن میزارن ؟

من منظورم اینه که بنده یه برنامه ای مینویسم شما از بازار میخرین بعد هم اون رو با zapya برای ده نفر ارسال میکنین ! - فکری برای این شده ؟

لینک ارسال

نه یه روش تو بازار هست. برای اکلیپسه. خیلیا ازش استفاده میکنن هیچ مشکلی نداره.

برای بیسیک خود بازار کتابخونشو نداده اما جا های دیگه فروشی شو دارن. 50 بعضی 30 تومن

اگه ممکنه این روش رو یه اموزش بده . تو مایه های برنامه نویسی حرفه ای هست. خیلی کارا میشه باهاش کرد.

لینک ارسال

لینک فروشگاه رو میزارم

قیمت ها فوق العاده پایین هست

فک میکنم بهترین راه حمایت از سایت باشه *tashvigh*

هم حمایت میکنین هم یاد میگیرین *vibre*

دیتابیس انلاین : http://shop.basic4android.org/?p=228

رمزنگاری و رمز گشایی : http://shop.basic4android.org/?p=1589

موفق باشی *give_rose*

لینک ارسال

روش هایی که دوستان گفتن کاملا صحیح هست و تقریبا ساده ترین روشی هست که جواب میده . در دیتابیس هم میشه ذخیره کرد ولی این روشی که دوستان گفتن ساده تر و هست.

با تشکر

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...