رفتن به مطلب

رنگ بندی متن ( نمونه مثال سوره حمد)

مجید آرتا

ارسال‌های توصیه شده

سلام

امیدوارم حالتون خوب باشه

قبلا قصد داشتم بنده سورس کدی رو در قالب اینکه بیاییم و یکسری حروف رو رنگی کنیم مثل   (   َ ، ُ ، ِ ، ّ،ۀ.....)

سورس کد رو نوشتم ولی خب کتابخونش یکم ناقصه و درست حسابی کار نمیکنه.یکی از دوستان هم حالا نوشتن سورسشو ولی خب اون میاد کلمه ای رو میگیره هایلایت میکنه و نمیدونم به چه صورت عمل میکنه و ایا میتونه حروف خاص رو هم رنگ بندی کنه یا نه.

راه های بهتری قطعا هستش ولی خب بنده سورس رو قرار میدم تا شاید خودتون بتونید واسه خودتون کامل کنید و یا نکته اموزشی چیزی داشته باشه

توی سورس از کتابخونه RichString  استفاده شده که میتونید جستجو کنید کتابخونشو پیدا کنید

خب اینم نمونه ی کاری که این سورس انجام میده :

alhamd.png

خب امیدوارم که مفید واقع بشه

رمز فایل : basic4android.org

http://s3.picofile.com/file/8202158842/RangBandi_A_arab.rar.html

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

امیدوارم حالتون خوب باشه

قبلا قصد داشتم بنده سورس کدی رو در قالب اینکه بیاییم و یکسری حروف رو رنگی کنیم مثل   (   َ ، ُ ، ِ ، ّ،ۀ.....)

سورس کد رو نوشتم ولی خب کتابخونش یکم ناقصه و درست حسابی کار نمیکنه.یکی از دوستان هم حالا نوشتن سورسشو ولی خب اون میاد کلمه ای رو میگیره هایلایت میکنه و نمیدونم به چه صورت عمل میکنه و ایا میتونه حروف خاص رو هم رنگ بندی کنه یا نه.

راه های بهتری قطعا هستش ولی خب بنده سورس رو قرار میدم تا شاید خودتون بتونید واسه خودتون کامل کنید و یا نکته اموزشی چیزی داشته باشه

توی سورس از کتابخونه RichString  استفاده شده که میتونید جستجو کنید کتابخونشو پیدا کنید

خب اینم نمونه ی کاری که این سورس انجام میده :

alhamd.png

خب امیدوارم که مفید واقع بشه

رمز فایل : basic4android.org

http://s3.picofile.com/file/8202158842/RangBandi_A_arab.rar.html

لطفا کتابخونه inmsgbox رو ضمیمه کنید

لینک ارسال

• 1 سال بعد...

با سلام

من از روش شما برای متمایز کردن اعراب استفاده کردم که بسیار عالی بود.

مشکل اینجاست که کد شما در تبلت جواب میدهد و همه چیز مرتب است ولی در گوشیه موبایل کلا اعراب نمایش داده نمیشود. من بجز اعراب با حروف که امتحان کردم در تبلت و گوشی درست بود فقط اعراب این مشکل رو داشت، لطفا راهنمایی کنین خیلی برام مهمه.

ممنون

لینک ارسال

در 13 دقیقه قبل، Qomzax گفته است :

با سلام

من از روش شما برای متمایز کردن اعراب استفاده کردم که بسیار عالی بود.

مشکل اینجاست که کد شما در تبلت جواب میدهد و همه چیز مرتب است ولی در گوشیه موبایل کلا اعراب نمایش داده نمیشود. من بجز اعراب با حروف که امتحان کردم در تبلت و گوشی درست بود فقط اعراب این مشکل رو داشت، لطفا راهنمایی کنین خیلی برام مهمه.

ممنون

درود

سورس رو تست و دانلود نکردم اما بعید میدونم مشکل از رنگ بندی باشه...

احتمالا اگه رنگ بندی رو هم بردارید باز هم همچین مشکلی وجود خواهد داشت...

شما TextSize رو یکم زیادتر کنید ببینید مشکل حل میشه یا خیر ؟

لینک ارسال

• 2 هفته بعد...

با سلام

با تغییر text size هم مشکل حل نشد، داخل تبلت همه چیز درسته ولی برای موبایل اعرابی که قراره رنگی باشن کلا نشون داده نمیشه.

؟؟؟؟؟

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...