رفتن به مطلب

آموزش روشن نگاه داشتن صفحه موبایل

مهدی ایزدی

ارسال‌های توصیه شده

سلام دوستان.

خب شاید براتون پیش اومده باشه که دوست داشته باشید صفحه موبایل در هنگام کار با برنامه شما خاموش نشه و کاملا روشن بمونه.

خب آسان ترین کار در برنامه نویسی همین کاره :cool:

کتابخانه Phone رو Add کنید

کد زیر رو در Sub Globals قرار بدید که مربوط میشه به تعریف WakeState موبایل:

<code>Dim Keep As PhoneWakeState</code>

برای روشن ماندن صفحه گوشی هم کافیه کد زیر رو مثلا در قسمت Activity Create اضافه کنیم:

<code>Keep.KeepAlive(True)</code>

بدون شک میدونید که واسه غیر فعال کردن این حالت باید به جای True از False استفاده کنید.

موفق باشید

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 4 هفته بعد...

ببخشید پس اگه بخوایم یه باتن بزاریم و بش بگیم که اگه کلیک کنه فعال بشه و اگه دوباره کلیک کنه غیر فعال بشه چیکار کنیم؟

لینک ارسال

سلام خوش اومدی عزیز تاپیک رو باید جدید میدادی تا زود رسیدگی شه توضیح فک نکنم لازم باشه با CheckBox بهتره به نظر من

این رو هم تو قسمت Sub Globals تعریف کن

Dim i As Int = 0

Sub Button1_Click
   If i = 0 Then
       i = 1
       Keep.KeepAlive(True)
       Button1.Text = "active shod"
   Else
       Keep.KeepAlive(False)
       Button1.Text = "active nashod"
       i = 0
   End If
End Sub

موفق باشی

لینک ارسال

آرمین جان یه سوال دیگه هم داشتم

من یه باتن توی تنظیماتم ساختم که وقتی روش کلیک میکنی یه موسیقی پخش میکنه و وقتی دوباره روش کلیک میکنی موسیقی متوقف میشه

اما وقتی مثلا به یه لیوت دیگه میریم و برمیگردیم به تنظیمات دیگه نمیشه آهنگو متوقف کرد

و همچنین وقتی از برنامه خارج میشی هم هنوز میخونه

اینم کد:

Sub Process_Globals
 Dim MediaPlayer1 As MediaPlayer
End Sub

Sub Button2_Click
If MediaPlayer1.IsPlaying Then
MediaPlayer1.Pause
Button2.Text="اجرای موسیقی"
Else
MediaPlayer1.Play

Button2.Text="توقف موسیقی"
End If
End Sub

ممنونت میشم کمکم کنی

بازم ممنون

لینک ارسال

باسلام

یه ساده ترش برات نوشتم اومیدوارم به درت بخوره

تو این قسمت

Sub Process_Globals
Dim N As MediaPlayer 
End Sub

وتو این قسمت

Sub Globals
Private Button1 As Button
Private Button2 As Button
End Sub

وتواین قسمت

Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)
Activity.LoadLayout("n")
n.Initialize
n.Load(File.DirAssets,"pashayee.mp3")
Button1.Text = "Stop"
Button2.Text = "start"
End Sub

وتو این قسمت

Sub Button1_Click
n.Stop
Button2.Visible = True
End Sub

وتو این قسمت

Sub Button2_Click
n.Load(File.DirAssets,"pashayee.mp3") 
n.Play
Button2.Visible = False
End Sub

امید وارم خوب باشه

لینک ارسال

سوالات مختلف خودتونو در یک تاپیک جدید بپرسید لطفا

لینک ارسال

آخه چنبار آقا ارمین بگن..!!!

هر سوالتونو تو یه تاپیک جدا بپرسسین تا تو سرچ بقیه هم بتونن استفاده کنن :S

لینک ارسال

• 3 ماه بعد...
سلام خوش اومدی عزیز تاپیک رو باید جدید میدادی تا زود رسیدگی شه توضیح فک نکنم لازم باشه با CheckBox بهتره به نظر من

این رو هم تو قسمت Sub Globals تعریف کن

Dim i As Int = 0

Sub Button1_Click
   If i = 0 Then
       i = 1
       Keep.KeepAlive(True)
       Button1.Text = "active shod"
   Else
       Keep.KeepAlive(False)
       Button1.Text = "active nashod"
       i = 0
   End If
End Sub

موفق باشی

تشکراز دوستان

حالا اگه بخوایم این کد در همه اکتیویتی از طریق اکتویتی تنظیمات اجرا بشه چکار باید کرد ...

لینک ارسال

من بارها توی برنامه های مختلفم این کد رو امتحان کردم ولی زمانی که برای اولین بار keepalive رو ترو بذاریم دیگه قابلیت غیرفعال شدنش رو نداریم(در عمل)یکی از نشونه هاش اینه که اگر برای بار دوم بخوای با مقدار keepalive ور بری توی لوگ ها بهت پیغام میده که این موضوع قبلن تنظیم شده(انگلیسیش دقیق یادم نی)از releasekeepalive هم استفاده کردم همون نتیجه رو داد!دوستان هم تجربه مشکل منو داشتن؟

لینک ارسال

من بارها توی برنامه های مختلفم این کد رو امتحان کردم ولی زمانی که برای اولین بار keepalive رو ترو بذاریم دیگه قابلیت غیرفعال شدنش رو نداریم(در عمل)یکی از نشونه هاش اینه که اگر برای بار دوم بخوای با مقدار keepalive ور بری توی لوگ ها بهت پیغام میده که این موضوع قبلن تنظیم شده(انگلیسیش دقیق یادم نی)از releasekeepalive هم استفاده کردم همون نتیجه رو داد!دوستان هم تجربه مشکل منو داشتن؟

حالا آخرش باید چکار کرد تا بشه برا تمام اکتیویتی ها انجام بشه ...

