رفتن به مطلب
بخش Unity به انجمن اضافه شد
  • 0

SdkVersion

User

سوال

منم همش دارم با سوالاتم انجمن رو زخمی میکنم :crazy:

امکانش هست یک توضیح کاملی درمورد تفاوت SDK ورژن ها

کاربرد SDK ورژن ها

و شماره ای که باید توی مانیفست براشون تنظیم کرد رو توضیح بدید :53:

( <uses-sdk android:minSdkVersion="18" android:targetSdkVersion="29"/> این دو شماره روی چه اعدادی باید باشن و تفاوتشون چیه ؟ )

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

5 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

باسلام،

API 2 ( اندروید ۱٫۱ )

API 3 ( اندروید ۱٫۵ )

API 4 ( اندروید ۱٫۶ )

API 5 ( اندروید ۲ )

API 6 ( اندروید ۲٫۰٫۱ )

API 7 ( اندروید ۲٫۱ )

API 8 ( اندروید ۲٫۲ )

API 9 ( اندروید ۲٫۳ )

API 10 ( اندروید ۲٫۳٫۳ )

API 11 ( اندروید ۳ )

API 12 ( اندروید ۳٫۱ )

API 13 ( اندروید ۳٫۲ )

API 14 ( اندروید ۴ )

API 15 ( اندروید ۴٫۰٫۳ 

API 16 ( اندروید ۴٫۱ )

API 17 ( اندروید ۴٫۲ )

API 18 ( اندروید ۴٫۳ )

API 19 ( اندروید ۴٫۴ )

API 20 ( اندروید ۴٫۴ )

API 21 ( اندروید 5)

API 22 ( اندروید 5.1 )

API 23 ( اندروید 6 )

API 24 ( اندروید 7 )

API 25 ( اندروید 7.1)

API 26 ( اندروید 8 )

API 28 ( اندروید 9)

API 29 ( اندروید 10)

این لیست بالا رو نگاه کنید هرعددی همراه با واژه(API)به یک اندروید تعلق دارد.

حالا در اندروید منیفیست ما میتوانیم تعیین کنیم که برنامه مون حداقل و حداکثر روی چه اندرویدی اجرا بشه(در واقع محدوده پشتیبانی از اون API رو مشخص می کنیم)

فرض کنید ما targetSdkVersion(حداکثر API ورژن) رو روی عدد 11 بزاریم یعنی بالاترین اندرویدی که برنامه میتونه روی اون اجرا بشه اندروید3 خواهد بود. البته ممکنه روی مثلا اندرویدهای بالاتر هم اجرا بشه اما اگر از API اون اندرویدهای بالاتر یک امکانی حذف شده باشه(کم پیش میاد حذف کنن، بیشتر اضافه میکنن)و ما از همون امکاناتی که حذف کردن استفاده کرده باشیم برنامه روی دستگاه هایی که دارای اندروید 3 به بالا هستن اجرا نمیشه و ممکنه که هنگام نصب، اندروید بگه این برنامه با دستگاه تان سازگاری ندارد و حتی ممکنه نصب بشه اما فورس کلوز بده!

من اینجا اندروید سه رو فقط مثال زدم وگرنه منسوخ شده الان:DD:

خب minSdkVersion هم همون حداقل API ورژن هست یعنی برنامه من روی چه نسخه های بالاتر از تعیین شده اجرا بشه. به عنوان مثال ما اینو مثلا 5 میزاریم یعنی حداقل روی اندروید2 اجرا بشه.یعنی اگر روی اندروید1 نصب کنیم ممکنه دیگه کلا نصب نشه! چون اندروید 2 نسبت به اندروید1 جدیدتر هست و یک سری امکاناتی بهش اضافه شده و ما ممکنه از اون توی برنامه مون استفاده کنیم درحالی که توی اندروید یک، اون امکان نیست و برنامه سازگاری نخواهد داشت.

هرچه minSdkVersion بالاتر باشد تعداد دستگاه هایی که با برنامه شما سازگاری خواهد داشت کمتر اما فرایند توسعه راحت تر خواهد بود اما اگر هرچه minSdkVersion  کمتر باشد تعداد دستگاه هایی که با برنامه شما سازگاری خواهد داشت بیشتر اما فرایند توسعه سخت تر خواهد بود.

همچنین امروزه اگر targetSdkVersion کمتر از 26 باشد هنگام نصب برنامه، گوگل هشدار منسوخی برنامه را بدلیل پشتیبانی نکردن از اندرویدهای جدید، ظاهر خواهد کرد، همچنین مارکت های ایرانی و بین المللی نیز targetSdkVersionکمتر از 26 را نخواهند پذیرفت.پس باید:

targetSdkVersion≥26

بطورکلی نصیحت میکنم این دوتا رو اینطوری تنظیم کنید:

minSdkVersion="5" android:targetSdkVersion="26"

موفق باشید:53:

لینک ارسال

سلام

همونطور که میدونید، اندروید ورژن های مختلفی داره. این ورژن ها رو با این اعداد نشون میدن. مثلا اندروید 4.0.0 میشه 14 و ....

این لیست رو میشه از اینترنت در آورد.

اما این مینیمم و ماکسیمم، نشون میده که برنامه شما حداقل و حداکثر رو چه نسخه اندروید هایی قابل نصب باشه

لینک ارسال

در 7 دقیقه قبل، امیرحسین قاسمی گفته است :

همچنین امروزه اگر minSdkVersion کمتر از 26 باشد هنگام نصب برنامه، گوگل هشدار منسوخی برنامه را بدلیل پشتیبانی نکردن از اندرویدهای جدید را ظاهر خواهد کرد، همچنین مارکت های ایرانی و بین المللی نیز minSdkVersion کمتر از 26 را نخواهند پذیرفت.پس باید:

minSdkVersion≥26

بطورکلی نصیحت میکنم این دوتا رو اینطوری تنظیم کنید:

minSdkVersion="5" android:targetSdkVersion="26"

پس الان خودتون ک 5 گذاشتینش بعد خودتون گفتین زیر 26 رد شدست! درست متوجه شدم؟

لینک ارسال

در 11 دقیقه قبل، امیرحسین قاسمی گفته است :

باسلام،

API 25 ( اندروید 7.1)

API 26 ( اندروید 8 )

API 28 ( اندروید 9)

API 29 ( اندروید 10)

این لیست بالا رو نگاه کنید هرعددی همراه با واژه(API)به یک اندروید تعلق دارد

حالا در اندروید منیفیست ما میتوانیم تعیین کنیم که برنامه مون حداقل و حداکثر روی چه اندرویدی اجرا بشه(در واقع محدوده پشتیبانی از اون API رو مشخص می کنیم) ....

بازم ممنون از شما اقای قاسمی عزیز :give_rose:

کامل و جامع بودش :53:

لینک ارسال

در 2 ساعت قبل، DexterFstone گفته است :

پس الان خودتون ک 5 گذاشتینش بعد خودتون گفتین زیر 26 رد شدست! درست متوجه شدم؟

سلام مجدد،

دوست عزیز targetSdkVersion نباید کمتر از 26 باشه. دوباره ملاحظه کنید من پست رو ویرایش کردم. این اواخرش به جای targetSdkVersion نوشته بودم minSdkVersion که درستش کردم. به هرحال ببخشید:53:

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...