رفتن به مطلب
  • 0

کار با نویکت

aloneboy7617

سوال

سلام دوباره

دوستان من داخل نویکت یه فیلد آی دی دارم که باید عدد باشه و عدد ها تکراری نباشن و \شت سرهم باشن

حالا من میخوام تو اون فیلد حدود ده هزار رکورد داشته باشم و اینکه بخوام این ده هزار رکورد رو

دونه دونه از ۱ شروع کنم تا ۱۰۰۰۰ بزنم خیلی وقت گیر و یه جورایی نشدنیه

گفتم بینم راهی هست واسه انجام کیر چیکار باید کرد؟؟؟؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

14 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

ببین 10000 تا خیلیه ها! گفتنش راحت ولی شروع به کار کنی نفست بند میاد! ولی هب نشدنی هم نیست!

حتما توجه کن که مثلا هر 100 تا که رسیدی، از کل دیتابیس، یه فایل آپلود کن تو یه جا مثلا تو پیکوفایل اکانت بساز و اون تو آپلود کن که مطمئن باشی مشکلی پیش نمیاد.

لینک ارسال

ببین 10000 تا خیلیه ها! گفتنش راحت ولی شروع به کار کنی نفست بند میاد! ولی هب نشدنی هم نیست!

حتما توجه کن که مثلا هر 100 تا که رسیدی، از کل دیتابیس، یه فایل آپلود کن تو یه جا مثلا تو پیکوفایل اکانت بساز و اون تو آپلود کن که مطمئن باشی مشکلی پیش نمیاد.

داداش من خودم دارم میگم نشدنیه مثلا به 5000 که برسم باید بزنم 5001 بعد 5002بعد 5003

و...

اینجوری فقط ده روز بادی وایسم این عدد هارو بزنم

من دنبال یه راهی هستم گفتم شاید دوستان بتونن کمک کنن

لینک ارسال

موقعی table رو میسازی فیلدی که میخوای رو INTEGER قرار بده و تیک Not null جلوش رو بزن ، بعد بالای صفحه یه کلید زرده جلوش نوشته Primary Key اون رو بزن بعد پایین صفحه نوشته Auto Increment تیک اون رو هم بزن 

تموم ، این فیلد خودش از 1 شروع میشه و به تعداد سطر هات افزایش پیدا میکنه

db.png

لینک ارسال

موقعی table رو میسازی فیلدی که میخوای رو INTEGER قرار بده و تیک Not null جلوش رو بزن ، بعد بالای صفحه یه کلید زرده جلوش نوشته Primary Key اون رو بزن بعد پایین صفحه نوشته Auto Increment تیک اون رو هم بزن 

تموم ، این فیلد خودش از 1 شروع میشه و به تعداد سطر هات افزایش پیدا میکنه

db.png

خوب در این حالت فقط خود نویکت میاد عدد هارو اضافه میکنه واسه اینکار باید فیلد کناری تند تند رکورد توش درست کنی که به اون عدد اضافه بشه

و باز هم با این حالت من باید 10000 هزار رکورد رو خودم ایجاد کنم با این تفاوت که فقط عدد هارو خودم دیگه نمیزنم

یه راهییم واسه این نیست؟

لینک ارسال

آها الان منظورت رو فهمیدم ، شما یه Query بنویس اون رو پشت سر هم اجرا کن

لینک ارسال

آها الان منظورت رو فهمیدم ، شما یه Query بنویس اون رو پشت سر هم اجرا کن

چطوری میشه یکم توضیح بدین لطفا

لینک ارسال

برای مثال Query زیر به تیبل Company یه سطر اضافه میکنه و توی فیلد های id,name.addres.... مقدار ها رو وارد میکنه

INSERT INTO COMPANY (ID,NAME,AGE,ADDRESS,SALARY)
VALUES (1, 'Paul', 32, 'California', 20000.00 );

حالا نمیدونم navicat حلقه ای  مثل For داره یا نه که فکر نمیکنم داشته باشه ، شما دیتابیس رو بیار تو b4a با یه حلقه با همین query هر چقدر میخوای سطر اضافه کن

لینک ارسال

عزیزم از اکسل استفاده کن توی کمتر از یک دقیقه آماده میشه

میشه بگین چیکار باید بکنم با اکسل آشنایی ندارم

لینک ارسال

خب متن و مطالبی که باید در این 10000 تا ستون قرار بگیرند رو چجوری میخوای بزاری؟اون که دذیگه اتوماتیک نمیشه؟میشه؟

لینک ارسال

برادرم شما بیا یه برنامه ساده بنویس که در یک حلقه فور از 1 تا 100000 بره و ستون ID رو برابر با i بروزرسانی کنه

در نهایت هم یک دکمه بذار فایل دیتابیس رو در حافظه خارجی ذخیره کنه

البته اگه زبان برنامه نویسی دیگه ای بلد نباشی مثل وی بی یا سی شارپ یا حتی لوا چون راحت میتونی اینکارو بکنی

لینک ارسال

اتساین جمیل؟

جدیده؟

پست بنده خدا واسه حدود 10 ماه پیشه  :DD:  تاریخش رو نگاه کنید . 8 مرداد 94

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...