لینک ارسال

کد رو توی محیط بیسیک تست کنید ببینید کارتون راه میوفته:

Dim MyBool As Boolean : MyBool=False
MyBool=Not(MyBool)
Keep.KeepAlive(MyBool)

و دوستمون آقای شهاب واسه هر اکتویتی میتونید کدش رو توی رویداد Activity_Create هر اکتیویتی بنویسید

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...
دستت درد نکنه آرمین جان هیچجا کدشو پیدا نکرده بودم

ببخشید آقا مهدی یه انتقاد یا نصیحت در مورد این پستت به نظرم رسید امیدوارم بپذیری .

بنده چند سالی هست که به برنامه نویسی زبان های مختلف تحت لینوکس و ویندوز و وب مشغول هستم جدیدا هم روی به سمت برنامه نویسی اندروید آوردم بهش علاقه مند شدم و در حال یادگیری هستم این رو گفتم بدونی این نصیحت رو از کسی میشنوی که حد اقل چند سالیه تو این زمینه فعاله و مطمن باش که تجربشو دارم که دارم بهت میگم . این که میگی هیچ جا کدشو پیدا نکردی اصلا درست نیست کدش رو باید تو بانک اطلاعاتی که خدا بهت داده پیدا کنی یعنی ذهن خودت این که بخای برنامه نویسی کنی و هر جاش که به مشکل خوردی از سایت های مختلف و منابع مختلف کمک بگیری بد نیست ولی این که تمام برنامت هر تیکش متشکل از کسی یا منبعی باشه به درد نمیخوره و مطمن باش برنامه نویس خوبی از آب در نمیای سعی کن اول از همه از ایده های خودت استفاده کنی و سعی کنی مشکلت رو حل کنی ته تهش اگر به بن بست خوردی و چاره ایی نداشتی از منابع استفاده کنی اینطوری که انگار داری مشق مینویسی به هر حال امیدوارم ازم ناراحت نشده باشی و قبول کنی .

با آرزوی موفقیت

لینک ارسال

برای غیر فعال کردن باید از کد ReleaseKeepAlive استفاده کنید چون TRUE و FALSE برای برایت و دیم کردن صفحه نمایشه

لینک ارسال

• 2 ماه بعد...
سلام دوستان.

خب شاید براتون پیش اومده باشه که دوست داشته باشید صفحه موبایل در هنگام کار با برنامه شما خاموش نشه و کاملا روشن بمونه.

خب آسان ترین کار در برنامه نویسی همین کاره :cool:

کتابخانه Phone رو Add کنید

کد زیر رو در Sub Globals قرار بدید که مربوط میشه به تعریف WakeState موبایل:

<code>Dim Keep As PhoneWakeState</code>

برای روشن ماندن صفحه گوشی هم کافیه کد زیر رو مثلا در قسمت Activity Create اضافه کنیم:

<code>Keep.KeepAlive(True)</code>

بدون شک میدونید که واسه غیر فعال کردن این حالت باید به جای True از False استفاده کنید.

موفق باشید

سلام اگر این کد رو روی اکتیویتی اصلی بزاریم برای همه ی اکتیویتی ها کار میکنه دیگه ؟ یعنی هر اکتیویتی فعال بشه صفحه روشن میمونه؟

و اینکه بعد از خروج برنامه گوشی به حالت قبل بر میگرده دیگه؟

لینک ارسال

سلام اگر این کد رو روی اکتیویتی اصلی بزاریم برای همه ی اکتیویتی ها کار میکنه دیگه ؟ یعنی هر اکتیویتی فعال بشه صفحه روشن میمونه؟

و اینکه بعد از خروج برنامه گوشی به حالت قبل بر میگرده دیگه؟

درود.

بله فکر کنم اگه برای همون اکتیویتی اول این کد رو بنویسید برای کل برنامه اینکارو انجام میده. اما به شرط اینکه اگه میخواین اکتیویتی جدیدی رو استارت کنید اکتیویتی قبلی که توش کد روشن موندن رو نوشتید finish نکنید و فقط اکتیویتی جدیدی که میخواین رو استارت کنید.

و بله اگه از برنامه خارج بشید گوشی به حالت اول برمیگرده.

درضمن اگه شک دارید که درصورت نوشتن این کد در یک اکتیویتی این کد عمل نمیکنه ، میتونید یک سرویس جدا برای اینکار ایجاد کنید و کد رو داخل سرویس بنویسید تا برای کل گوشی اعمال بشه.

اما اگه میخواین با خارج شدن برنامه به حالت اول برگرده ، موقع خارج شدن سرویس رو متوقف کنید وگرنه به کارش ادامه میده.

لینک ارسال

همینطور که توی تاپیک ها هم دکر شده بهتره برای اینجور کارها از Service استفاده کنید ! قانونی تر هست *r24*

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...